bezchmurnie
10°
10°
piątek
Komunikat Kuratorium Oświaty w Katowicach ws. poniedziałkowego strajku nauczycieli
05 kwietnia 2019 r. | 09:20
24

Kuratorium Oświaty w Katowicach przekazało specjalny komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej w związku z planowanym na poniedziałek strajkiem nauczycieli. Jego treść znajdziecie poniżej.

Do obowiązków dyrektora szkoły i przedszkola należy zapewnienie uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie placówki i nie zwalnia go z tego obowiązku przystąpienie nauczycieli do strajku.

Strajk nie stanowi przyczyny odwołania zajęć w przedszkolu i szkole oraz jej zamknięcia.

W sytuacji strajku w przedszkolu lub szkole, dyrektor ma obowiązek zawiadomienia o tym fakcie rodziców uczniów.

Zapewnienie opieki odbywa się zgodnie z planem pracy przedszkola oraz szkoły, tj. z tygodniowym rozkładem zajęć dydaktyczno‐wychowawczych, w tym godzin pracy świetlicy, łącznie z zapewnieniem posiłku, jeżeli dziecko z niego korzysta.

Jeżeli rodzic został powiadomiony o strajku, wówczas ma prawo do informacji o sposobie zapewnienia przez szkołę lub przedszkole zajęć opiekuńczych w tym czasie.

Rodzic jeśli nie otrzyma komunikatu od dyrektora szkoły lub przedszkola, że nauczyciele przystępują do strajku, bez obaw może przyprowadzić lub wysyłać dziecko do szkoły i nie może spotkać się z sytuacją odesłania lub nieprzyjęcia dziecka do placówki oświatowej.

Jeżeli pomimo wskazanych obowiązków dyrektora szkoły lub przedszkola, rodzic nie otrzyma wystarczającej informacji, a placówka nie zapewnia opieki dziecku na czas strajku. Rodzic powinien zgłosić ten fakt do organu prowadzącego oraz kuratora oświaty.

PAWEŁ GĄSIORSKI



24 odpowiedzi na “Komunikat Kuratorium Oświaty w Katowicach ws. poniedziałkowego strajku nauczycieli”

  1. wdupachsieprzewraca pisze:

    dziś to jest w PIĄTEK dziecko przyniosło skrawek karteczki na którym Pani DYREKTOR oznajmiła iż nie wie ilu nauczycieli będzie strajkowac i co będzie z zajęciami. Mamy śledzić stronę szkoły żeby czegoś się dowiedzieć. … To już przesada-piątek po południu nic nie wiadomo, za późno by prosić o urlop w pracy na poniedziałek. Wielu rodziców zostało postawionych pod sciana! Tylko dzieci szkoda…

    25
    6
  2. Bono pisze:

    Jak dzisiaj się dowiedziałaś o strajku to gratuluję. Wszędzie trąbią o tym od miesiąca

    8
    8
  3. wdupachsieprzewraca pisze:

    od miesiąca to oni biadola jak mają źle i strajkiem strasza, póki co decyzji brak…

    10
    4
    • Kamikad pisze:

      A wystarczyło przełączyć na chwilę z tvpis na jnna stacje to byś wiedział coś więcej o strajku
      Nie na TVN oczywiście (ta stacja powinna zniknąć jako pierwsza) ale kazda inna
      Czy np jakiś rzetelny portal to też byś coś się dowiedział
      C
      Oglądasz rezimowa tvpis, czytasz gów…ny portalik to też g..no wiesz:)

      3
      4
  4. Kurator pisze:

    Rozliczać nauczycieli za wyniki jakie osiągają, jeśli dzieci nauczyciela zdają egzaminy na ponad 90% to niech dostaje premie, ale jeśli dzieci zdają na 40% lub poniżej to najniższa krajowa, a za dni w których nie przystąpi do wykonywania swoich obowiązków to odliczyć te dni od wypłaty i problem z głowy! Jak komuś nie odpowiada praca nauczyciela to niech idzie do biedronki towar wykładać!

    65
    6
    • Mimo pisze:

      Oczywiście przecież oceny i wyniki ucznia zależą od nauczyciela bahahahha
      Wiec jak to jest ze ten sam nauczyciel uczy kilka czy kilkanaście osób i jedna osiąga 50 a inna 95 procent
      Czy zasługą nauczyciela jest 95 procent czy jego winą jest 50 ?
      Nie ma mocnych i słabych uczniów?

      7
      25
    • Kamikad pisze:

      28 plusów zero minusów- i love PRLowską propagandę:D

      4
      15
    • wooow pisze:

      Szanowny Panie Kuratorze w tych czasach chyba lepiej opłaca się wykładać towar w Biedronce, niż być nauczycielem , nie sądzisz pan?

      7
      15
    • Sonia pisze:

      Skoro lepiej w biedronce, po to co siedzieć w szkole? Jest całe mnóstwo chętnych na posadę nauczyciela, prszoę się zwolnić i iść do biedronki, w marketach cały czas brakuje pracowników! Proszę nie blokować miejsca osoba które chca pracować jako nauczyciel ale bez znajomości im się to nie uda, proszę iść do biedronki, radzę od jutra!

      19
      5
    • wooow pisze:

      Pani Soniu skąd przypuszczenie że jestem nauczycielem? Nic podobnego. uważam, ze w Biedronce lepiej bo może pensja trochę mniejsza ale większe uznanie społeczne. Niestety nie mogę zwolnić nikomu miejsca bo nauczycielem nie jestem – na szczęście przesympatyczna Pani Soniu 🙂

      6
      5
    • Do sonia pisze:

      A dlatego nie pójdziemy do biedronki aby ktoś w miarę ogarnięty uczył twojego brajanka 🙂

      6
      6
    • Do sonia pisze:

      Lub dżesikę:)

      4
      3
  5. Do sonia pisze:

    Lub dżesikę:)

    3
    4
  6. wooow pisze:

    Brajanek i Dżesika nauczani przez nauczycieli przyjętych po znajomości 🙂

    8
    1
  7. wdupachsieprzewraca pisze:

    co ciekawe… nauczyciel zapytany dlaczego nie strajkują w wakacje tylko teraz kosztem dzieci, odpowiedział ze w wakacje nie pracują … to ja się pytam pensje za co dostają??? a spokojnie mogliby organizować jakieś zajęcia kreatywne choćby 2h…
    a nie tylko rękę wyciągać po wiecej

    10
    4
    • wooow pisze:

      wdupachsieprzewraca a jakie ty zajęcia kreatywne , choćby 2 godz. organizujesz podczas swojego urlopu wypoczynkowego? Ciekawy jestem tej twojej działalności twórczej….

      3
      3
  8. krysia pisze:

    pozdrawiam nauczycieli przyjętych po znajomości.
    jak się czujecie jak mijacie znajomych startujących w rekrutacjach razem z wami którzy łudzą się ze dostaną prace, a Ty już i tak wiesz że to miejsce jest Twoje?

    3
    2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *