słabe opady deszczu
poniedziałek
Na usługach wodociągowych zarobił krocie. Odkąd Osiński został wójtem firma z Piły I wystawiła 349 faktur na ponad 627 tys. zł!
10 lutego 2023 r. | 09:00
16

Tuż po wyborach, odkąd wójtem został Tomasz Osiński, firma Rol-Kop BIS Przemysław Hyra z Piły Pierwszej do końca 2022 roku wystawiła gminie 349 faktur za naprawy awarii, przyłącza wodociągowe i wymianę wodomierzy. Wszystko bez umów i bez przetargu, z pominięciem ustawy o zamówieniach publicznych na łącznie 627 631,23 zł.

To kolejna firma, która po spółce EKO-Technika Langner Karoliny Krysińskiej i Anny Marty Langner, odkąd Tomasz Osiński został wójtem, doskonale zarabia na usługach wodociągowych na zleceniach z gminy Wręczyca Wielka.

Wystawione faktury (do pobrania):
Od 6 listopada 2018 roku - 12 847,54 zł
2019 rok - 140 689,81 zł
2020 rok - 149 281,33 zł
2021 rok - 156 562,11 zł
2022 rok - 168 250,44 zł

Sprawą również powinna zająć się odpowiednia komisja w gminie.

PAWEŁ GĄSIORSKI16 odpowiedzi na “Na usługach wodociągowych zarobił krocie. Odkąd Osiński został wójtem firma z Piły I wystawiła 349 faktur na ponad 627 tys. zł!”

 1. Z Kopalnianej pisze:

  Trzeba porównać czy za te uslugi firma dwóch kobiet zarabiala to samo co Rolkop Bis. Usługi były powtarzalne. Tak czy inaczej to wszystko jest coraz bardziej zastanawiające.

  25
  1
 2. Yustyn88 pisze:

  półtora miliona dla dwóch firm na serwis wodociągów? coś tu nie gra

  19
  0
 3. mieszkaniec pisze:

  Znajomi wójta z małej litery- zarabiają.Mieszkańcy przecież wraz z opłatą za wodę, płaca również za konserwację wodociągu i np. hydrantów. Dlaczego zatem każe się strażakom naszej gminy sprawdzać hydranty? Czy nie jest to w gestii wodociągów. To jakby winą odbiorcy energii elektrycznej był zerwany przewód zasilający dom. Płacimy przecież za to w rachunkach.

  13
  0
 4. Marek63 pisze:

  Może kontrola ZUS i sprawdzenie zatrudnienia we wszystkich tych firmach pokazałaby kolejny szwindel. Rol-Kop to chyba zbiera łopaciarzy spod sklepu, więc składek nie musi odprowadzać. Chyba że młody pań Chyra samemu wszystko robi i wykonuje jak przystało na Jednoosobową Działalność Gospodarczą.

  15
  0
 5. Slav pisze:

  każda faktura to usługa, jeżeli zliczyć Ról.bis i Ekolanger będzie ok 1000 ,wodociągów nie budowano , wnioski wyciągnijcie sami bo tu pachnie prokuraturą I US

  12
  0
 6. Mieszkaniec pisze:

  a może po prostu przejść pod wodociagi czestochowskie albo założyć spółkę zajmojaca sie woda sciekami odsniezaniem itd. 6 ludzi koparki i sprzęt zaczną sie odcięcia niepłacących kontrola szamb tylko że stawka za wodę wzrośnie pewnie z 3 do 15 zł jak w miastach że spółkami wodnymi

  4
  1
 7. mieszkaniec pisze:

  Panie redaktorze super że pan te przekręty wyłapuje. Ale co dalej. Ma Pan dokumenty informacje dowody należy więc zgłosić to do Prokuratury. W przeciwnym razie ludzie sobie poczytają pogadają, troszkę szumu a cały układzik dalej będzie funkcjonował z uśmiechem na twarzy.

  17
  0
 8. Z Kopalnianej pisze:

  Trzeba to zgłosić bo śmieją się w twarz z ludzi

  14
  0
 9. czytelnik pisze:

  Sprowadzic CBA zeby sie zajeli tym dziadostwem w tej chorej gminie razem z tym wojtem i ta rada.

  19
  0
  • Mieszkaniec pisze:

   Proszę nie pisać bzdur że stawka 3zł wzrośnie na 15zł w Częstochowie płacę 12zł za m3 lecz wraz z ściekami a sama woda jest minimalnie droższa lecz nadaje się do picia z kranu co jest właściwie szkodliwe pijąc z ujęcia w Borowem. Przy samym ujęciu ludzie mają szamba i oczyszczalnie a ujęcie nie posiada żadnych urządzeń do uzdatniania wody tylko jest wciskana prawie bezposrednio w rurociąg. Nawet zbiorniki są zbyt małe aby zabezpieczyć prawidłowe ciśnienie o kontroli jakości wody to również wszyscy zapomnieli ta woda nie powinna być spożywana przez dzieci i niemowlęta.

   5
   0
 10. dramat pisze:

  Ludzie. Fakt faktem wygląda to słabo, ale w jakim świecie wy żyjecie ? To są normalne zagrywki jak się ma dojście. Można by mówić o skandalu, gdyby kasa była zapłacona, a robota nie zrobiona. Jak dla mnie to nawet lepiej, że takimi robotami zajmują się stale te same osoby, bo mają dzięki temu wiedze co gdzie jak i sa w stanie szybko zlokalizować i naprawić usterki.

  7
  19
 11. TABELA JAKOŚCI WODY Komunikat Urzędu Gminy we Wręczycy Wielkiej w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi pisze:

  Stężenia azotanów w wodzie z ujęć w Szarlejce oraz w Borowem w niewielkim stopniu przekraczają dopuszczalne normy. W celu zapobieżenia u niemowląt methemoglobinemi (sinicy) woda z sieci wodociągowej zaopatrywanej z ujęć w Szarlejce i Borowem nie powinna służyć do przygotowywania posiłków dla niemowląt karmionych sztucznie (dotyczy szczególnie niemowląt do 3 miesiąca życia)

  6
  0
 12. Via pisze:

  Pan wójt niech lepiej popracuje nad ortografią.

  1
  0
 13. czytelnik pisze:

  Skoro gmina ma wakaty na zastepcow zastepcy jakiegos urzedasa to dlaczego nie mozna utwozyc brygady na etacie gminy na takie uslugi. A nie wydac 1.5 mln zl obcym firmom. Gmina herby ma na etacie taka brygade

  2
  0
 14. obserwator pisze:

  Pomysł dobry ale niestety za 1,5mln będzie problem nawet sprzęt kupić do takich robót koparkoładowarka nowa to koszt około 500 tys, do tego auto ciężarowe, minikoparka co najmniej 3-4 osoby samochód techniczny i oczywiście etaty dla ludzi raczej do prac ziemnych czy koparki nikt za najniższą krajową nie przyjdzie….

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *