zachmurzenie duże
11°
11°
środa
Google Street View
Miała wygrać i wygrała. Znajoma wójta została nowym dyrektorem GOK we Wręczycy Wielkiej
25 sierpnia 2022 r. | 09:00
20

Znajoma Wójta Gminy Wręczyca Wielka, nauczycielka z Wręczycy, nie mająca żadnego doświadczenia na kierowniczym stanowisku, Agnieszka Brodziak wygrała "konkurs" na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej.

Informację o konkursie opublikowano 18 lipca 2022 roku w BIP UG Wręczyca Wielka. Dokumenty można było składać do 21 lipca 2022 roku. W wymaganiach było przede wszystkim wyższe wykształcenie i trzyletni staż pracy. Nie było wymogu żadnego doświadczenia na stanowisku kierowniczym!

19 lipca otrzymałem informację, że konkurs jest "robiony" pod nauczycielkę z Wręczycy Wielkiej, Agnieszkę Brodziak i to ona zostanie nowym dyrektorem. Brodziak to bardzo dobra znajoma wójta i osoba, która "robiła mu" kampanię wyborczą we Wręczycy Wielkiej. Internauci zarzucali, że konkurs jest ustawiony, a ogłoszenie napisane pod nauczycielkę bez żadnego doświadczenia.

22 lipca wójt powołał komisję, która miała wybrać nowego dyrektora. Znaleźli się w niej: wójt, jego zastępca, skarbnik, sekretarz i podinspektor z referatu spraw obywatelskich - czyli same zaufane osoby wójta.

25 lipca pojawiła się informacja, że do konkursu zgłosiło się siedmioro kandydatów, z czego część formalną przeszło sześcioro z nich.

24 sierpnia w BIP UG Wręczycy Wielkiej opublikowana zostala informacja, że konkurs wygrała Agnieszka Brodziak, bardzo dobra znajoma wójta.

Wnioski wyciągnijcie sami.

PAWEŁ GĄSIORSKI20 odpowiedzi na “Miała wygrać i wygrała. Znajoma wójta została nowym dyrektorem GOK we Wręczycy Wielkiej”

 1. Krystyna pisze:

  Kolesiostwa ciąg dalszy? Kolejny przykład, gdzie na stanowisko kierownicze nie wybiera się najlepszej a najwierniejszą kandydaturę. Sprawa była ustawiona zanim jeszcze były dyrektor P. Kała odszedł ze swojego stanowiska. Kto wcześniej zwalnia się ze swojej obecnej pracy nie będąc przekonany, że zostanie zatrudniony w nowej? Ktoś to od dawna wie, że zostanie wybrany.

  23
  0
 2. IzaK pisze:

  Bo miał się odwdzięczyć i się odwdzięczył!!!!!

  16
  0
  • Dąb pisze:

   Chce w miejscu kultury przebywać to niech się jej najpierw nauczy , do sklepu włazi nawet,, dzień dobry “nie mie umie powiedzieć taka kulturalna ….

   19
   0
  • stop kolesiostwu!!! pisze:

   grubasicy dupa urosla😂😂😂

   0
   0
 3. Janusz i Grażyna pisze:

  To jest sprawa do NIK . A co do przeprowadzania konkursu to raczej nie został przeprowadzony zgodnie z ustawą. Zastosowano chyba swoje gminne przepisy, które nie są to są równe z ustawą do spraw kultury.

  17
  0
  • stop kolesiostwu!!! pisze:

   tak jak w PISIE…. tam tez hydraulik zostaje ministrem itp…. czyli defacto jeżeli brodziakowa angażowała się itd… to należy jej się stanowisko? czyli sprzataczka jezeli zdolna może uczyć np. j. polskiego? to jest kumoterstwo i ja sie zastanawiam kiecy we wreczycy wielkiej skonczy sie burdel??? p.s. taka brodziakowa za kultura a nie potrafi sie przywitac z ludziskami….. dlatego nimt jej nie lubi we wreczycy🙄

   0
   0
 4. Roman pisze:

  Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać z funkcjonowania UG. Z jednej strony sytuacja jest komiczna i przezabawna, obstawianie stołków swojakom, z drugiej przykra bo prowadzenie instytucji związanej z kulturą jest ważną rolą. Nie mniej jednak choćby obstawić wszystkie stanowiska swojakom na jesień może być ciężko a wtedy My mieszkańcy dokonamy odpowiedniego wyboru przy urnach.

  16
  2
 5. xyz pisze:

  Po co tyle jadu. Znajoma czy nie znajoma ale jest to osoba która idealnie pasuje na to stanowisko. Gratulacje dla Pani Agnieszki i dla urzędników za prawidłowy wybór.

  7
  24
  • stop kolesiostwu!!! pisze:

   nie wystarczy występować gdzie popadnie od teatrzyku po chór 😁

   0
   0
 6. czytelnik pisze:

  Zenada. To dziadostwo nigdy sie nie skonczy. Normalnie paranoja

  18
  1
 7. Olo pisze:

  A może była najlepszą kandydatką na to stanowisko?

  5
  14
 8. On pisze:

  Trochę jednak szkoda bo szkoła straciła wybitnego, wspaniałego nauczyciela.

  2
  16
 9. Margo pisze:

  Kolesiostwo? Być może !Nie znam szczegółów..Ale zwróćmy uwagę na listę kandydatów. Czy byłby lepszy wybór ?Chyba nie sądzicie że Pan Tołpa, chciałby osiąść we Wręczycy i był mobilny . Wszystkie osoby zapewne bardzo wartościowe i kreatywne. Ale realnie ,czy spośród nich znacie z naszego środowiska kogoś bardziej odpowiedniego? Może jeszcze Pani Marciniak , Młoda pełna zapału , pracowita.
  Pani Brodziak wiele razy wykazała swoją kreatywność i zaangażowanie w w życiu kulturalnym naszej gminy. Pozostaje mi życzyć jej wytrwałości w nie lada trudnym zadaniu .Dla hejterów …jestem bezstronną osobą a Szanownego Pana Redaktora uprasza się odrobine empatii. Pozdrawiam M.R

  1
  16
  • Jerrysen pisze:

   Chodzi o to żeby wszystko było transparentne . Mamy osoby, jakie miały plany co chciały zrobić może ta Pani była najlepsza . Może udostępni nam jaki ma.plan na GOK.
   Z całym szacunkiem imprezy folklorystyczne to nie całą kultura

   11
   2
 10. Pedro pisze:

  Na profilu na fb redaktorek wrzucił link do tego artykułu. A tam niespodzianka – same pochwały i gratulacje. A tutaj hejt sfrustrowanych anonimów buhahahahhahahahaha

  9
  5
  • brubasica pisze:

   pamiętam Agnieszke ze szkoły taka grubasica chór??? ona nawet śpiewać nie umiała zreszta byla tak otyła gruba ze umówmy sie nie bylo takiego rozmiaru zeby sie zmieściła w krotka spódnice i koszulkę 😂 wtedy co pamietam nikt bardzo sie z nia mie kolegowal… a teraz nadeta wielka baba chodzaca z glowa do góry zeby tylko sie nie przewróciła 😁🙉

   1
   0
  • stop kolesiostwu!!! pisze:

   ale aga tylko to lubi teatrzyk w ktorym wystepuje chór w ktorym spiewa 😂🙉gwiazda celebrytka wsi… a kultury jej brak… niestety 😁😁😁

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *