zachmurzenie duże
czwartek
Mundurowi ostrzegali przed dopalaczami i promowali zdrowy tryb życia w Kalei
21 grudnia 2021 r. | 12:31
0

Na początku grudnia kłobuccy mundurowi zajmujący się profilaktyką odwiedzili Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kalei gdzie po raz szósty zorganizowano Dzień Przeciw Dopalaczom. Policjanci przekazali uczniom, jakie zagrożenia i konsekwencje wynikają z zażywania dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych. Ponadto, stróże prawa apelowali do młodych ludzi o świadome podejmowanie decyzji, które mogą mieć wpływ na całe późniejsze życie.

Na początku grudnia, sierż.sztab. Aleksandra Śledziona wraz z mł.asp. Arturem Wróżem odwiedzili Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kalei, gdzie po raz szósty zorganizowano Dzień Przeciw Dopalaczom. Podczas tego wydarzenia mundurowi wraz kadrą nauczycieli promowali zdrowy styl życia, wolny od używek i dopalaczy.

W czasie krótkich prelekcji, młodzi ludzie dowiedzieli się, czym może grozić nabywanie i zażywanie dopalaczy oraz innych środków psychoaktywnych. Stróże prawa zwrócili uwagę również na to, że największe niebezpieczeństwo zażywania dopalaczy wynika z faktu, iż ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom, a więc nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm. Mundurowi podkreślili, że dopalacze to substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, które wpływają negatywnie na pracę mózgu, przez co stanowią zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia!

Policjanci apelowali do młodzieży o rozwagę i świadome podejmowanie decyzji, które mogą mieć wpływ na ich całe późniejsze życie. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *