zachmurzenie duże
14°
13°
czwartek
Mundurowi z Wręczycy Wielkiej rozdawali odblaski
19 listopada 2021 r. | 15:19
0

W środę na terenie powiatu kłobuckiego odbyły się kolejne działania „Bezpieczny pieszy”. W akcję włączyli się dzielnicowi z komisariatu we Wręczycy Wielkiej, którzy wspólnie z mundurowymi z kłobuckiej drogówki, rozdawali elementy odblaskowe. Stróże prawa zachęcali do ich noszenia podkreślając, że na drodze WIDOCZNY=BEZPIECZNY!

Wczoraj policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili kolejne już działania „BEZPIECZNY PIESZY”. Tradycyjnie akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i była ukierunkowana na kontrolę wzajemnych relacji pomiędzy kierowcami i pieszymi.

W czasie działań mundurowi ujawnili łącznie 29 wykroczeń, z czego 24 wykroczenia zostały popełnione przez kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci ujawnili również 2 wykroczenia popełnione przez samych pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w niedozwolonym miejscu.

Dodatkowo, we wczorajszą akcję włączyli się dzielnicowi z komisariatu we Wręczycy Wielkiej, którzy wspólnie z mundurowymi z kłobuckiej drogówki, rozdawali elementy odblaskowe. Stróże prawa zachęcali do ich noszenia podkreślając, że na drodze WIDOCZNY=BEZPIECZNY! Elementy odblaskowe zostały zakupione przez Urząd Gminy we Wręczycy Wielkiej.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Używanie elementów odblaskowych przez pieszych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować życie.

Pamiętajmy, że po zmroku, kierowca jadący z włączonymi światłami mijania może dostrzec pieszego z odległości około 25-30 metrów od maski samochodu. Ale jeśli pieszy posiada na sobie odblask, wówczas kierowca spostrzeże go już z odległości 130-150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierującemu na bezpieczne ominięcie pieszego. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *