zachmurzenie duże
poniedziałek
Magdalena Pietrulewicz i Tomasz Osiński powalczą o fotel Wójta
22 października 2018 r. | 12:22
167

Nie ma co prawda jeszcze oficjalnych wyników wyborów, gdyż prace w Gminnej Komisji Wyborczej we Wręczycy Wielkiej jeszcze trwają, ale możemy to napisać nieoficjalnie. Magdalena Pietrulewicz i Tomasz Osiński spotkają się w drugiej turze wyborów w walce o fotel Wójta Gminy Wręczyca Wielka. Oboje uzyskali najwięcej głosów ze wszystkich kandydatów.

Na trzecim miejscu uplasował się Robert Broś, przed Danielem Mańczykiem i Adamem Olczykiem.

Oficjalne wyniki wyborów poznamy zapewne wkrótce.
-------------------------------
oficjalne wyniki:

OSIŃSKI Tomasz Jacek - 2 741 - 37.23 proc.
PIETRULEWICZ Magdalena Anna - 1 859 - 25.25 proc.
BROŚ Robert Ireneusz - 1 595 - 21.67 proc.
MAŃCZYK Daniel Jan - 867 - 11.78 proc.
OLCZYK Adam - 300 - 4.07 proc.

radni:
TOBOREK Anita Barbara
BROŚ Robert Ireneusz
OGŁAZA Janusz
WINECKI Jakub Józef
PRUBANT Marek Waldemar
BRODZIAK Artur
OCIMEK Krzysztof Jan
WYDMUCH Piotr Józef
HENDZLIK Michał Mateusz
BOGUS Barbara Irena
OSIŃSKI Tomasz Jacek
ŻERDZIŃSKI Wiesław Grzegorz
ZATYKA Małgorzata
ZOMERFELD Urszula Anna
KLOREK Artur Roman

PAWEŁ GĄSIORSKI167 odpowiedzi na “Magdalena Pietrulewicz i Tomasz Osiński powalczą o fotel Wójta”

 1. Anita T. pisze:

  Ja myślę drogi Panie Redaktorze, że to Tomasz Osiński spotka się z Magdaleną Pietrulewicz w II turze wyborów, a nie odwrotnie.

  40
  16
  • Puszczew pisze:

   Panie WÓJCIE za 5 lat Pana społeczeństwo rozliczy i ewentualnie z Pana zastępcy a to już się trzeba liczyć, że podwójną pracę zrobicie dla Gminy Wręczyca Wielka . Przewodniczący rady powinien być inny niż obecnie panujący bo na początku swojego urzędowania Panie Wójcie stracisz zaufanie u wielu swoich wyborców. Panie Wójcie w razie porażki w urzędowaniu w gminie na radnego Puszczewa też nie będzie co liczyć).

   2
   0
 2. zenek pisze:

  A ja myśle że Pan Osiński nie spotka się tylko przegra w II turze wyborów. Ludzie są slepi a gość nie ma pojęcia o sprowadzeniu kasy do gminy. Będzie typowa wegetacja z dnia na dzień zeby przeżyć i tyle. Beton gminny dalej bedzie rządził. Jedyny przewrót w gminie może zafundować p. Magdalena. Proszę mi wierzyć. Będzie cyrk i wypływanie kasy na OSP na weglowice i czarną wieś, aby kupić następną kadencje! Wręczyco obudz się! I głosuj na swojego kandydata

  31
  54
  • Dariusz pisze:

   Czyli twój tok myślenia zakłada że wójt powinien być z Wreczycy żeby kasa została we Wreczycy??? Tak właśnie było przez lata i okoliczne miejscowości zawsze były na drugim planie. Jedynie Pan Osiński jest w stanie to zmienić i sprawiedliwie rozkładać budżet po gminie a nie tylko Wreczyce sponsorować!

   62
   11
  • Szymon pisze:

   Przecież jak wygra Osiński to tak jakby wygrał Krawczyk bo to jego ekipa. Nie zmieni sie nic. Pozostanie ta sama świta i układy. Dariusz dlaczego odwracasz kota ogonem.

   13
   36
  • Krzysiek pisze:

   Jedna ekipa to Krawczyk i Mańczyk a NIE Osiński. Chyba coś Ci się Szymon pomyliło. Nie mogę powiedzieć nic złego na Osińskiego. Słyszałem od znajomego, że Osiński pomógł mu w kwestiach związanych z dopłatami do pola mimo, że nie są nawet znajomymi i co ważne pomógł mu mimo iż nie był już sołtysem. Takich bezinteresownych ludzi potrzeba w Gminie.

   42
   6
  • Dariusz pisze:

   Dokładnie Krawczyk i mańczyk to jedna ekipa, nie Osiński

   41
   6
  • Panki pisze:

   A co u was w gminie zrobił Stary wujt,zero dotacji na solary,na wymianę kotłów,na docieplenie domów, wymianę drzwi,okien, może Osiński sie za to weźmie

   37
   2
  • ben pisze:

   Jeśli chodzi o fundusze dla Wręczycy to chcę tylko zauważyć że w WIELKIEJ I MAŁEJ mieszka około 3500 ludności czyli około 20 procent ludności gminy. Myślę że raczej podział jest w miarę sprawiedliwy.

   1
   4
  • Mariola pisze:

   Przecież Osiński pracuje od kilkunastu lat w ARiMR, która zajmuje się pozyskiwaniem funduszy unijnych, więc chyba na tym głównie się zna – na pozyskiwaniu środków z UE. Z pewnością ma również świadomość tego, że takie dopłaty są kluczowe, jeśli chodzi o rozwój gminy.

   9
   3
 3. mat pisze:

  a konkretnie to jaka przewaga Tomasza Osińskiego w pierwszej turze

  14
  1
 4. Sąsiad pisze:

  Osiński = Prubant

  26
  7
 5. Cxx pisze:

  Prawda jest taka ktokolwiek wygra będzie ciągnąć jak najwiecej dla swojej miejscowości ??

  4
  22
 6. kibic pisze:

  jezeli gmina ma gospodarowac gosc,ktory nie ma pojecia ,co to jest urzad wojta i co ma robic jako wojt,i bedzie sluchal poplecznikow a nie samego siebie,to gratuluje wyboru. faktycznie,wreczyco obudz sie,bo beda jaja jak berety

  16
  35
 7. Zenek pisze:

  Wlasnie p. Osinski jest taki co bedzie ciagnal dla puszczewa weglowic i czarnej wsi. Nie myle się ani troche! to jest Beton i dalej beda te Manczyki, Kaly, układy kolezensko – strazackie. Albo rozwalamy caly uklad albo Heniek wróc! Wyborcy p. Osinskiego sa slepi, glosujecie bo Wam tylko naobiecywal kokosow.

  17
  45
  • Dariusz pisze:

   Aż boję się zapytać co Pani Pietrulewicz tobie zenonie naobiecywała że tak ostro jej bronisz a krytykujesz Osińskiego?

   41
   8
 8. Szymon pisze:

  Pan Osiński to stare układy Pana Krawczyka. Jeśli wygra ten Pan to nic się nie zmieni i na stołkach (czyt.przy korycie) pozostaną te same osoby co dotychczas. W dalszym ciągu guzik, żeby nie napisać gówno się będzie u nas działo. Głosuja na niego ludzie z jego miejscowości i wszyscy pracownicy gminy z rodzinami, którzy boją się o swoje stołki.
  LUDZIE, jeśli chcecie żeby coś się zmieniło w naszej gminie nie dajcie się ogłupić. Zagłosujmy na świeżość i ambicję jaka prezentuje Pani Pietrulewicz!

  22
  48
 9. rotfl pisze:

  Mam pytanie. Czy oboje kandydatów jest za przywróceniem funduszu sołeckiego? I gdzie jest jakiś program Pana Osińskiego? czy program ten sam jak był radnym? |.|

  9
  10
  • Jacek pisze:

   Proponuję chodzić na spotkania , tam można dużo się dowiedzieć . Teraz skoro będzie dogrywka oboje kandydatów powinno zorganizować wspólne spotkanie i wtedy można zadawać trudne pytania . Forumowicze którzy najeżdżają na jednego czy drugiego kandydata proponuję pokazać co zrobili dla swojej miejscowości ? W Polsce niestety jest tak że każdy wymaga od wszystkich ale nie od siebie .

   30
   3
 10. Ja pisze:

  Pan Osiński spytany czy będzie coś robił dla Puszczewa (wyborcy prosili o konkrety, żeby na niego zagłosować) odparł, że nie będzie wójtem Puszczewa a całej gminy i że chce równać szanse! Czyli nie będzie wszystkiego dla Puszczewa, Węglowic itd.
  Co do pani Petrulewicz to zwyczajnie obiecuje kiełbasę wyborczą. Obiecuje, że zrobi wszystko aby poprawić komunikację autobusową a za komunikację odpowiada POWIAT a nie wójt, więc nie zrobi nic!

  47
  12
 11. albi pisze:

  Mam wrażenie, że wszystkie negatywne opinie o Panu Osińskim pisze jedna osoba. A poparcie mówi samo za siebie i nie jest przypadkowe. Osiński 2 741 głosów, Pietrulewicz 1 859 głosów czyli 882 głosy mniej od Osińskiego. Nie ma co się oszukiwać ludzie mają dość tego, że wszystkie pieniądze idą na Wręczycę a inne wioski są zaniedbane.

  49
  10
 12. gosc pisze:

  Oczywiscie mieszkancy Wreczycy teraz sie boja ze ma szanse wygrac ktos z innej miejscowosci, przez te wszystkie lata przyzwyczaili sie ze tylko tam byly pompowane pieniadze, a niektore okoliczne wsie nawet dobrej drogi nie maja i taka jest prawda. Pan Osinski moze to zmienic wkoncu!!!

  44
  8
 13. Komunalka pisze:

  Pan Osiński słyszałem ma zamiar otworzyć komunalkę w gminie. Wszystkie gminy likwidują ze względu na etaty i niską wydajność a tu taki pomysł. Nie wiem czy to jest prawda ale tak słyszałem. Ciekawe za co ?

  3
  8
 14. Wyborca pisze:

  Mam nadzieję, że Pan Tomek wygra w drugiej turze, czego Mu serdecznie życzę i tym samym uświadomi sporej części społeczeństwa naszej gminy, że istnieją również inne miejscowości po za Wręczycą.

  39
  8
 15. Andrzej pisze:

  Osiński po pierwszej turze ma większe poparcie od Petrulewicz w prawie każdej wiosce gminy (poza Wręczycą i Hutką)!!!
  Jeśli Osiński przegra w drugiej turze to raczej Pani Petrulewicz nie będzie Wójtem wszystkich mieszkańców gminy bo ma znacznie mniejsze poparcie w pierwszej turze. Ma nawet stosunkowo małe poparcie w samej Wręczycy (412 głosów podczas gdy Broś miał 726 głosów).
  Osiński po pierwszej turze ma większe poparcie od Petrulewicz w prawie każdej wiosce gminy (poza Wręczycą i Hutką)!!!

  33
  6
 16. ktos pisze:

  Jasne że jedna i na dodatek pewnie z Wręczycy

  1
  0
 17. Wojtek pisze:

  Nie ma się obecnie o co spierać ważne jest kogo głosy Magda czy też Tomek przejmą w drugiej turze ja w każdym razie będę nadal stawiał na Magdę gdyż chcę w naszej gminie zupełnie czegoś innego jak do tej pory. Chce gazu dla całej gminy a nie jak w planach tylko dla Wręczycy bo nie wykonano referendum o zainteresowaniu gazyfikacją pozostałych miejscowości. Chcę normalności w urzędzie zainteresowania oraz kompetentnego pracownika i możliwości załatwienia wszystkiego włącznie z możliwością zapłacenia za wodę czy podatek kartą płatniczą, zakończyć dziadostwo z wpłatami wszystkiego na jedno konto aby później pracownik ręcznie to musiał księgować (nie dotyczy śmieci) Może warto pomyśleć jednej o straży zawodowej np. Wręczyca Wielka i zlikwidowaniu kilku OSP w które są pompowane tylko pieniądze lecz jak przyjdzie do pożaru to efekty marne czy nawet jak jest wypadek to Franek pijany lub Tadek jest w pracy itp…

  14
  24
  • Mat pisze:

   Napewno dzięki Pani Magdzie wszysko się zmieni już to widzę, osobiście rozmawiałem z kilkoma znajomymi z Wręczycy i głosują na nią właśnie dlatego, że jest od nich i to ma być wiara w zmianę? Oni za długo mieli wszystko pod swoim nosem robione żeby teraz obiektywnie głosować.

   42
   6
  • Dariusz pisze:

   Wojtku, czy wpłaty wszystkiego na jedno konto nie są akurat udogodnieniem? No chyba że jesteś tym pracownikiem gminy co to wszystko musi potem osobno księgować 🙂 a jeżeli chodzi o gaz dla całej gminy to proszę nie oczekuj cudów, bo wszyscy ci kandydaci razem wzięci nie mają możliwości żeby to załatwić w ciągu najbliższego czasu

   10
   3
  • Wojtek pisze:

   Mat nie jestem z Wręczycy a jestem za Magdą
   Dariusz wpłaty wszystkiego na jedno konto jak i tak każda posesja ma swoje głupota zapytam po jaką zatrudniać osoby do przeksięgowywania ręcznego takich wpłat ? A jeśli rusza budowa rurociągu wysokiego ciśnienia gazu z Blachowni do Pierzchna a następnie na Kłobuck i Krzepice to teraz zależny tylko od gospodarza gminy (wójta) by wymódź pełną gazyfikację gminy lezącej na drodze tego rurociągu.

   7
   15
 18. Basia pisze:

  Nowa przewodnicząca Anita Toborek. gratuluję serdecznie Pani Anito

  5
  5
 19. EDI pisze:

  Nie ważne kto ale skarbnik do wymiany w pierwszej kolejności.

  7
  1
 20. Krzysztof pisze:

  Szach Mat i po Tomaszku. Wszyscy głosujemy na Magdę. Robert i Daniel też poprą Magdę. Do boju.

  14
  43
 21. Michał pisze:

  Myślę, że gorszej drogi w całej gminie, niż ta, która jest we Wręczycy przy Jabłoniowej chyba nie ma. Od lat nie można doprosić się o jej utwardzenie. Samemu trzeba łatać dziury. I Wy mi powiecie, że pieniądze idą na Wręczycę? Nie, kasa idzie tam, gdzie są układy i gdzie można np. z jakiegoś przetargu coś ,,skubnąć” dla siebie. Na stanowisku Wójta potrzebna jest osoba, która ,,wstrząśnie układem” przyjrzy się wydatkom, czy pensjom niektórych osób (np. 13tyś w GOKu), to jest chore. A co jest w tej Wręczycy? Piękny budynek Urzędu i nowe przedszkole- inwestycja spóźniona o kilkanaście lat, bo dzieci siedziały w starym baraku. Tutaj nie ma kawałka drogi rowerowej, czy porządnego placu zabaw. Bardzo wątpię, czy P. Osińskiemu uda się pozyskać jakieś zewnętrzne dotacje (nie ma w tym doświadczenia), bo tylko za nie można w Gminie coś zrobić, ponieważ jest ona po uszy zadłużona.

  16
  25
  • Jw pisze:

   Za to Pani Magda ma ogromne doświadczenie… Poprzedni za to mial jakie doswiadczenie a jednak znalazl sie ktos kto narzeka. Sa wioski gdzie glowna droga wyglada jak pobojowisko a tu juz sciezek rowerowych chca. od razu aquapark i planetarium.

   28
   5
  • Grzes pisze:

   We Wręczyce nie są pakowane pieniądze?? Nie wiem Panie Michale kto da wiarę takiemu stwierdzeniu. Ścieżki rowerowe? W Nowej Gorzelni nie mają chodnika nawet a mieszkają przy bardzo ruchliwej drodze, gdzie auta wolno nie jeżdżą a Pan mówi o ścieżce rowerowej. Wręczyca to wieś a nie duża aglomeracja dzie ścieżki rowerowe to konieczność. Najpierw niech chodniki będą wszędzie.

   35
   2
  • Jw pisze:

   Dokladnie Grzes, o tym mowie. Wymyslaja jakies sciezki a niech sie przejada chocby po klepaczce i zobacza jaka jest droga. Nie jestem stamtad ale mimo wszystko widze jak jest ze rzeczywiacie trzeba zaczac od rzeczy wazniejszych a nie wymyslania kolejnych dla Wreczycy.

   27
   0
  • Michał pisze:

   tak dla sprostowania, bardziej chodziło o taki chodnik ze ścieżką, ul. Częstochowska (niedawno śmiertelny wypadek), czy ul Śląska (w stronę Blachowni), ponieważ przy tak ruchliwej drodze jest go brak

   5
   1
 22. Damian pisze:

  Ciesze sie, że te 2 osoby przeszły do 2 tury. Popieram pana Osińskiego bo widze ile robi dla Puszczewa. Jestem z Borowego i muszę powiedzieć, że od kąd pamietam na Borowym nie było robione kompletnie nic mimo, iż jest 3 pod względem ludnoścu wioską w gminie. Myślę, że Osiński będzie dobrym Wójtem i zrobi coś dla innych wsi. Co do Pani Petrulewicz to to co mówi o komunikacji autobusowej to nieporozumienie bo jako Wójt nie będzie za to odpowiedzialna ale jeśli Ona zostanie wybrana to też tragedii nie będzie.

  23
  3
 23. Zenek pisze:

  Dobrze tam ktoś wcześniej pisze zlikwidować kilka straży, ewentualnie powołać gminna straz

  11
  2
 24. Strażak pisze:

  Jeszcze jest drażliwy temat OSP. Powiedzmy sobie szczerze, w razie pożaru, kto pojawi się wcześniej na miejscu, zawodowa, która wyjeżdża w momencie zgłoszenia, czy ta, która się najpierw zbiera, szykuje itd, a na utrzymanie, idą setki tysięcy, budynki, samochody, wyposażenie, ale jest to silny elektorat, którego nikt nie chce ruszyć.

  11
  3
  • Mariusz pisze:

   Byłem kilkanaście razy do pożaru i zawodowa przyjechała po ugaszeniu spisać kto był i co robił. Czasem trzeba im podawać przez radio bo nawet nie chcą przyjechać

   2
   2
  • Strażak pisze:

   skoro wiedzą, że ktoś inny zrobi za nich czarną robotę, to po co się śpieszyć, pozwolą ,,wykazać się” ochotnikom, a oni przyjadą spisać protokół, proste

   2
   1
  • ben pisze:

   Mylisz się co do szybkości przyjazdu osp do zdarzeń.Owszem może Szarlejka czy golce są powolni bo i kto ma tam jechać . Inaczej jest z jednostkami z systemu. Zresztą gdyby nie OSP z systemu zawodowcy byliby w czarnej dupie.

   5
   0
 25. Mieszkaniec pisze:

  EDI? Dlaczego Skarbnik Gminy w pierwszej kolejności do wymiany?

  1
  0
  • Ekonomistka po ekonomii a nie po zarządzaniu pisze:

   cała kadra do wymiany – kierownicza. Nowy skarbnik i nowy sekretarz i wiele innych osób w tym dyr. gzeao oraz goku. Tylko Pan Tomasz temu sprosta. Powodzenia

   21
   6
 26. Anonim pisze:

  Jak wygra Osiński, to będzie to samo co do tej pory, układy, znajomości itd. Poprostu stara bieda! Głosujmy na Pietrulewicz!

  10
  33
  • Jaa pisze:

   Jakie uklady? skoro mowicie najpierw ze nie ma doswiadczenia to z jakiej racji ma uklady, sami sie juz gubicie w wypowiedziach.

   27
   3
  • Anonim pisze:

   Do “Jaa”. Układy – czytaj – znajomości, nie wiedziałem że znajomości idą w parze z doświadczeniem…

   1
   10
 27. z Wręczycy pisze:

  Zgadzam się z EDI. Niemiła, niesympatyczna i bez wykształcenia. Jeśli nie do zwolnienia, to myślę, że nowy wójt postawi ją w należytym szeregu.

  6
  0
 28. do Jaa pisze:

  dokładnie się zgadzam jakie układy ? Pan Tomek oprze się tym układom i odstawi Pana Mareczka w siną dal. On był mu potrzebny tylko przy wyborach. Teraz kiedy wygra zmieni kurs. Tak mówią w Puszczewie

  3
  6
 29. do Znawcy pisze:

  Prubant nie ma szabel będzie Toborek

  4
  7
 30. Strażaczka ... pisze:

  Nie jest to nigdzie napisane ale z dobrych źródeł wiem że Pani Magda jest PIS-iara . A raczej takiej wladzy byśmy nie chcieli . Pan Tomasz robi i chce robic dla wszystkich a nie tylko dla Wreczycy !!! Idziemy popierac slusznego i madrego kandydata !! Tomasz damy rade !!!

  27
  9
 31. do Znawcy pisze:

  Dadzą radę, a ja Ci mówię że tak 🙂 flaszka na zakład ?

  1
  0
 32. gość pisze:

  o ukladach i znajomosciach mozna bylo mowic wczesniej. kazdy narzekal na poprzedniego wojta a jakos tyle lat tam siedzial. teraz niech kazdy okaze sie swoja frekfencja na wyborach dopiero mozna podyskutowac na ten temat a nie polowa spoleczenstwa kart wyborczych nie widziala.

  27
  0
 33. Akrool pisze:

  I co kasa gdzie szła? Nie pieprzcie mi tu że Osiński będzie dbał o wszystkie wioski. Co zrobił za poprzedniej kadencji? Przecież na Facebooku widać że jego poparcie na internecie to w większości straż z czarnej wsi. Węglowicom pewnie też na obiecywal system i głosują za nim. Dodatkowo jak ktoś pisał wcześniej urzędnicy gminy bojących się Magdy też głosują za nim. Nie wiecie co mowicie. Przecież znam gościa i widzę co robil. Marcin wypowiedź sie

  10
  31
 34. Strażaczka pisze:

  Straż w Czarnej Wsi ma okolo 50 czlonkow a głosów oddanych na Pana Osinskiego bylo ponad 2700 .czyzby strażacy w zastraszajacym tempie sie rozmnozyli? Nie sadze 🙂 wiec ma poparcie nie tylko w tych strazach ale takze w calym społeczeństwie. Jest jedynym powaznym i normalnym kandydatem na wójta. Czekam na druga turę !!

  30
  6
 35. Lol pisze:

  Akrool a z tego co piszesz to wynika ze wszyscy mamy bac sie Pani Magdy . No takiego wojta nie chcemy ktorego bedziemy sie bac hahha

  29
  3
 36. Akrool pisze:

  Poparcie w internecie a nie całkowite. Blanka czytaj uważniej.

  1
  1
 37. z borowego pisze:

  To ja wam powiem jak będzie. Za Osińskim stoi obóz Prubanta i jak Osiński zostanie wójtem to będzie tylko figurantem a za sznurki będzie pociągał z drugiego szeregu Prubant. Sam się nie zgłosił bo nikt by go nie poparł więc wystawił Osińskiego. Prubant pozostawi stary układ w gminie i dalej ten sam bajzel będzie. Osobiście uważam że Pietrulewicz może zrobić trochę porządku w tej gminie i dlatego na nią głosuję.

  42
  37
 38. Wyborca pisze:

  uważam, że prowadzone tutaj spory może rozwiązać tylko uczciwie przeprowadzona debata miedzy kandydatami. Wówczas każdy będzie miał możliwość obiektywnej oceny wystąpień i znajomości problemów gminy oraz zaprezentowania swojego programu. I może skończą się wreszcie te obraźliwe i ubliżające ludziom wpisy, bo jak widać co niektórych ponosi anonimowość i pozwalają sobie nazbyt wiele od jakiegoś czasu atakując wszystko i wszystkich wokół.

  30
  2
 39. Tomek pisze:

  Gdyby Pani Pietrulewicz chciała coś zrobić w naszej gminie to próbowała by również na radną, a nie tylko na wójta. Pan Osiński jako radny zrobił już bardzo dużo i to się ceni jak widać po wynikach.

  Pozdrawiam

  26
  6
  • Obiektywna pisze:

   Pani Magda startowała na radą ale nie otrzymała zbyt dużego poparcia. W Bros 216 głosów, Madzia 129. Własny okręg jej nie chce.

   21
   5
  • Adam pisze:

   witam, chciałem tylko zapytać co konkretnego udało się zrobić do tej pory P. Osińskiemu, jako radny, bo Go nie znam, a chciałem wyrobić sobie zdanie na Jego temat również na tej podstawie?

   7
   3
 40. Do wyżej pisze:

  Tomek masz rację. I nadal się będzie realizować jako radny. Obcych nie chcemy we Wręczycy.

  4
  33
  • Dariusz pisze:

   I tu drogi anonimie napisałeś całe sedno tych całych dyskusji, nie ważne jak dobre Osiński miałby kompetencje i jak świetnym byłby kandydatem (a jest!) to ból dupy jest w tym że nie jest z wreczycy i wszystkie negatywne opinie z Wreczycy wychodzą! Smutne jest wasze podejście – Byle kto byle z Wreczycy żeby kasa we wsi się zgadzała :-/

   32
   2
  • ktos pisze:

   Dokladnie zgadzam sie z tym, juz wyzej bylo wspomniane o tym ze Wreczyca chce kogos od siebie. Mieli tyle lat i co? teraz najwyzszy czas na zmiany

   29
   3
  • GOSC pisze:

   zle komentarze o Panu Tomku to z latwoscia piszecie chociaz nie macie zadnego sensownego uzasadnienia. Jako soltys zrobil duzo i takiemu czlowiekowi uwazam powinno sie dac szanse. A jedynym plusem Pani Magdy jest to ze jest z Wręczycy? tak z tego wynika.

   27
   4
 41. Mieszkanka pisze:

  Wójt jest dla całej gminy, a nie tylko dla jednej miejscowości (w tym przypadku dla Wręczycy Wielkiej). Pan Osiński żadnym ‘obcym’ nie jest 🙂 Jest za to zaangażowanym i pomocnym człowiekiem, który chce i może coś zmienić. Mam nadzieję, że w II turze ponownie zdobędzie więcej głosów, a wszyscy mieszkańcy Wręczycy zrozumieją, że są TYLKO częścią gminy.

  28
  5
  • MIESZKANKA2 pisze:

   W pełni się z tym zgodzę, że Pan Tomek to pomocny człowiek i będzie Wójtem dla całej gminy! A mieszkańcy Wręczycy niech w końcu to uszanują.

   24
   5
 42. I.T. pisze:

  Zgadzam się co do tezy że,jeśli wójtem zostanie pan Osiński to zostanie po staremu w Urzędzie gminy.Wszyscy którym zależy by zostało po staremu (pracownicy urzędu,znajomi Prubanta,dyrektorzy wszelkich placówek gminnych itp.}próbują wpływać na wyborców by głosowali na Osińskiego. Wiem to bo mam z nimi do czynienia i wyrażnie sugerowali mi na kogo mam głosować.A ja chcę zmian .Może nie drastycznych ale przydałaby się może redukcja zatrudnienia w Urzędzie naszej gminy.Od kilku lat w dobie komputerów przybyło sporo pracowników i powiem szczerze że przed rozbudową nie widziałem takiego przeludnienia. Rozumiem.Było za mało pokoi a teraz pokoi przybyło i urzędników też musiało.Najgorsze jest to że są to ludzie powiązani nie z wykształceniem czy doświadczeniem a raczej ze znajomościami danej osoby z ludzmi z gminy.Nie podoba mi się to.

  20
  22
  • ja pisze:

   Takie rzeczy moze sobie kazdy pisac ze zna kogos osobiscie i wszystko wie co i jak… wiec takie pisanie jest zbedne.

   23
   1
 43. Rem pisze:

  Osiński = Prubant

  Czy tego chcecie aby gminą rządził radny z Kalei ?

  38
  8
 44. mieszkaniec gminy pisze:

  przeglądając wyniki wyborów nie można jednoznacznie wysnuwać wniosku ze Pan Osiński jest lepszy od P. Pietrulewicz ponieważ głosy mieszkańców rozłożyły się na trzech kandydatów z Wręczycy więc taki wniosek jest nieuzasadniony. Pan Broś startował z okręgu P. Pietrulewicz bo w swoim tam gdzie mieszka nie chciał wchodzić w paradę P. Toborek i dlatego wysadził z okręgowego mandatu P, Pietrulewcz. I tak sobie myślę – P. Osiński wygrał mandat na radnego bo był według mieszkańców swojego okręgu dobrym radnym więc niech nim pozostanie dla dobra społeczności lokalnej. Kolejny kandydat na wójta P. Broś był sołtysem i startował na radnego mieszkańcy go poparli więc też może pracować na rzecz społeczności lokalnej. P. Pietrulewicz mimo iż nie została radną ze swojego okręgu otrzymała największą liczbę głosów spośród kandydatów z Wręczycy więc poparcia jej nie brakuje. Reasumując P. Osiński może dalej realizować swoje obietnice wyborcze. P. Broś podobnie. Uważam, że P. Pietrulewicz też należy dać taką możliwość, gdyż jakby nie patrzeć pokonała dwóch rywali którzy mieli ogromne poparcie i rozpoznawalność. Byłem na spotkaniu przedwyborczym P. Pietrulewicz we Wręczycy i stanowczo zaprzeczam tezie że obiecywała coś wyłącznie dla mieszkańców Wręczycy. Wręcz przeciwnie poruszała bardzo ważne sprawy społeczne związane z kanalizacją pozostających bez niej dotychczas miejscowości w gminie, o gazyfikacji, drogach i wykorzystaniu programów i środków z UE. Zna się na tym dobrze ponieważ zajmowała się tym zawodowo a w naszej gminie w tym zakresie panuje średniowiecze. Powinniśmy dać szansę P. Pietrulewicz ponieważ rzeczywistość jest taka, że może jedna a najwyżej dwie Unijne perspektywy będą na poprawę infrastruktury a później będzie już tylko gorzej. Więc namawiam szczerze do racjonalności w podejmowaniu mądrych decyzji by mieszkańcy Gminy wykorzystali maksymalnie swoją szansę na poprawę infrastruktury Gminnej. Nie wypowiadam się przeciwko P. Osińskiemu ale on był i ponownie został radnym więc nie zawiedzie swoich wyborców. Jednak jako przewodniczący Komisji Budżetowej w Gminie był wyjątkowo spolegliwy i na jej posiedzeniach przyklepywał wszystkie decyzje wójta i przewodniczącego rady nie zawsze zgodne z interesami mieszkańców. Stawiam pytanie o samodzielność i kompetencje do sprawowania stanowiska wójta?

  49
  18
 45. mieszkaniec pisze:

  Kazdy tak obiecuje ze dla calej gminy a pozniej i tak Wreczyca bedzie na pierwszym planie ze wszystkim. Zrobia metropolie a reszcie drogi beda sie dalej zapadac. Pani Magda poki co tylko mowila a Pan Tomek zrobil juz duzo i uwazam ze jemu nalezy sie wygrana.

  24
  7
 46. były radny pisze:

  Pan Tomek dbał o komfort wójta i przewodniczącego i to było widać wszędzie. To jest jego zasługa. Kolejna rzecz jest ubezwłasnowolniony przez właśnie radnego Prubanta. Jaka była przyczyna tego stanu ? Obiecał mu poparcie w wyborach i nie przeciwstawiał się zatrudnieniu żony w przedszkolu. Razem zaciągali pożyczki nie widząc nic złego w kolejnym zadłużaniu gminy. Środki unijne na beznadziejnym poziomie. Kandydat nie gwarantuje rozwoju gminy. Ocena niedostateczna

  Co kandydat Osiński sądzi o oświetleniu ul. Dworskiej w Kalei ?

  28
  25
  • realista pisze:

   dla mnie głupie pytanie, co sądzi o oświetleniu. Jeśli przy ulicy mieszkają ludzie, a jest ciemno i niebezpiecznie, to jasne jest, że oświetlenie musi się tam pojawić. Pytać należy o różne wydatki, powiedzmy dlaczego Rada Gminy (czyli również P. Osiński) przyklepali zarobki dyrektorów, np. GOKu na poziomie kilkunastu tysięcy złotych!!!

   7
   10
  • mieszkaniec gminy pisze:

   pytanie było retoryczne, dlaczego akurat w Kalei

   4
   0
 47. mieszkaniec gminy pisze:

  Owszem P. Osiński robił ale proszę zauważyć że miał na to wpływ bo zasiadał w radzie gminy i na dodatek był przewodniczącym komisji budżetowej więc robił to co do niego należało. Jeśli chodzi o to że Wręczyca rozwija się i wykonuje się tu inwestycje to dlatego że jest siedzibą gminy, najliczniejszą miejscowością w całej gminie i siedzibą wszystkich gminnych instytucji. Więc zarzut dotyczący tego że tu się sporo dzieje jest chybiony. Wystarczy przejrzeć przetargi. W całej gminie są czynione inwestycje, ale zapewne jest ich zbyt mało w stosunku do potrzeb mieszkańców. Problemem jest bardzo słabe wręcz znikome wykorzystanie środków zewnętrznych, niechęć i stare przyzwyczajenia. Niestety P. Osiński choć to dobry człowiek to pytałem czy jest odpowiednim kandydatem na stanowisko wójta. Gminę w nadchodzącej i kolejnej kadencji czeka wykup obligacji co znacznie ograniczy ilość środków w jej budżecie więc wniosek jest jeden należy maksymalnie wykorzystać środki zewnętrzne i dlatego uważam że osobą kompetentną i bez obciążeń znajomościami jest kandydatka P. Pietrulewicz

  18
  24
  • Adam pisze:

   Rozumiem, że np. chodnik po obu stronach ulicy Prusa, Konopnickiej, Sportowej jest konieczny? Co do najliczniejszej miejscowości to proszę się przejechać na Borowe, które jest 3 pod względem ludności wsią w gminie i zobaczyć jak wygląda. Po prostu obraz nędzy i rozpaczy. Droga która ma spokojnie ponad 30 lat, zryta wzdłuż i wszerz, Brak chodnika. Nie robione jest tam kompletnie nic poza nową rurą wodociągową, która wymieniana jest tylko dlatego, że stara pękała kilka razy na zimę i ludzie mieli pretensje jak koparka przekopywała im połowę posesji żeby to naprawić. Jak czytam takie komentarze to widać, że pisze to ktoś z Wręczycy kto porusza się co najwyżej w kierunku Częstochowy nie mając pojęcia jak wygląda stan innych wsi.

   32
   4
  • do Adam pisze:

   cała prawda.

   23
   0
  • Szymon pisze:

   A dlaczego tak jest? A to dlatego, że od wielu wielu lat guzik robiła nasza władza. Byli przyzwyczajeni do pierdzenia w stołki i byle tylko od wypłaty do wypłaty. Jeśli chcecie tak dalej to głosujcie na Osińskiego. Przecież on nie zmieni nikogo w gminie bo się będzie bał braku dalszego poparcia. Popatrzcie choćby jak plusowane są tutaj wypowiedzi popierające Osińskiego. I to akutar tutaj na oficjalnej stronie gminy. Czużby pracownicy którzy tak fachowo pierdzą w stołek bali się że stracą ciepłą posadkę, albo w końcu będą musieli coś zacząć roboć?! Proszę admina niech sprawdzi ile tych wpisów jest robionych przez pracownikow gminy, ile tych plusów jest przez nich wciskanych. Nie bójcie się udostępnić takoch danych. Przecież chyba nie macie się czego bać?

   5
   0
 48. rotfl pisze:

  Pewnie że tak. Duzo osob na forum mysli ze kandydat z Wręczycy to bedzie tylko do wręczycy ciągnąl. Byl kandydat z wreczycy (poprzedni wojt) czarna wies nowe drogi, straz wyposazona najlepiej w gminie (oprocz samochodow bo to w 2019), bor zapilski robi sie kanalizacja, weglowice ma jakie ladne przedszkole i szkole po termomodernizacji, straz tez jest niezle wyposazona. Takze pieniadze nie szly tylko na wręczyce jak tu piszecie.

  10
  21
  • Szymon pisze:

   A dlaczego tak jest? A to dlatego, że od wielu wielu lat guzik robiła nasza władza. Byli przyzwyczajeni do pierdzenia w stołki i byle tylko od wypłaty do wypłaty. Jeśli chcecie tak dalej to głosujcie na Osińskiego. Przecież on nie zmieni nikogo w gminie bo się będzie bał braku dalszego poparcia. Popatrzcie choćby jak plusowane są tutaj wypowiedzi popierające Osińskiego. I to akutar tutaj na oficjalnej stronie gminy. Czużby pracownicy którzy tak fachowo pierdzą w stołek bali się że stracą ciepłą posadkę, albo w końcu będą musieli coś zacząć roboć?! Proszę admina niech sprawdzi ile tych wpisów jest robionych przez pracownikow gminy, ile tych plusów jest przez nich wciskanych. Nie bójcie się udostępnić takoch danych. Przecież chyba nie macie się czego bać?

   4
   4
  • Strażaczka pisze:

   Z tego co wiem strona jest anonimowa . Po co mamy wyciągać to kto co pisze ?! To jest forum na którym można zostac anonimowym dla innych .

   3
   0
 49. mieszkaniec gminy pisze:

  Zgadzam się że powinna być zrobiona droga w Borowem i nie tylko. I choć jestem mieszkańcem Wręczycy wcale nie uważam, że tylko tu mają być inwestowane środki. Sęk w tym że gmina ma ograniczony budżet i do tej pory rzadko korzystała ze środków unijnych, czy programów rządowych co czyniły wszystkie ościenne gminy i ta droga jest już w złym stanie od dawna a P. Osiński radnym już był i będzie wiec nie widzę przeszkód by pomógł mieszkańcom Borowego. Problem moim zdaniem polega na tym, że o wiele łatwiej będzie kierować pracami Urzędu Gminy osobie z zewnątrz gdyż będzie mogła ustalić własne zasady zgodnie z potrzebami mieszkańców a nie urzędników czy znajomych. Kompetentni i rzetelni urzędnicy i tak będą wykonywali swoje obowiązki tak jak robili to do tej pory. Natomiast zmieni się rzeczywistość dla tych którzy jak sami o sobie mówili ” ja nic nie mogę, ja tu tylko sprzątam” Ci albo się wezmą do porządnej roboty albo poszukają innej

  28
  2
 50. Adam pisze:

  Na spotkaniu wyborczym Pan Osiński tłumaczył, że planuje zatrudnić dodatkowych ludzi w dziale dotacji unijnych, więc może się coś zmieni jeśli chodzi o dotacje. Co do zadłużenia gminy to zależy jak do tego kto podchodzi bo czy lepiej zadłużyć gminę, dostać dotację która stanowi większość inwestycji i uatrakcyjnić gminę dla mieszkańców i pracodawców co w przyszłości poprawi kondycję gminy (więcej mieszkańców i firm = więcej dochodów z podatków) czy nie zadłużać i nie dostawać dotacji (bo budżet gminy jest ograniczony więc gminy nie stać na wkład własny) i nie zmieniać nic. O ile wiem to nasza gmina jest zadłużona nie więcej niż maksymalny wskaźnik zadłużenia wyznaczony przez rząd, więc nie bankrutujemy. A jeśli chodzi o pracę P. Osińskiego jako radnego to podobno od lat przedstawia projekt dofinansowywania pieców, kolektorów słonecznych i fotowoltaiki ale rada odrzucała ten projekt a nawiasem mówiąc wiele lat ten sam projekt funkcjonuje w okolicznych gminach.

  17
  1
 51. mieszkaniec gminy pisze:

  zgadzam się z Panem. jakiś program gmina przedstawiała w ubiegłym roku związany z fotowoltaiką i instalacjami solarnymi. Wiosną br. mieli to finalizować i nic. Ludzie wnioski poskładali, zakwalifikowano 500 osób i na dzień dzisiejszy cisza. W GOK Wręczyca w ubiegłym tygodniu było kolejne spotkanie z tym związane z instalacjami i pewnie tak samo się skończy jak ten poprzedni program bo nikt nad tym nie panuje. nikt tego nie pilotuje. Poza tym trzeba się dobrze orientować i dobrze znać na tym by nie strzelić sobie w kolano. Jeśli nadzór na osobami zatrudnionymi w urzędzie będzie miała osoba z dużym doświadczeniem w tym zakresie to będzie mogła odpowiednio wymagać

  12
  1
  • xyz pisze:

   mieszkańcu gminy jakbyś się choć troszkę interesował co się dzieje w gminie to byś wiedział, że program ten czeka na rozstrzygnięcie które gminy dostaną dofinansowania. Ma to się odbyć w listopadzie. Także wnioski jeszcze nie przepadły. Ale po co się coś dowiedzieć lepiej siedzieć przed klawiaturą i wyżalać się jacy to wszyscy nie dobrzy i nic nie robią, a samemu nic nie robiąc. AMEN.

   5
   4
  • mieszkaniec gminy pisze:

   Proszę czytać ze zrozumieniem. Program rozpoczął się w październiku ubiegłego roku. W trakcie przeprowadzania inwentaryzacji mieszkańcy otrzymali informację od osób ją wykonujących, że do końca czerwca tego roku ruszy jego realizacja. Mamy październik 2018 a więc rocznicę a nikt z zakwalifikowanych nie otrzymał żadnej informacji, brakuje jej także na stronie urzędu, czy na facebooku, poświęconej tej inicjatywie, ostatnia to ostrzeżenie z ubiegłego roku. Więc proszę nie pisać, że się nie interesuję. Ponadto bardziej chodziło mi o brak osoby pilotującej ten program i udzielającej informacji przyszłym beneficjentom tego programu., gdyż zobowiązuje on do współfinansowania ze strony uczestników programu

   11
   0
 52. Pan pisze:

  Moje pytanie brzmi czy Pan Osinski glosowal ostatnio za przywroceniem budzetu soleckiego czy byl przeciwny?

  5
  0
 53. mieszkaniec pisze:

  Myślę że zamiast dotować zakup samochodu dla OSP KLEPACZKA 42000 i remontu strażnicy za olbrzymią kwotę 773000 OSP KULEJE można spokojnie wyremontować tą drogę w Klepaczce o której wspomniał poprzednik.Chcę dodać że te jednostki nie są w systemie więc tak wysokie dotacje są nie uzasadnione.Zapytuję więc? Ile razy w ciągu roku biorą udział w akcjach? ILE? Myślę że kilka razy i to nawet nie jest pewne. PEWNY JEST JEDEN WYJAZD .NA ZAWODY STRAŻACKIE.

  11
  0
  • xyz pisze:

   a samochód dla Bieżenia i Borowego.

   5
   0
  • Jerrysen pisze:

   Te wydatki na straż to jednak trochę przesada. Osp w każdej miejscowości to przesada należy inwestować ale w straże aktywne a nie wyjeżdżając 2 razy na akcje i raz do kościoła a tak też jest.
   Straże mogą istnieć w większej ilości ale jako obwody innych straży np w przypadku klęsk żywiołowych.
   Moga mieć podstawowy sprzęt ochrony osobistej a nie samochody które trzeba zmieniać, remontować, utrzymywać

   8
   1
 54. Rem pisze:

  Osiński = Prubant

  Czy tego chcecie aby gminą rządził radny z Kalei ?

  15
  7
  • Akrool pisze:

   OSP jak te wymienione to powinni odrazu po wyborach zlikwidować. 800tysiecy inwestować w kilka mobilizacji rocznie? Zenada. Nie wiem ile ich jest w gminie ale czytałem że chyba 15. Minimum zejść po kosztach tych co mobilizują się rzadko. Szkoda tych publicznych pieniędzy. Który kandydat jest za?

   7
   2
 55. Mieszkaniec Gminy pisze:

  Naprawdę marnie u nas z tymi pozyskanymi środkami z UE. Na niektóre projekty wkład własny wynosi 15 procent a i tak nic z tego nie wychodzi. Człowiek który powinien się zajmować tymi tematami siedzi sobie na pięterku i ma to głęboko -wiecie gdzie.Po co nam taki urzędnik ? Nie pomoże ,nie doradzi ,nie nadaje się na urzędnika od funduszy bo to olewa. Pisze piękne projekty ale poza pracą -za kasę. ECH SZKODA GADAĆ.

  16
  1
 56. MIŁA pisze:

  JEŚLI CHODZI O ZAROBKI TO SĄ WYŻSZE PEWNIE NIŻ W KLESZCZOWIE -NAJBOGATSZEJ GMINIE W POLSCE. .KOSZYUJE NAS TA ADMINISTRACJA -KOSZTUJE.

  5
  2
 57. mieszkaniec gminy pisze:

  Nie namawiam nikogo na oddawanie głosu na P. Pietrulewicz, każdy wyborca decyzję podejmie samodzielnie, ale nie można czynić komuś zarzutu z tego powodu że nie był dotychczas radnym, czy pracownikiem urzędu tylko mieszkańcem i nie wybudował drogi, wodociągu, kanalizacji czy przedszkola. Nie wypada też skreślać kogoś z tego powodu ze mieszka we Wręczycy. Moim zdaniem powinno się ocenić kwalifikacje. Pan Osiński też nigdy nie był wójtem podobnie jak Pani Pietrulewicz. Kandydatka z Wręczycy chce służyć mieszkańcom gminy swoim doświadczeniem zawodowym jak i wiedzą z zakresu prawa, zarządzania oraz prawa gospodarki nieruchomościami a na stanowisku Wójta ta wiedza jest kluczowa. Podoba mi się również zapowiadany przez kandydatkę pełny dostęp do informacji publicznych z zakresu wydatków gminy i zawieranych przez urząd umów. Transparentność jest formą kontroli społecznej więc to jest ze strony kandydatki na Wójta pomysł w dziesiątkę. Społeczeństwo po upływie kadencji wystawi swoją ocenę i albo powoła P. Pietrulewicz na kolejną kadencję albo wybierze innego kandydata. Żeby się o tym przekonać trzeba najpierw umożliwić piastowanie urzędu.

  28
  20
 58. Rotfl pisze:

  Dokładnie. Po pierwsze strona internetową gdzie można zgłaszać problemy mieszkańców a po drugie wydatki podane do publicznej wiadomości. Tego Pan Tomasz nie proponuje czemu? Myślę że mieszkańcy x by byli źli jeśli mieszkańcom y częściej by coś było odpalane. Budżet sołecki dlaczego Pan Tomasz był przeciwny jak był Radnym? Teraz zmieni zdanie? Pan Prubant jest przeciwny i Pan Tomasz będzie musiał być też przeciw. Wyborców przemyśl a nie głosuj że mieszka blisko Ciebie.

  17
  16
 59. Jerrysen pisze:

  Nieistotne kto będzie wójtem każdemu trzeba dać szansę ważne że będzie to osoba młoda oby z dobrymi pomysłami. Stary wójt niestety przespal kilka lat i gmina się cofnela

  11
  1
 60. Pan pisze:

  Pytanie ponowne do zwolenników Pana Osińskiego. Czemu głosował przeciw cofnięciu przywrócenia budżetu obywatelskiego? Te pieniadze to szansa dla każdej wsi. Idziecie ślepo za Tomkiem który jest przeciwny w inwestycje w każdej wsi? Obudzcie się lub prosze o argumenty dlaczego jestescie za tym zeby np takie Golce nie dostałym 19.941zł a wszystkie wioski w gminie łącznie 725 tysiecy złotych. Sołectwa by to rozdysponowaly na rozne lokalne cele. Czarna Wieś 27.600zł pomyślcie co roku tyle kasy np na remont placu zabaw obok remizy, na doposazenie OSP, na obojetnie co. Węglowice 19.500zł co roku. Szkola, KGW, Puszczew 31 tysiecy rocznie Straz by tam miala wszystko, remont placu festynowego na koncu miejscowosci. Jezioro 21 tysiecy rocznie mysle ze Huragan też by odżył. Pomyślcie przy wyborach o tym ile może trafiać pieniedzy na każde sołectwo co roku jesli wybierzecie Panią Magdę. To że Pan Tomasz obiecał ze bedzie sie troszczyl o straz w Węglowicach i w Czarnej Wsi to i tak co roku takiej kasy Wam nie da jak moze Wam zapewnic dobrze rozplanowany budzet sołecki. My z Golcy się z Was śmiejemy!

  10
  27
  • mieszkaniec pisze:

   Wy sie smiejecie z kogos a ktos z was

   19
   1
  • Olo pisze:

   Już spieszę z odpowiedzią. To bardzo zabawne jak czytam ile to by każda wioska dostała. “Sołectwa by to rozdysponowaly na rozne lokalne cele”
   Sołectwa miały taką możliwość ale UWAGA: one z nich nie korzystały. Dlatego fundusz sołecki usunięto. Wiesz ile sołectw korzystało z tych środków? Podpowiem tylko że odpowiedź znajduje się na palcach jednej ręki.
   Pamiętasz że Pan Osiński głosował za usunięciem funduszu ale czy wiesz że Pan Osiński wcześniej głosował za tym funduszem? Po prostu prawie nikt z tego nie korzystał więc to usunięto, a teraz piszesz ile to w każdej wiosce można byloby za to zrobić. Możnaby, ale czy się wam chce?

   17
   5
  • ben pisze:

   Z tym funduszem sołeckim jest jak z 1 procentem z podatku.Kto dawał 1 procent z początku???? Prawie nikt a po 10 latach 98 procent. Gdyby fundusz sołecki nie był zlikwidowanay to teraz byłby wykorzystywany na 100 procent tak jak jest w innych gminach czy miastach. Niestety Wójt był negatywnie nastawiony do funduszy i to było gwoździem do trumny dla tej incjatywy.

   7
   1
 61. Z Kalei pisze:

  Mieszkam blisko straży w Kalei i widzę samochód Pana Tomka często nawet bardzo często. Ciekawe czy mieszkańcy Puszczewa widzą z kolei samochód radnego z Kalei przy posesji radnego z Puszczewa. Wątpię. To jest jak z Dudą i Kaczyńskim. Jeden firmuje rządy drugiego. Czy nie lepiej wybrać samodzielną osobę ?

  17
  22
  • do Ola pisze:

   Osiński jak Wałęsa: był za a nawet przeciw, hahaha

   10
   14
  • *** pisze:

   Proponuję kawe i casto oraz dobry film….
   a i jak zaczniemy kogos oceniac to prosze spojrzeć na siebie bo jak kazdy zacznie od siebie to wszystkim nam zacznie żyć się lepiej…
   Kandydatom przedewszystkim życzę równej i uczciwej kampanii
   Pozdrawiam i spojojnej nocy w swoin łyżku bo Tu napewno wiemy co sie powinno dziać…. i

   3
   1
 62. Pan pisze:

  Jasne że wykorzystamy racjonalnie srodki z budzetu soleckiego, kto nie chce niech nie korzysta, ale niech nie bedzie przeciwny przywroceniu tego budzetu, Dużo wiosek na pewno liczy na przywrocenie tego budzetu a na pewno duzo strazy. Bo jak do tej pory kasa szla na straze te co wymienil ktos wczesniej a budzet solecki daje nadzieje na zakup rzeczy niezbednych pozostalym strazom jak i moje kolo gospodyn liczy na budet na nowe stroje itp.. Pytam wprost Wasz kandydat dalej bedzie przeciwny przywroceniu budzetu sołeckiego? Pani Magda jest za przywroceniem. To dla mnie jeden z powazniejszych argumentow aby wybrać Panią Magdalenę. Budzet roczny gminy to okolo 60-65 mln zł budzet solecki to 725tysiecy. Dlaczego mamy oddać nasza czesc gdzies a u nas sie nie inwestuje? To ze byl u nas radnym Pan Zomerfeld i nic nie zrobil to nie znaczy ze kolejna kadencje mamy cierpieć. Mamy budynek klubu ktory stoi w oplakanym stanie, na pewno czesc budzetu soleckiego pomoze nam go troche odremontowac. Fajnie jakby sam kandydat okreslil sie w lewo albo w prawo a nie pozostawia ta kwestie bez slowa. 4/5 kandydatow bylo za przywroceniem. A dobrze wiemy ze Pan Prubant byl rownież przeciwny budetowi sołeckiemu. Olo to ze Ty nie potrzebujesz to widocznie nie dzialasz w zadnym stowarzyszeniu, gdyby bylo inaczej to bys wiedzial o czym piusze,

  8
  11
  • Olo pisze:

   Skoro tak Ci zależy to Cię uspokoję. Słyszałem że stara gwardia chce ten budżet przywrócić bez względu na to kto zostanie wójtem:) skoro starzy są za to młodzi tym bardziej. Przypominam też że właśnie ci starzy fundusz sołecki stworzyli, a później go usunęli bo małe zainteresowanie wiosek było. Ale fundusz podobno będzie na nowo. Też mam taką nadzieję.

   13
   3
 63. As pisze:

  Wręczyca musi się zjednoczyć i mądrze wybrać. Powodzenia !

  12
  30
 64. Pan pisze:

  Beton beton zostanie zburzony gdy wybierzemy Pietrulewicz.

  12
  25
 65. Rotfl pisze:

  A ja bym dodał że beton strażacki również chyba że o to też Ci chodzilo.

  8
  6
 66. ben pisze:

  Co do straży OSP to byłbym ostrożny.Są bardzo potrzebni i nieraz o tym się każdy przekona.Mam jednak zastrzeżenie do finansowania OSP. Ja na miejscu radnych pojeżdziłbym po wsiach i zawył syreną w remizie. wtedy wiadomoby było czy warto inwestować w dane OSP. bo po co kupować samochód za duże kwoty skoro nie ma kto jechać do akcji.Takich biernych jednostek jest co najmniej połowa.

  11
  1
 67. Eva pisze:

  100% trafna opinia o OSP. Temat do bardzo poważnego przeanalizowania i wyciągnięcia wniosków, bo za długie lata przymykano oczy na drogie utrzymywanie biernych jednostek. Fundusz sołecki bardzo dobry pomysł ale nie na utrzymywanie Kół Gospodyń i kiepskich festynów co tydzień tylko pomyśleć o młodzieży, która chodzi po boiskach czy placach zabaw i tam popijają i palą, że idąc tam z dzieckiem to momentami aż nieprzyjemne co można znaleźć w piaskownicy. Emeryci teraz to bardzo dziarscy ludzie w sile wieku -wycieczki, ogniska, imprezki to chyba nie są najpotrzebniejszą inwestycją ale to co jest przyszłością i rozwojem naszej gminy.

  10
  2
 68. Rotfl pisze:

  Dlatego budżet sołecki to podstawa a Pan Osiński jest przeciwny temu razem z Prubantem. W żadnym wypadku Prubanta nie robić przewodniczacym rady gminy. Jeśli nie będzie budżetu to wioski poniżej 600 ludzi znowu będą w tyle. Na szczęście środowiska inteligencji za Panią Magda są. Widać to było po spotkaniach. Myślę że Bros poprze Pietrulewicz bo Pan Manczyk musi poprzec Tomasza żeby stare grzyby w straży i w urzędzie utrzymać przy stolku. Przecież wiadomo że prezes i komendant gminny OSP podali by się do dymisji przy wygranej świeżej krwi.

  15
  21
 69. Marek63 pisze:

  Jeśli radny Prubant zostanie przewodniczącym Rady to Rada Gminy znów zostanie zabetonowana, po Kalei chodził wcześniej wymieniony Pan promując Osińskiego jako “swojego”- mamy tu analogię relacji Kaczyński-Duda. Nie jestem za Panią Magdaleną, ale w drugiej turze zagłosuję na nią, gdyż o Panu Osińskim głośno zrobiło się dopiero przed wyborami- wcześniej nie słyszałem o nim pozytywów (może wśród znajomych z jego okolic).
  Pani Pietrulewicz życzę wygranej i liczę na porządki: w Urzędzie Gminy i wszystkich jednostkach jej podległych, w których zasiadają “pierdzistołki” zarabiające krocie przy zerowej pracy i wysiłku.

  18
  22
 70. Eva pisze:

  Nie jestem za żadnym z kandydatów ale zastanawia mnie jedno skoro P. Osiński jest pod wpływem swojego politycznego środowiska i było by dalej jak jest czyli kiepsko to czy uważacie że P. Pietrulewicz będzie na tyle odważna aby w swojej wsi wśród tylu znajomych z którymi się wychowywała i współpracowała będzie chciała się narażać i zrobić porządki personalne? Nie znam jej na tyle ale tak na zdrowy rozsądek kto chce zrobić sobie wrogów na swoim podwórku? Chciałabym wierzyć że miałaby tę odwagę.

  24
  6
 71. Remigiusz pisze:

  Witam Wszystkich Forumowiczów.
  Prawda jest taka, że ludzie boją się zmian. Zainteresowanie wyborami żenująco słabe, po kilka, kilkanaście osób na spotkaniach przedwyborczych gdzie obiecywali “nocne autobusy”, “domy starców” i “gaz w domach” (chyba w zapalniczce) inne pierdoły. Ciekawe czy taki inicjator chciałby iść do Domu Starców? Niech się puknie lub pokaże to na własnym przykładzie. Jak Gmina ulży ludziom w podatkach to ludzie sami się zaopiekują swoimi rodzicami. Jak ludzie będą mieli pieniądze to i lekarze się w gminie sami znają. “Ten układ (Rada gminy z Wójtem) bohatersko rozwiązuje problemy nieznane w bogatych gminach i to za wasze pieniądze”.
  Zobaczycie jak będą musieli podnieść opłaty za wywóz śmieci. Na tym to gmina musi zarabiać bo chyba nie dopłaca?
  Oczywiście biedni (niepracujący) będą zwolnieni z tych opłat i innych.

  7
  3
 72. z Kalei pisze:

  Osiński to taki Petru. Jedno mówił drugie robił tak jak widać na dłoni w związku z funduszem sołeckim. Prubant będzie rządził i to jest pewne bo Osiński mu się nie przeciwstawi

  16
  33
 73. Akrool pisze:

  A te ciemne ludzie mówią “głosuj na Tomka bo jest łot nos to nom moze poomoze” zero sensownych argumentów jak tu czytam. Gdzie jest program wyborczy?

  16
  33
 74. mieszkaniec gminy pisze:

  O ile mnie pamięć nie myli to P. Osiński zanim został radnym kadencji 2014-2018 dużo mówił o tym, że kandyduje do rady po to by zmienić ówczesny układ i patrzyć na ręce. I patrzył dotąd, dopóki nie został przewodniczącym Komisji Budżetowej Rady Gminy. Co się działo przez całą kadencję to zainteresowani wiedzą. Wspólnie z P. Prubantem i stronnikami uchwalali wszystko co mieli uchwalić i wcale nie były to rozwiązania , które miały służyć zaspokojeniu najpilniejszych potrzeb społecznych. Bo znakomita większość Rady Gminy, społeczeństwa potrzebuje wtedy kiedy są wybory by je wygrać.

  29
  33
 75. xyz pisze:

  Wszystkie ręce na pokład. Tak jak wymieniliśmy część radnych nie dajmy rozgrywać się Panu Prubantowi i Osińskiemu !

  24
  35
 76. xyz pisze:

  Program wyborczy ? znam … TKM

  10
  0
 77. Przyszły kominiarz pisze:

  a czy Spółdzielnia kominiarzy też popiera kandydata z Puszczewa?

  14
  4
 78. Przyszły kominiarz pisze:

  Poznali się bo obiecał za dużo?

  11
  8
 79. Marek pisze:

  gdyby P. Osiński objął funkcję jako ,,nowa osoba” w Gminie, to moglibyśmy mieć nadzieję, że coś się zmieni, ale przez ostatnie kilka lat przesiąkł niezdrowym ,,układem” dostał funkcję i przyklepywał wszystko co Mu podsunęli

  13
  31
  • mieszkaniec gminy pisze:

   i właśnie o to chodzi by funkcję wójta objął kandydat spoza dotychczasowych układów. Po wpisach można sądzić iż sporo osób obawia się utraty wpływów i wprowadzenia nowych zasad, bo może się okazać lepszy od tego co było

   26
   6
 80. xyz12 pisze:

  Szanowni Państwo, Szanowna Pani Magdaleno Pietrulewicz, to jedyna szansa dla tej gminy aby wykonać duży krok do przodu i to nie tylko mając na uwadze sprawy samorządowe czy gospodarcze ale przede wszystkim możemy jednym ruchem zmienić kulturę zachowania lokalnych polityków i urzędników. Wywalmy lokalny beton, pseudo działaczy i obłudników. To oni przyczepili się do naszej społeczności jak wirus i powodują że cały organizm jest chory. Zastosujmy jedyne skuteczne lekarstwo – głosujmy na nowe twarze a starych dekowników izolujmy. Pani Pietrulewicz proszę o więcej śmiałości bo jeśli chce Pani coś u Nas zmienić to jest to Pani pięć minut, należy hardo podejść do tematu , rzeczy nazywać po imieniu, bronić swojej pozycji i wykorzystać do tego to czym Pani zapewne dysponuje -świeżość spojrzenia na sprawy i niesplamiona uczciwość w podejściu do problematyki społeczno, politycznej i gospodarczej Wręczycy Wielkiej (dotychczasowe życie poza układami). Życzę Pani powodzenia a moim ziomkom mądrości wyboru.

  24
  38
 81. xyz12 pisze:

  … dobre pytanie z tym kominiarzem!!! Jakim był kominiarzem takim był by wójtem. Jeden wielki pic i nic więcej.

  18
  21
  • Mariola pisze:

   Kominiarz to zajęcie dodatkowe, świadczące o wszechstronności kandydata. A Państwo piszą ‘kominiarz’, jakby nic w życiu nie robił tylko kominiarzem był. Przecież to doświadczony, wieloletni pracownik poważnej instytucji państwowej – ARiMR.

   1
   0
 82. xyz12 pisze:

  … a może by tak zaprosić na forum oboje kandydatów? Może na sobotę i niedzielę ? Można by to zorganizować? Co na to moderator? Było by dobrze żeby po obietnicach wyborczych pozostał pisany ślad, a droga do działania w interesie publicznym jasna i przejrzysta. Proszę i myślę że nie będę odosobniony o publiczną debatę z której kiedyś kandydatów rozliczymy !!!

  24
  6
 83. xyz12 pisze:

  … jeśli dojdzie do takiej debaty to zapytam o kilka spraw i gwarantuję, że chętnie Państwo przeczytacie odpowiedzi a może poszerzycie zakres pytań. Jest o co pytać… .

  18
  6
 84. kibic pisze:

  klika z gminy ,boi sie ewentualnych zmian ,bo z tego co widac ,agituje na rzecz osinskiego.. wynika z tego,ze po jego zwyciestwie nic sie nie zmieni

  12
  15
 85. Wyborca pisze:

  Tomek Osiński – godny kandydat na Wójta Gminy !

  25
  14
 86. Akrool pisze:

  To co się dzieje w obronie koryta i pieprzonego kolesiistwo to jest poniżej pasa. Układy i ukladziki. Pytam o program Pana Osińskiego i żaden z Was nie umiem i go podesłać. To za czym głosujecie? Za kotem w worku? Dziwię się truskolasom że wygrał tam Osiński. Osiński jak wygra to manczyk wskoczy na prezesa OSP gminnego i dalej będziecie w szarej d.

  9
  21
  • Zdziwiona pisze:

   Akrool nie denerwuj się, szkoda zdrowia a ponosi się. Przecież będą demokratyczne wybory niech zdecyduje ogół społeczeństwa Gminy. Demokracja ! Mówi Ci to coś ….? Więc bez emocji i takich zdziwień – to mieszkańcy Truskolas zdecydowali. Czyżby nie mieli do tego prawa????

   18
   2
 87. xyz12 pisze:

  Debata na forum nie pozwala unikać kandydatom stanięcia przed szeroką i nieskrępowaną grupą reprezentującą wszystkie sfery sołeczności lokalnej. Ludzie nie mogą polować na kontakt z pretendentami bo jest to ich święte prawo. Szanowni państwo przyłączcie się do mojego apelu do administratora strony i do kandydatów o zorganizowanie debaty na tej stronie. Należy nam się rzeczowa i wyraźna odpowiedź na nasze pytania na forum publicznym.

  5
  5
  • Dariusz pisze:

   Debata na tej stronie? Głubszego pomysłu nie słyszałem. Chodzi Ci żeby anonimowo pytania zadawać? Poczytaj proszę co to jest wogóle debata. A jeżeli masz tyle pytań do kandydatów to gdzie byłeś jak były oficjalne spotkania w wielu miejscowościach? Anonimowo w internecie to każdy kozak, echhh….

   13
   2
  • Olo pisze:

   Debata na stronie…. bhahahhahahaha

   16
   3
 88. xyz12 pisze:

  … a czemu nie na tej stronie debata i czemu nie anonimowo, ludzie mają prawo do pytań także tych anonimowych. Zorganizowanie debaty na tej stronie jest proste i byłoby czytelne dla wszystkich bez względu na poziom oczytania. W tym wszystkim idzie o to aby kandydaci informowali o swych zamiarach, o swych osobach i o stronnictwach które reprezentują. A cóż to za kozaczenie – zadać pytanie na forum anonimowo, co to za ujma podzielić się swoimi wątpliwościami z innymi i cóż to za ujma chronić swoją tożsamość. Form debat jest wiele a ich wybór należy do uczestników, mnie natomiast chodziło o to by poszerzyć krąg obserwatorów o tych którzy nie mogą z różnych przyczyn uczestniczyć w spotkaniach z kandydatami. Zaiste to śmieszne i strasznie głupie, pytanie dla kogo i dlaczego?

  6
  11
 89. mieszkaniec pisze:

  Niech ida na debate wszyscy Ci ktorzy rzucali tutaj obelgami i wprost niech powtorza to samo, ciekawe czy ktorys sie odwazy. Najlepiej anonimowo zeby moc przycwaniakowac i obrazac. Jesli kogos nurtuja jakies sprawy to niech idzie i poruszy temat na debacie, a nie od razu mowic ze nie moze tam akurat byc, ale jakby rozdawali za darmo najnowsze telewizory to kazdy nagle by sie zjawil taka prawda.

  19
  3
 90. Dariusz pisze:

  Xyz12 a dlatego nie tu i nie anonimowo bo skoro ty masz prawo zadawać pytania to czemu kandydaci nie mają prawa wiedzieć kto zadaje te pytania?. Wychodzi tu podejście że tylko mam prawo, mam prawo i mam prawo ale obowiązków to już żadnych prawda? No chyba że jesteś z jednych tych wyborców co to “w Realu” Panią Pietrulewicz lub Pana Osińskiego po plecach klepiesz i pięknie się uśmiechasz a za plecami to kosa w plecy ? debata oficjalna – jak najbardziej ale anonimowo? To obydwoje kandydatów wręcz nie powinno się znirzać do takiego poziomu. Tyle w temacie anonimowych debat.

  15
  5
 91. xyz12 pisze:

  …. nie mylmy debaty z przesłuchaniem, pytania dla kandydatów przygotowuje prowadzący na bazie pytań uzyskanych z forum i on decyduje które są warte przedstawienia i wcale nie muszą być to moje pytania tylko te które najczęściej się pojawiają , jednocześnie zrozumiałe jest to że ilość pytań musiała by być ograniczona. Poza tym debata jest próbą przedstawienia stanowiska kandydatów w konkretnych sprawach a problematyka jest taka sama dla obojga. Cały ten temat jest tylko luźnym pomysłem ale jak widać co niektórych piecze. Najfajniej by było jakby do dyskusji można było przystąpić po identyfikacji odciskiem palca i z kserem dowodu osobistego. Żyjemy w wolnym kraju i mamy prawo do uzyskiwania informacji na temat programów i działalności kandydatów także poprzez takie formy wymiany informacji. Opowiadanie o cwaniakach, kosach i poklepywaniach proszę pozostawić dla Siebie bo ja takich form adoracji nie znam i nie stosuję.

  5
  4
 92. mieszkaniec gminy pisze:

  W dzisiejszej rzeczywistości form komunikacji jest wiele. Nie wszyscy wyborcy, którzy by chcieli są w stanie ze względu na pracę lub pełnione obowiązki spotkać się z kandydatem na jego spotkaniu. A trzeba zwrócić uwagę, że każdy uprawniony do głosowania mieszkaniec by dokonać świadomego wyboru powinien uzyskać jak najwięcej informacji o kandydujących. Uważam, że lepiej jest przedstawić jakiś pomysł i poddać go dyskusji niż nie robić nic i obśmiewać czyjąś propozycję, która zmierzała tak naprawdę do tego by mieszkańcy lepiej poznali oboje kandydatów. I co w tym złego?. Debatę przecież prowadzi jedna osoba i takie samo pytanie pada do obydwu kandydatów, którzy notabene muszą się wcześniej zgodzić zarówno na formę jak i warunki jej prowadzenia, kolejność wypowiedzi itp. Nie wolno też wprowadzać forumowiczów w błąd tak jak to było wczoraj, kiedy ktoś napisał że w sobotę jest debata w GOK-u z kandydatami na wójta mimo, iż nie miał rzetelnej wiedzy co do zgody potwierdzonej przez obydwu kandydatów a później ktoś obśmiewał jednego z kandydujących że się boi i robi uniki. Nie można stawiać kogoś pod ścianą jeśli nie zostało to uzgodnione przez obydwie zainteresowane strony. To nie fair

  7
  1
 93. mieszkaniec gminy pisze:

  Panie Dariuszu myli Pan debatę z konferencją prasową. Mieszkańcy mają prawo pytać a kandydaci odpowiadać bo to oni zabiegają o ich głosy. Pytający nie jest osobą publiczną i nie kandyduje na stanowisko Wójta, który taką osobą się staje, więc nie musi jeśli nie chce przedstawiać się imieniem i nazwiskiem.

  4
  2
 94. Zgredek pisze:

  Najbardziej dziwi mnie to, że nikt nie widział oficjalnego programu wyborczego p. Osińskiego i podejrzewam, że go nie zobaczymy. Jest to najbardziej zastanawiające, a osoby z okolic p. Osińskiego uparcie twierdzą, że jest świetnym kandydatem… być może tak jest, nie mniej oceniać, ale ludzie obudźcie się i przejrzyjcie na oczy. Teraz to my jako mieszkańcy gminy możemy zdecydować kogo wybrać i wybierajmy biorąc pod uwagę kompetencje, programy, doświadczenie każdego z kandydatów, a nie dlatego, ŻE KOGOŚ ZNAMY, ALBO DLATEGO ZE JEST Z NASZEJ MIEJSCOWOŚCI…

  13
  19
 95. Faja pisze:

  Ciemny lud wszystko kupi.

  4
  11
 96. GłosujMP pisze:

  Przed drugą turą wyborów nasówa mi się na myśl serial Ranczo – czyli skorumpowany wójt i jego zaufana świta np. TOBOREK Anita Barbara
  BROŚ Robert Ireneusz i inni. Chcą wepchnąć na wójta nikomu nieznanego P. Osińskiego żeby wszystko po starym wójcje zamieść pod dywan i nim kierować jak pachołkiem. Więc droga gmino Wręczyca do dzieła i głosujmy na Panią Pietrulewicz bo tylko wtedy coś się zmieni w tej gminie.

  11
  18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *