zachmurzenie duże
poniedziałek
Kolejne skargi na Wójta Tomasza Osińskiego. Co się dzieje w urzędzie?
16 sierpnia 2019 r. | 10:00
15

Do Urzędu Gminy Wręczyca Wielka wpłynęły dwie kolejne skargi na Wójta Tomasza Osińskiego. Rozpatrywać je będzie Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Gminy Wręczyca Wielka podczas poniedziałkowego posiedzenia. Skargi z pewnością będą niezasadne, a radni za wszelką cenę będą bronić wójta.

Za Wójta Henryka Krawczyka aż tyle skarga na niego nie wpływało. Co się dzieje w urzędzie, że co chwile są skargi na Wójta Osińskiego?

Początek posiedzenia o godz. 9:00.

porządek obrad:
1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności.
2. Przedstawienie porządku posiedzenia.
3. Przyjęcie protokołu z ostatniego posiedzenia komisji Skarg, Wniosków i Petycji
z dnia 24 czerwca 2019 roku.
4. Rozpatrzenie skargi na Wójta Gminy Wręczyca Wielka w zakresie działań Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Wręczycy Wielkiej. Przygotowanie projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi wraz z uzasadnieniem.
5. Rozpatrzenie skargi na Wójta Gminy Wręczyca Wielka z dn. 25.07.2019 r. Przygotowanie projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi wraz z uzasadnieniem.
6. Stanowiska komisji w sprawach:
a) zabezpieczenia środków finansowych w przyszłorocznym budżecie na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Kalej,
b) zabezpieczenia środków finansowych w przyszłorocznym budżecie na zakup średniego wozu bojowego dla OSP Truskolasy,
c) sprzedaży nieruchomości w trybie bezprzetargowym w miejscowości Kalej.
7. Opracowanie regulaminu nadawania honorowego obywatelstwa gminy Wręczyca Wielka. Przygotowanie projektu uchwały w sprawie przyjęcia regulaminu nadawania Honorowego Obywatelstwa Gminy Wręczyca Wielka.
8. Sprawy różne.
9. Zamknięcie posiedzenia.15 odpowiedzi na “Kolejne skargi na Wójta Tomasza Osińskiego. Co się dzieje w urzędzie?”

 1. Rączka pisze:

  Jeszcze tylko 4 lata mu zostało

  15
  1
 2. Obiektywna pisze:

  Aż 4 lata ! Strach pomyśleć co ten człowiek może jeszcze zrobić przez te 4 lata. Wyraz twarzy na tym zdjęciu wiernie oddaje jego wnętrze, gdzie ma ludzi ….

  10
  2
 3. Ank pisze:

  Takiego kominiarza mamy w gminie

  7
  1
 4. mieszkanka pisze:

  Gdzie byliście przy wyborach na wójta????teraz się ludzie budzą? teraz żałują swych decyzji?

  12
  1
  • kibic pisze:

   przypominam,ze wojt swoje stanowiskozawdziecza mieszkancom puszczewa,weglowic i okolicznych miejscowasci. trzeba im podziekowac,ze tak tlumnie biegli wybrac swojego.

   6
   1
 5. Postronna pisze:

  Z inicjatywą zorganizowania referendum w sprawie odwołania wójta mogą wystąpić również mieszkańcy gminy!!!!!!

  8
  2
 6. Wyborca pisze:

  Punkt 6b do skreślenia bo grają na nosie gminy a oni ich jeszcze głaszczą.

  6
  0
  • Skargi pisze:

   Myślę że kolejne juz są szykowane, dodam może tutaj żeby każdy wiedział że obecny wojt mimo obietnic to zostawił na jednej z nowych ulic we wreczycy wielkiej ludzi tam mieszkających oraz budujących się na totalną” pastę losu” nie zrobił tam kompletnie nic, brak wody(mimo że ludzie już tam mieszkaja) brak pradu ( kazdy mieszkaniec musial na wlsna reke zalatwiac w elektrowniach) oraz brakdrogi( wystarczy mały deszcz i ul jest odcięta od reszty) ..mimo próśb ciągle nic w tym kierunku nie robi Gminą oraz wojt…zmiana w gminie jest potrzebna jak najszybciej!

   0
   0
 7. Adam Przybysz pisze:

  Skarga nie dotyczy obecnego Wójta Pana Tomasza Osińskiego . Komisja Rozwiązywania Problemow Alkoholowych bez żadnych podstaw prawnych prowadziła postępowanie celem skierowania T.W. na leczenie odwykowe jako uzależnionego od alkoholu. Nie było podstaw prawnych więc postępowanie zakończono. Wójt Henryk Krawczyk wydał decyzję administracyjną umarzającą postępowanie. Decyzja została wydana bez przeprowadzenia postępowania administracyjnego.Przepisy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi w ogóle nie uprawniają do prowadzenia postępowań administracyjnych, urzędniczki przekroczyły swe uprawnienia a Wójt podpisał nieszczęsną decyzję. Urzędniczki twierdzą, że był taki zwyczaj kończenia postępowań. Jest to poświadczenie nieprawdy gdyż decyzją administracyjną kończy się postępowanie administracyjne a postępowanie administracyjne w ogóle nie było prowadzone.Rada Gminy wobec oczywistych dowodów podejmie jedyną słuszną uchwałę, że skarga jest bezzasadna.Adam Przybysz.

  6
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *