pochmurnie
środa
Kłobuccy dzielnicowi kontrolują pustostany
01 stycznia 2020 r. | 13:32
5

Kłobuccy dzielnicowi w dalszym ciągu kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne lub potrzebujące pomocy i schronienia w związku z niską temperaturą. Mundurowi sprawdzają pustostany oraz miejsca, gdzie bezdomni stawiają prowizoryczne szałasy. W ubiegłym tygodniu w jednym z pustostanów w Nowej Wsi dzielnicowy sierż.sztab. Grzegorz Tomczyk, odnalazł bezdomną 65-latkę, która z objawami wyziębienia trafiła do kłobuckiego szpitala.

Panująca na dworze niska temperatura, stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno bezdomnych, jak i osób starszych oraz samotnych. Najbardziej zagrożone są osoby mieszkające w prowizorycznych szałasach lub w opuszczonych budynkach.

Dlatego też kłobuccy dzielnicowi regularnie kontrolują miejsca, gdzie najczęściej przebywają bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany oraz budynki, w których przebywanie jest zabronione ze względu na ich zły stan techniczny, często grożący zawaleniem.

Wszystkim napotkanym bezdomnym policjanci oferują pomoc oraz odwożą ich do noclegowni. Jednak osoby te często z udzielanej pomocy nie chcą korzystać i najczęściej po kilku dniach spędzonych w noclegowni wracają w miejsca, które w zimowych warunkach zagrażają ich zdrowiu i życiu.

W ubiegły wtorek, 24 grudnia, dzielnicowy sierż.sztab. Grzegorz Tomczyk, podczas kontroli pustostanu znajdującego się w lesie w miejscowości Nowa Wieś, odnalazł 65-letnią bezdomną kobietę. Z uwagi na okoliczności w jakich znajdowała się 65-latka, mundurowy na miejsce wezwał zespół pogotowia ratunkowego. Kobieta z objawami wyziębienia została zabrana do kłobuckiego szpitala. Biorąc pod uwagę miejsce, w którym znajdowała się 65-latka oraz niską temperaturę, można powiedzieć, że pomoc policjanta pierwszego kontaktu przyszła w samą porę.

Po raz kolejny apelujemy więc do Państwa o zwracanie uwagi na bezdomnych oraz na osoby starsze mieszkające samotnie,które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę.

Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. /KPP w Kłobucku/5 odpowiedzi na “Kłobuccy dzielnicowi kontrolują pustostany”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *