zachmurzenie duże
11°
11°
poniedziałek
Jest szansa na wiadukt nad torami w Borowem
04 marca 2020 r. | 11:36
19

Starostwo Powiatowe w Kłobucku poinformowało, że zostało podpisane wstępne porozumienie między Powiatem Kłobuckim, Gminą Wręczyca Wielka i przedsiębiorstwem PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z Warszawy.

Podpisanie tego porozumienia, kończy pierwszy etap wstępnych uzgodnień i konsultacji między stronami, dotyczący projektu wybudowania wiaduktu drogowego nad torami na drodze powiatowej nr 2065 S, w miejscowości Borowe, w gminie Wręczyca Wielka. Rezultatem końcowym projektu ma być wybudowanie w latach 2020-2023 wiaduktu drogowego z całą towarzyszącą mu infrastrukturą w miejscu istniejącego przejazdu przez tory kolejowe, wyposażonego w tradycyjne zastawy/szlabany.

Wiadukt wybudowany w wyniku tego projektu inwestycyjnego oraz jego infrastruktura, finalnie zostaną przekazane Powiatowi Kłobuckiemu i Gminie Wręczyca Wielka jako zarządcom dróg, w których skład, wejdzie powstały kompleks. Po uzgodnieniach, zakończonych podpisaniem porozumienia, wydaje się, że jedynym warunkiem realizacji projektu, jest uzyskanie przez PKP PLK S.A. dofinansowania inwestycji ze środków zewnętrznych krajowych lub pochodzących z funduszy Unii Europejskiej. /Starostwo Powiatowe w Kłobucku/19 odpowiedzi na “Jest szansa na wiadukt nad torami w Borowem”

 1. Elo pisze:

  XDDDDDDDDD

  3
  1
 2. Koronawirus pisze:

  Przeciez tam parę pociągów na krzyz dziennie przejeżdża xd
  Współczuję mieszkańcom po obu stronach torów ze będą mieli pod oknami taki wał ziemi usypany

  14
  6
  • z Puszczewa pisze:

   Taaa, klika przejeżdża, ale na wszelki wypadek zawsze wtedy kiedy pojawię się w okolicy. Zresztą budują po to, żeby mogło jeździć więcej i szybciej.

   6
   10
  • Furiat pisze:

   Człowieku, chyba nie wiesz co mówisz. Nienawidzę, kiedy wypowiada się ktoś, kto nie ma o czymś pojęcia. Mieszkam w sąsiedztwie tych torów, często przejeżdżam przez przejazd. 8/10 przypadków kończy się czekaniem, tym bardziej, że po usunięciu budki drużniczej, czas oczekiwania znacznie się zwiększył (przejazd jest wcześniej zamykany i później otwieramy). A co do nasypów to i tak mamy je za oknami bo torowisko jest wyżej względem dróg i działek. Generalnie bardzo ułatwi życie (przynajmniej mi)

   12
   11
  • Mieszkaniec pisze:

   do Furiat – Jeden z nielicznych mądrych głosów ja mieszkam również za przejazdem i dziennie stoję kilka razy a ilość w korkach z tego tytułu ciągle się tylko wydłuża i będzie coraz większa. Z pewnością przyczyni się do tego zmiana ruchu autostradowego A-1 oraz wybudowanie nowego centrum w przeładunkowego Gruszewni

   9
   1
 3. Gienek pisze:

  czy to pierwszy sukces pana wójta?

  11
  4
 4. Wesołek pisze:

  To brzmi dumnie: wiadukt dla ludu Puszczewskiego (przez niektórych złośliwie nazywanych ciemnotą puszczewską) aby mogli jeździć do swojego naczelnika

  14
  8
 5. foxy pisze:

  z tego widać ze PKP koniecznie chce wydalać jakość pieniądze z Uni

  7
  2
 6. Jerrysen pisze:

  Może by tak puścili pociągi pasażerskie choć Kolei Śląskich.
  Ogólnie oprócz Częstochowy jesteśmy kolejowo wykluczeni

  8
  0
  • Mieszkaniec pisze:

   Jerrysen czy ty wiesz w jakim kierunku jest ta trasa, dodam że jeśli jesteś zainteresowany dojazdem do Częstochowy to odpada. Ogólnie to jest trasa typowo towarowa a jeśli osobowa to kierunek Tarnowskie Góry Zduńska Wola oczywiście można od Zduńskiej Woli przekierować na planowany nowy port lotniczy.

   5
   0
  • W. pisze:

   Cały czas mówicie Borowe, a Bieżeń ma AŻ 2 przejazdy i oba mają być zamknięte (koło szkoły tylko kładka do przechodzenia). Ludzie mieszkający na strażackiej i zielonej chcąc jechać na puszczew herby będą musieli robić koło przez Borowe. Co z kolejnymi przejazdami – Długi Kąt i Cisie? Jadąc do Blachowni będę musiał wybrać się przez Wręczyce czy Herby robiąc x km więcej?

   3
   0
 7. Olo pisze:

  Tamtędy ma zasuwać szybka kolej. Ale nie liczcie ze zatrzymał się na stacji Wreczyca/Borowe. Bedzie dobrze jak w Klobucku będzie się pociąg zatrzymywał ale raczej w to wątpię

  9
  0
 8. ank pisze:

  Po co komu tam wiadukt? Że trzeba czekać…zapraszam do Herbów, tam ruch pociągów dużo większy, a korki blokują drogę krajową. A w borowym…Hmm nie wiem czy się śmiać czy płakać nad wyrzucanymi w błoto pieniędzmi.

  16
  4
 9. P pisze:

  Nie będzie tej inwestycji, zrobimy wszystko by Osiński wrócił do kominiarstwa, z pozdrowieniami …

  11
  7
  • Mieszkaniec pisze:

   To ciekawe bo w samym Borowem mieszka ponad tysiąc mieszkańców i wszyscy będą za

   10
   6
 10. Kibic pisze:

  Ale wam ten wojt z Puszczewa nie pasuje. Nie mozecie sie pogodzic z tym ze nie jest z Wreczycy, ale nareszcie przyszedl czas na zmiany. Zastanowcie sie nad tym. Co mozna zrobic w gminie ktora ma 3500000o dlugu. Gdyby tak bylo dalej to zabralby nas pan z teczka czyli komornik.

  1
  5
 11. Wesołek pisze:

  Osiński nie zadłużał gminie Kibicu z Bożej Łaski? Kto był szefem komisji budżetowej od 2024 do 2018 ? Gall Anonim czy Pan Kominiarz?

  6
  0
 12. Puszczew pisze:

  Skad ty wesolek jestes ze nazywasz ludzi ciemnota . Zapewne jestes bardzo oswiecony. Ale chyba latarka.

  1
  5
 13. W. pisze:

  Cały czas mówicie Borowe, a Bieżeń ma AŻ 2 przejazdy i oba mają być zamknięte (koło szkoły tylko kładka do przechodzenia). Ludzie mieszkający na strażackiej i zielonej chcąc jechać na puszczew herby będą musieli robić koło przez Borowe. Co z kolejnymi przejazdami – Długi Kąt i Cisie? Jadąc do Blachowni będę musiał wybrać się przez Wręczyce czy Herby robiąc x km więcej?

  4
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *