zachmurzenie duże
poniedziałek
slaskie
Krawczyk “odebrał” 56 900 zł na dwa sołectwa w gminie
20 lipca 2018 r. | 10:03
7

Wójt Henryk Krawczyk podpisał umowę z Zarządem Województwa Śląskiego na dotację 56 900 zł na zadania w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych.

By otrzymać pieniądze, wystarczyło poprawnie złożyć wniosek. Pieniądze z całego województwa otrzymają 343 projekty. Wsparcie otrzyma 19 projektów z sołectw w gminach Kłobuck, Krzepice, Miedźno, Opatów, Popów, Przystajń i Wręczyca Wielka. Dofinasowana zostanie m.in. budowa chodników, wyposażanie świetlic wiejskich, modernizacja placu zabaw i budowa siłowni plenerowej.

Z gminy Wręczyca Wielka wsparcie dostaną:
Sołectwo Wręczyca Wielka I na Wsparcie rozwoju i promocja twórczości poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wręczycy Wielkiej - 19 400 zł
Sołectwo Wręczyca Wielka II na Promowanie sołectwa Wręczyca Wielka poprzez organizację jubileuszu 20-lecia istnienia Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wręczycy Wielkiej - 37 500 zł

PAWEŁ GĄSIORSKI7 odpowiedzi na “Krawczyk “odebrał” 56 900 zł na dwa sołectwa w gminie”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Szkoda tylko, że mieszkańcy sołectw w naszej gminie, podobnie jak kilku innych z naszego powiatu, nie mogli zdecydować o przeznaczeniu środków z konkursu PIL. W większości to wójtowie zdecydowali na co przeznaczyć pieniądze, a rady sołeckiej podpisały tylko stosowne wnioski. Pomysł z przeznaczeniem środków dla sołectw bardzo dobry, regulamin i realizacja tragiczna, żeby nie powiedzieć PSL-owska ?

  6
  0
 2. jerry pisze:

  I standardowo wszystko zgarnela miejscowosc Wreczyca wielka , mam pytanie czy w gminie nie ma innych miejscowosci ?

  5
  0
 3. bWe pisze:

  37 tysi na jubileusz orkiestry… Czyli krawczyk z kałą już podzielili między siebie 30 a za 7 może podrukują jakieś ulotki… syf i gnój w tej gminie taki sam jak w rządzie z tym, że tutaj te same świnie kradną już od kilkudziesięciu lat.

  5
  1
  • jerry pisze:

   Jesli to prawda to moze pozyskac srodki na kampanie wyborcza Pana Kiepury przeciez jak wygra to bedzie samo szczescie dla gminy . TO ZART OCZYWISCIE

   3
   0
  • Mieszkaniec pisze:

   Podzielili, nie podzielili, ale jak to się ma do zapisu w regulaminie, że pieniądze z konkursu powinny być przeznaczone na realizację zadań “istotnych dla sołectwa”? Jeżeli dopłata do imprezy organizowanej przez instytucję gminną, z okazji jubileuszu GMINNEJ! orkiestry, jest istotnym zadaniem dla sołectwa Wręczyca Wielka, to pozostaje tylko pogratulować radzie sołeckiej z Wręczycy Wielkiej znajomości potrzeb mieszkańców w ich wsi.

   0
   1
 4. Anatol pisze:

  Przykre jest to, że na 26 wsi w gminie, tylko jedna rada sołecka zdecydowała się złożyć wniosek w konkursie. Inna sprawa, że zrobiła to na zamówienie starosty Kiepury, wójta Krawczyka i dyrektora Kały ?

  1
  0
 5. x - borowe pisze:

  no tak. W gminie Wręczyca Wielka jest tylko jedna miejscowość, która ma olbrzymie potrzeby i trzeba jej przyznać pieniążki na rozwój – tą miejscowością jest Wręczyca…… jak zawsze od lat tylko Wręczyca i Wręczyca się liczy. Szanowny Panie Wójcie a co z pozostałymi wioskami?, tam nie ma żadnych potrzeb? brak chodników, dziurawe drogi, brak kanalizacji nie mówiąc już np. o miejscu gdzie mieszkańcy mogli by się od czasu do czasu spotkać tak po prostu w ramach integracji (nie przy piwku pod sklepem). A Pan wójt na orkiestrę pieniądze pozyskał. Inwestycja w przyszłość że ho ho…. Akurat moim zdaniem orkiestra z Wręczycy bardzo dobrze sobie radzi to czy jest aż taka potrzeba wsparcia dla nich? są w gminie jeszcze 2 inne orkiestry, które pomimo połączenia sił mają trudności z utrzymaniem składu (z różnych względów). Skoro już na orkiestrę to nie lepiej było zatrudnić dobrego nauczyciela, kupić parę nowych instrumentów i podjąć działania w szkołach by zachęcić młodzież do grania w orkiestrze, by ta zaczęła się rozwijać? Ale nie…. bo po co wspierać biedniejszego, lepiej dać tym co już mają i cieszyć się jaki to u nas we wręczycy fajny zespół jest. Gratuluje Panu Panie Wójcie inicjatywy, ma Pan jak koń klapki na oczach i tylko widzi Pan swoich wyborców z Wręczycy. Reszte gminy ma Pan w nosie – przyjechać na zebranie odbębnić, poobiecywać gruszek na wierzbie i znów na rok spokój. Powiem tak, jeżeli zdecyduje się Pan kandydować w najbliższych wyborach to ma Pan mój głos – obiecuję. Takiego wójta nam trzeba. A tak na poważnie to niech Pan już da szansę komuś innemu bo Pana akurat to już większość w tej gminie ma dosyć. Nawet najsmaczniejszy rosół z czasem się przeje…… Czas Panie wójcie na emeryturę. Pozdrawiam

  4
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *