zachmurzenie duże
11°
11°
poniedziałek
Jest wniosek o odwołanie przewodniczącego rady!
18 października 2019 r. | 11:46
18

W środę grupa radnych od Anity Toborek złożyła wniosek do Rady Gminy Wręczyca Wielka w sprawie odwołania Przewodniczącego Rady Gminy Wręczyca Wielka - Marka Prubanta. Prubant nie pozostał dłużny i złożył wniosek o odwołanie z funkcji wiceprzewodniczącego rady Artura Klorka i przewodniczących komisji: wspomnianej Toborek i Urszuli Zomerfeld.

O co poszło? Zgodnie z porozumieniem pomiędzy radnymi, Prubant miał być tylko przez rok przewodniczącym rady. Na resztę czasu, do końca kadencji, ta funkcja miała przypaść komuś z klubu radnych "Wręczyca". Tak się jednak nie stało. Podobnie z funkcją wicewójta, którą miał sprawować ktoś wskazany przez Toborek.

Teraz dopiero zacznie się wojna o władzę.

Więcej dowiemy się na najbliższej sesji, gdzie te wnioski będą realizowane.

PAWEŁ GĄSIORSKI18 odpowiedzi na “Jest wniosek o odwołanie przewodniczącego rady!”

 1. historyk gminny pisze:

  Nie do wiary, rzeczy niemożliwe dzieją się na naszych oczach

  18
  0
 2. kibic pisze:

  podobno,nie ma rzeczy niemozliwych.. oto przyklad..

  2
  1
 3. Karolina pisze:

  Wniosek wnioskiem, ale skąd wziąć większość, która go poprze? Czyżby radni nieuzależnieni bezpośrednio od Prubanta, nagle dostrzegli możliwość pozbycia się betonu z gminy? To by dopiero było coś! Tyle, że moim zdaniem nic takiego się nie wydarzy, bo tych ludzi Prubant już dawno przekupił, choćby podwyżką diet ☹️

  15
  4
 4. Jurek pisze:

  W glosowaniu tajnym moze jeszcze roznie byc, Osinski razem z Glabem maja rozwolnienie bo w takim przypadku radni zachowaja sie honorowo i obetna Osinskiemu uposazenie

  17
  2
 5. Tytus W. pisze:

  Nic mu nie zrobią

  7
  9
 6. Adam Przybysz pisze:

  Prawo przez Radę Gminy jest bezczelnie łamane.Każda skarga jest bezzasadna.Podane fakty,poparte dokumentami nie mają znaczenia, Nie widzą , nie słyszą, nie wiem o co tu chodzi.Czy zachodzi już konieczność aby zorganizować referendum ?. Oglądam transmisję z obrad,czasami tylko radna Pani Toborek coś próbuje powiedzieć aby obrady były zgodne z prawem. Reszta to poddani Przewodniczącego P. Prubanta. Wstydzę się, że głosowałem na osobę ,która pierwsza podnosi rączkę “za przyjęciem”Prubant pięknie zmanipulował obrady i głosowanie nad uchwałą dotyczącą dotacji do samochodu bojowego dla OSP Truskolasy.Wybranie P. Prubanta na Przewodniczącego to porażka .Zmienić natychmiast Przewodniczącego aby wszystkie sprawy rozpatrywane były rzetelnie i zgodne z obowiązującym prawem a nie zwyczajami panującymi w Urzędzie Gminy Wręczyca Wielka.Kieruję pytanie do Pana Prubanta następującej treści: czy Rada Gminy Wręczyca Wielka rozpatrując skargi na działalność urzędniczek, urzędników Urzędu Gminy Wręczyca Wielka przyznała kiedykolwiek rację osobie skarżącej ?

  30
  1
 7. Olo pisze:

  Marny z ciebie dziennikarz, nic nie wiesz. Klamiesz albo zwyczajnie się mylisz.
  Odwołanie toborek i jej popleczników z pełnionych funkcji nie wynika z wniosku złożonego przez toborek ani z wcześniejszych ustaleń między nimi dotyczących stanowiska przewodniczacego. Paradoksalnie zostaną odwołani z uwagi na to ze sami nie wypełnili wcześniejszych ustaleń. Tak to jest jak się wyżej s.. niż d… ma.

  6
  14
  • Obserwator pisze:

   A może po prostu piątka radnych, którzy początkowo dogadali się z Prubantem, doszła do wniosku, że oprócz funkcji, które otrzymali, nic więcej nie ugrają. Prubant przekupił czworo innych radnych, którzy będą mu posłuszni zawsze, bo nie mają własnej wizji rozwoju gminy, więc mu nie podskoczą. Ciekawe, jak za taką postawę rozliczą ich wyborcy za cztery lata? Może docenią ich za to, że zamiast myśleć o całej gminie, woleli wzorem Prubanta, ciągnąć we własną stronę? W końcu, jak to mówią, bliższa koszulka ciału.

   7
   2
  • Kajko pisze:

   Nie da się ich kupić? Zaraz mi powiesz jakaż to wspaniała szlachetna opozycja. Ja tam różnicy miedyz jednymi a drugimi nie widzę

   5
   0
 8. Wyborca pisze:

  Odwołać ich lub niech sami zrezygnują nieroby!

  17
  2
 9. Ewa pisze:

  Prubant to biznesmen. Jeżeli nie da się robić interesów z ludźmi od Toborkowej, bo nie da się ich kupić, albo za dużo żądają, to trzeba znaleźć kontrahenta, który przyjmuje warunki zamawiającego, a nieposłusznych się pozbyć ?

  6
  2
  • Kajko pisze:

   Nie da się ich kupić? Zaraz mi powiesz jakaż to wspaniała szlachetna opozycja. Ja tam różnicy miedyz jednymi a drugimi nie widzę

   7
   0
  • Beti pisze:

   Ojej…No prawie się wzruszyłam. Nie szlachetność, a własne interesy. Niczym się nie różnią od Prubanta. Tylko ciągną w swoją stronę – nie mylić “W stronę własnych miejscowości” co to to nie!

   4
   4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *