zachmurzenie umiarkowane
sobota
fot. Przedszkole w Truskolasach
Jest petycja o utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy Wręczyca Wielka
04 sierpnia 2022 r. | 09:56
5

Do Gminy Wręczyca Wielka wpłynęła petycja w sprawie utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy Wręczyca Wielka. Petycję złożył Patryk Janusz Król z Brodnicy.

Mieszkaniec ten najwyraźniej nie zna realiów gminy Wręczyca Wielka. Skoro “stara” rada gminy kompletnie nie ma pojęcia o samorządzie gminny, to po co w gminie “młoda”? Podobny pomysł był w Blachowni, gdzie została utworzona Młodzieżowa Rada Miejska w Blachowni. Przetrwała kilka spotkań…i na spotkaniach się skończyło.

Jako to argumentuje mieszkaniec Brodnicy? “Utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy pozwoli młodzieży z terenu gminy zyskać realny wpływ na tworzenie prawa na szczeblu lokalnym. Młodzież będzie miała szansę rozwinąć umiejętności i kompetencje w zakresie wiedzy o funkcjonowaniu lokalnego samorządu, jego problemach i wyzwaniach, a także będzie stanowiło to wprowadzenie i motywację do większej aktywności obywatelskiej” – problem w tym, że młodzież z gminy Wręczyca Wielka swój wolny czas spędza poza gminą Wręczyca Wielka, ponieważ na terenie gminy nie ma co robić, a przeciętny nastolatek ma zupełnie inne potrzeby…niż plac zabaw.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Jest petycja o utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy Wręczyca Wielka”

 1. Obiektywna pisze:

  Brodnica? A od kiedy to część naszej gminy?

  1
  2
 2. czytelnik pisze:

  Aco to za filozof ? Niech sobie zaklada taka popierdolke w Brodnicy a nie we Wreczycy Wszyscy chcieli by tylko zadzic.

  2
  3
  • Marek pisze:

   Nie wiesz wieśniaku co to jest to się nie wypowiadaj. Bardzo dobry pomysł, szkoda że o naszą gminę muszą dbać obcy ludzie.

   2
   1
  • starydziad pisze:

   Przecież młodzieżowa rada nie jest od rządzenia tylko ma aktywizować młodych. Jak sam siedzisz na dupie i nic nie robisz to nie krytykuj innych, a jak dobrze robi to i z Księżyca może być.

   1
   1
 3. Czytelnik pisze:

  dobry pomysł bo taka prawda nic w naszej Gminie się nie dzieje od kiedy nowy wójt został wójtem to nic nie robi w tej gminie tak samo Radni czy Sołtysi brak słów. brakuje festynów czy koncertów plenerowych w plenerze w naszej gminie i w Kalei we Wręczycy także.

  za Czasów Henryka Krawczyka był wójtem to było ok jaki był to był . Ale było dobrze a nie jak teraz za tego Osińskiego to nic nie jest Organizowane byle żeby kasa się zgadzała dla wójta i innych w tej Gminie w Urząd Gminy Wręczyca Wielka ale żeby coś Zorganizować w Kalei to szkoda kasy koncertów z gwiazdami tak samo we Wręczycy.
  to wy drodzy mieszkańcy wybieraliście wójta co nic nie robi . inne miejscowość potrafią coś zorganizować a nasza gmina tragedia. niech wójt i radni i sołtysi się uczą od innych Sołectwa jak się Organizuję takie wydarzenia jak koncerty i festyny z gwiazdami.

  5
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *