zachmurzenie umiarkowane
14°
14°
środa
fot. facebook.com/KubaBlaszczykowski/
Kuba Cup 2018 w Truskolasach
24 grudnia 2018 r. | 10:26
2

Kolejna, już XII edycja turnieju piłki nożnej halowej dzieci za nami. Spotkanie młodych adeptów futbolu tradycyjnie odbyło się w Szkole Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach. Podczas turnieju obecny był główny organizator Jakub Błaszczykowski. Impreza odbyła się pod egidą Fundacji Ludzki Gest.

W XII Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Orlików (2008r. i mł.) „Kuba Cup 2018” w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Truskolasach rywalizowało dziesięć zespołów z sześciu województw: opolskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, mazowieckiego, łódzkiego i śląskiego. W spotkaniu finałowym Raków Częstochowa po dogrywce 2:1 (w regulaminowym czasie gry był remis 1:1) pokonał Wisłę Kraków.

Głównym organizatorem turnieju oraz fundatorem licznych pucharów i nagród rzeczowych był pochodzący z Truskolasów, absolwent miejscowej szkoły podstawowej, Wybitny Reprezentant Polski, a zarazem rekordzista w ilości występów (105 spotkań) w seniorskiej narodowej drużynie Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg). Oczywiście popularny Kuba podobnie, jak w latach ubiegłych był obecny na piłkarskim turnieju (bacznie przyglądając się poczynaniom młodych zawodników). Współorganizatorami imprezy jest Szkoła Podstawowa im. Stanisława Ligonia w Truskolasach oraz przyszkolny klub ULKS „Herkules”. Na turnieju obecny był także kolejny z absolwentów Szkoły Podstawowej w Truskolasach, a obecnie pełniący funkcję selekcjonera seniorskiej Reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek.

Wszystkie uczestniczące w turnieju drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, zwycięska drużyna Rakowa Częstochowa została ponadto uhonorowana medalami z podobizną Jakuba Błaszczykowskiego. Statuetkami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci markowego sprzętu sportowego nagrodzono również triumfatorów klasyfikacji indywidualnych oraz najlepszą „piątkę” turnieju. Oczywiście w trakcie turnieju oraz po jego zakończeniu Jakub Błaszczykowski i Jerzy Brzęczek pozowali do licznych indywidualnych i drużynowych zdjęć, rozdali wiele autografów i podpisali setki różnego rodzaju sportowych gadżetów. /KubaBlaszczykowski.com/

fot. facebook.com/KubaBlaszczykowski/

fot. facebook.com/KubaBlaszczykowski/

fot. facebook.com/KubaBlaszczykowski/

fot. facebook.com/KubaBlaszczykowski/

fot. facebook.com/KubaBlaszczykowski/

fot. facebook.com/KubaBlaszczykowski/2 odpowiedzi na “Kuba Cup 2018 w Truskolasach”

 1. Marek pisze:

  3 super sportowców, 2 pslowców i słodkie dzieciaczki 🙂

  8
  0
 2. Marek pisze:

  Chodzi oczywiście o zdjęcie nr 3 od góry 🙂

  5
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *