zachmurzenie umiarkowane
14°
14°
środa
fot. facebook
Mieszkańcy Wręczycy Wielkiej mieli dość Brosia. Nowym sołtysem Maria Polak!
08 lutego 2019 r. | 09:48
30

Chyba nikt się tego nie spodziewał. "Sołtys roku", "Aktywny sołtys", "Osobowość roku" nie jest już sołtysem Wręczycy Wielkiej I. Robert Broś po zwycięstwie w wyborach na radnego gminy oraz sprzeciwieniu się mieszkańcom Wręczycy Wielkiej i poparciu kandydata z Puszczewa na Wójta wbrew ich woli, przegrał wybory na sołtys sołectwa Wręczyca Wielka I. Mimo ogromnego wsparcia ze strony radnego Anity Toborek, mimo "wspaniałej" prezentacji o swoich "sukcesach" i "osiągnięciach", Broś przegrał wybory ze swoją kontrkandydatką Marią Polak.

W sołectwie Wręczyca Wielka II zwyciężyła jedyna kandydatka - Bożena Syguda.

Nowym sołtysom serdecznie gratuluję.

PAWEŁ GĄSIORSKI30 odpowiedzi na “Mieszkańcy Wręczycy Wielkiej mieli dość Brosia. Nowym sołtysem Maria Polak!”

 1. Antek pisze:

  no i brosiu sie doigral

  44
  1
 2. Jarek pisze:

  Czas pokaże czy wybowcy mieli rację.
  To był jak dotychczas najlepszy sołtys we Wręczycy.

  9
  21
 3. kibic pisze:

  moze byl,ale zdrajcow trzeba osadzic. wyborcy go osadzili.

  16
  3
 4. Laydy pisze:

  Najlepszy był w tym , że z radną Toborek nie chcieli podwyżki diety radnego ale jakoś dziwnym trafem nie przekazali tej podwyżki na cele dobroczynne ha ha ha

  14
  3
 5. Jarek pisze:

  A kto zgłosił Wręczycę do konkursu A potem za wygraną zorganizował siłownię.
  Najpierw trzeba się samemu w coś zaangażować A nie tylko anonimowo opluwać.Jestem gotów do konfrontacji na argumenty za i przeciw.

  8
  3
 6. Mania pisze:

  Mówcie co chcecie ale dla mnie Broś był najlepszym sołtsem we Wręczycy odkąd pamiętam .Bardzo angażował się w życie wsi, choćby tak jak pisze Jarek dzięki niemu mamy siłownię.Ciekawe czym wykaże się nowa Pani sołtys chyba tylko śpiewem dla emerytów .

  11
  22
  • Ciekawy pisze:

   Coś za coś. Poszedł na układ z kominiarzem i odpadł. Nie chcemy takich zdrajców naszej ziemi

   32
   4
 7. Laydy pisze:

  Broś podzielił sołectwa na dwa obozy , i jeszcze tą swoją połowę na pół – no to się doigrał . Mina Toborek po przegranej Brosia bezcenna …..

  18
  2
 8. Ilona pisze:

  Na zebraniu wójt powiedział, że prawie na 100% będzie fundusz sołecki. Duża wieś, taka jak Wręczyca, podzielona na dwa sołectwa, dostanie dwa razy więcej pieniędzy niż inne. Myślę, że Broś doskonale o tym wiedział i dlatego zależalo mu na tym, żeby istniejący od wielu lat podział na dwa sołectwa był zgodny z prawem. Bardzo dobrze, że to uporządkował. Może się okazać, że to był strzał w 10. A tak na marginesie, to Broś w tym temacie wykonał tylko wolę mieszkańców, bo sołtys nie podejmuje uchwał, tylko je wykonuje 🙂

  6
  8
 9. kibic pisze:

  co dokonal,czy czego nie dokonal.teraz to niewazne. sprzedal sie i tyle. faceta podobno poznaje sie po tym,nie jak zaczyna ale jak konczy. on skonczyl marnie. nie nalezy mu sie nawet mandat radnego,razem z p.toborek. ale to juz demokracja decyduje

  8
  0
 10. Emil pisze:

  A dlaczego nic nie napisano o sukcesie Magdaleny Pietrulewicz? Wygrała przecież wybory do Rady Sołeckiej… bo nie było chętnych ?

  6
  4
 11. Mania pisze:

  Ta to już się wszędzie pcha, niedługo wyskoczy z mojej lodówki.

  6
  3
 12. Wyborca pisze:

  Gratulacje dla miejscowej celebrytki !

  4
  1
 13. Wrek pisze:

  Macie wymagania od sołtysa takie jak od wójta…
  Ja tam nic do nowej Pani sołtys nie mam
  Uważam że każdemu należy się szansa
  Wszędzie jest (nawet w lodówce hehe) to i dobre kontakty ma.
  A tak na marginesie to Wam to już nikt w tej gminie nie pasuje kogo by się nie wybrało to każdy ma jakieś dziwne przeciwwskazania
  Wybory na wójta P. Osiński zły P. Pietrulewicz zła.
  Z radnymi podobnie.
  MASAKRA

  9
  4
 14. z Kalei pisze:

  Jak to w polityce PIS zły i PO złe, a każdy głosuje nie na mniejszość, tylko żeby Ci drudzy nie weszli 🙂 jak nie chcę żeby PIS rządziło to nie będę głosował na swojego kandydata tylko na PO, byle Ci drudzy nie rządzili i odwrotnie. A jak już ktoś do koalicji wejdzie to wróg,a przecież jak nie on to inny się znajdzie, a chyba ważniejsze żeby to był ktoś z Wręczycy niż z innej miejscowości, to chociaż Wręczyca skorzysta.

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *