zachmurzenie duże
16°
15°
środa
fot. OSP Czarna Wieś
Kłócą się o samochód dla OSP. Wójt – prezes podał się do dymisji!
18 kwietnia 2023 r. | 11:27
19

Bardzo źle zaczyna dziać się w ochotniczych jednostkach na terenie gminy Wręczyca Wielka. Podczas ostatniego walnego zebrania OSP Czarna Wieś, podjęto uchwałę o nieprzekazaniu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Renault Midlum na rzecz OSP Grodzisko. Walne zdecydowało, że auto ma zostać użyczone dla tej jednostki. A chodziło o samochód otrzymany z Państwowej Straży Pożarnej.

To nie spodobało się druhom z Grodziska. - Auto miało być przekazane na rzecz OSP Grodzisko, a nie użyczone. Taka deklaracja padła przy wójcie i radzie gminy. Umów należy dotrzymywać - powiedział Maciej Szczypior z OSP Grodzisko.

- To decyzja walnego. Po ostatnim zebraniu gminnego zarządu OSP, zamierzam zwołać zebranie zarządu jednostki, by przedyskutować ten temat. O ewentualnej nowej decyzji w sprawie przekazania, a nie użyczenia samochodu zadecyduje walne - bronił się prezes Karol Jędrzejczyk z OSP Czarna Wieś.

Jaki był skutek decyzji walnego OSP Czarna Wieś? Kłótnia podczas ostatniego zarządu gminnego OSP. Do dymisji podał się prezes - wójt Tomasz Osiński, ale dymisja nie została przyjęta.

OSP Czarna Wieś ma obecnie trzy średnie samochody ratowniczo-gaśnicze. Prezes Jędrzejczak obiecał, że jak walne zdecyduje o przekazaniu, to auto zostanie przekazane.

Do sprawy jeszcze wrócimy.

PAWEŁ GĄSIORSKI19 odpowiedzi na “Kłócą się o samochód dla OSP. Wójt – prezes podał się do dymisji!”

 1. Aa pisze:

  Żenujące zachowanie druhów z Czarnej Wsi ,czy tak trudno dotrzymać dżentelmeńskie umowy i po otrzymaniu nowego auta do którego gmina dołożyła ponad 500k zł oddać poprzednie do OSP Grodzisko. Sam osobiście jestem dość sceptycznie nastawiony do jednostki z Grodizska bo ich mobilność grzecznie mówiąc jest słaba ,ale umowa to umowa i powinno się z niej wywiązać. Ale widać słowo honor w Czarnej Wsi jest obce

  17
  0
  • Sroka pisze:

   Żenujące to jest zachowanie Wójta a nie strażaków, bo to nie oni obiecali przekazanie auta tylko Wójt. Szkoda tylko, że nie przewidział, że auto zostało przekazane z PSP bezpośrednio (i w dodatku nieodpłatnie) do OSP Czarna Wieś i to walne zebranie musi podjąć decyzję o ewentualnym przekazaniu,. Wcale się nie dziwię, że podjęło decyzję tylko o wypożyczeniu a nie przekazaniu. Są w gminie jednostki, którym się bardziej ten wóz należy. Ale najlepiej siedzieć na dupie, nic nie robić i tylko drżeć japę jak ochotnicy z Grodziska, że im ten samochód po prostu należy.

   11
   12
  • Ktoś pisze:

   Sroka umowa była inna, jak Czarna dostanie nowy, to tego z PSP przekazują. Teraz odwrócili się dupami, bo już swojego dopięli. Zachłanność nie zna granic.

   15
   1
 2. Yulek pisze:

  ciekawe kto tym wszystkim kieruje

  4
  0
 3. ...... pisze:

  brak słów jak zwykle do pana redaktora … i oczywiście wypowiedzi znawców tematu …szkoda że strażacy z Czarnej Wsi też zostali kopnięci w dupę … po za tym ciekawe która jednostka posiadająca majatek (samochód ) wyceniony na 350 tys tak po prostu by go oddała tymbardziej jednostce która defakto ma czym jeździć i w zupełności na 20 wyjazdów w roku to wystarcza .

  1
  16
  • Aa pisze:

   Hmm majątek warty 350k mowisz.
   A może powiedz skąd się ten majtek wziął i dodaj że to gmina dołożyła 300k do nowego auta dla JRG Kłobuck a Komenda w Klobucku w ramach tego oddała swoje stare auto dla OSP Czarna Wieś. Czyli czyj ten majątek ?
   I może warto by jesscze rozszerzyć swoją wypowiedź w jaki to sposób zostaliście kopnięcie w dupę otrzymując w ciągu 2 lat ponad 800k zł nie licząc już 460k z państwa ale to już powiedzmy że wasze. Chyba każda jednostka chciała by być tak kopana wndupe.

   18
   0
  • Jerrysen pisze:

   Po co Czarnej Wsi są 3 samochodu gaśnicze chyba tylko dla “szpanu ” .Wątpię że kiedyś wyjechali nawet 2
   Samochody utrzymuje gmina i ona powinna decydować o przekazaniu ruchomości .
   To nie nie tylko samochód ale i pompy itd .
   Jedyna własności poszczególnych jednostek za rzeczy kupione przez nią np ze zbiórek

   11
   1
  • Obiektywna pisze:

   oni mają tyle aut że nie mieszczą się w garażu i jedno trzymają u naczelnika na placu.

   9
   0
  • ozyrys pisze:

   A po co drugie auto w OSP Bieżeń? Proszę o uzasadnienie.

   2
   1
  • Strażak pisze:

   do ozyrys
   chcesz tu rozliczać wszystkie jednostki po kolei czy zająć się tym czemu ktoś dostał 800tys i śmieje się innym w twarz?

   3
   0
 4. Ja pisze:

  Po co nam tyle jednostek w tej gminie to po pierwsze. Na straż jest na drogi brak pieniędzy. Prezes OSP i Wójt to dobrzy koledzy więc pewni coś wykbninuja i z autem i drogami.

  5
  0
 5. Osoba pisze:

  Nie da się zlikwidować OSP jako stowarzyszenia to przestać topić pieniądze w połowę jednostek w gminie. Chcą tak bardzo jechać do trawy parę razy do roku to tylko podstawowy sprzęt i finał. Żadnych aut i innego sprzętu wykraczającego poza weże i tłumice. Swoją drogą Grodzisku potrzebne jest auto, ciekawe po co. Tam ktoś dobrze wyżej napisał do 20 wyjazdów nowe auto. Do 20 wyjazdów na 4 lata chyba. Z KSRG już dawno powinni wylecieć.

  5
  1
 6. Misiu kolorowy pisze:

  Skoro wójt nie radzi sobie na swoim stanowisku jest stronniczy to może niech poda sie do dymisji jako wójt…

  9
  0
 7. tadek pisze:

  To było do przewidzenia, jednak szybciej niż myślałem. Prezes OSP Czarna Wieś z wójtem który również należy do tej jednostki nagle mówią innym głosem. Są jednostki na terenie gminy które posiadają samochody mające więcej lat niż wójt lat życia Niestety teraz liczą się układy z jedną partią.Pamiętam normalne lata 80-90. Wtedy za symboliczną flaszkę przekazywano sobie na terenie gminy samochody.

  9
  0
  • hanSS pisze:

   Karolek cierpi na przerost ambicji i nie popuści a jeśli już to zrobi się czerwony. Czarna wieś też jeździ tyle co kot napłakał więc czepianie się grodziska o małą liczbę wyjazdów jest śmieszne choć fakt słabo z nimi. Wszyscy chcą być teraz na siłę w ksrg a rzeczywistość weryfikuje bardzo szybko. połowę tych OSP to jest kpina, wódka i kościół.

   4
   4
 8. Krycha pisze:

  Jaką partią?, Osiński dogada się z każdym i po trupach będzie realizował swoje cele, jemu nie można zaufać

  13
  0
 9. Chała pisze:

  wszystkie te OSP są tyle samo czyli nic nie warte, amatorzy, kolesiostwo które od lat ciągnie pieniądze gminne dla swoich stowarzyszeń żeby poklepać się po plecach i polać woodę w remizie. czuwaj

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *