Tuż po wyborach, odkąd wójtem został Tomasz Osiński, firma Rol-Kop BIS Przemysław Hyra z Piły Pierwszej do końca 2022 roku wystawiła gminie 349 faktur za naprawy awarii, przyłącza wodociągowe i wymianę wodomierzy. Wszystko bez umów i bez przetargu, z pominięciem ustawy o zamówieniach publicznych na łącznie 627 631,23 zł.
To kolejna firma, która po spółce EKO-Technika Langner Karoliny Krysińskiej i Anny Marty Langner, odkąd Tomasz Osiński został wójtem, doskonale zarabia na usługach wodociągowych na zleceniach z gminy Wręczyca Wielka.
Wystawione faktury (do pobrania):
Od 6 listopada 2018 roku - 12 847,54 zł
2019 rok - 140 689,81 zł
2020 rok - 149 281,33 zł
2021 rok - 156 562,11 zł
2022 rok - 168 250,44 zł
Sprawą również powinna zająć się odpowiednia komisja w gminie.
PAWEŁ GĄSIORSKI
Trzeba porównać czy za te uslugi firma dwóch kobiet zarabiala to samo co Rolkop Bis. Usługi były powtarzalne. Tak czy inaczej to wszystko jest coraz bardziej zastanawiające.
półtora miliona dla dwóch firm na serwis wodociągów? coś tu nie gra
Znajomi wójta z małej litery- zarabiają.Mieszkańcy przecież wraz z opłatą za wodę, płaca również za konserwację wodociągu i np. hydrantów. Dlaczego zatem każe się strażakom naszej gminy sprawdzać hydranty? Czy nie jest to w gestii wodociągów. To jakby winą odbiorcy energii elektrycznej był zerwany przewód zasilający dom. Płacimy przecież za to w rachunkach.
Może kontrola ZUS i sprawdzenie zatrudnienia we wszystkich tych firmach pokazałaby kolejny szwindel. Rol-Kop to chyba zbiera łopaciarzy spod sklepu, więc składek nie musi odprowadzać. Chyba że młody pań Chyra samemu wszystko robi i wykonuje jak przystało na Jednoosobową Działalność Gospodarczą.
każda faktura to usługa, jeżeli zliczyć Ról.bis i Ekolanger będzie ok 1000 ,wodociągów nie budowano , wnioski wyciągnijcie sami bo tu pachnie prokuraturą I US
a może po prostu przejść pod wodociagi czestochowskie albo założyć spółkę zajmojaca sie woda sciekami odsniezaniem itd. 6 ludzi koparki i sprzęt zaczną sie odcięcia niepłacących kontrola szamb tylko że stawka za wodę wzrośnie pewnie z 3 do 15 zł jak w miastach że spółkami wodnymi
Panie redaktorze super że pan te przekręty wyłapuje. Ale co dalej. Ma Pan dokumenty informacje dowody należy więc zgłosić to do Prokuratury. W przeciwnym razie ludzie sobie poczytają pogadają, troszkę szumu a cały układzik dalej będzie funkcjonował z uśmiechem na twarzy.
Trzeba to zgłosić bo śmieją się w twarz z ludzi
Sprowadzic CBA zeby sie zajeli tym dziadostwem w tej chorej gminie razem z tym wojtem i ta rada.
Proszę nie pisać bzdur że stawka 3zł wzrośnie na 15zł w Częstochowie płacę 12zł za m3 lecz wraz z ściekami a sama woda jest minimalnie droższa lecz nadaje się do picia z kranu co jest właściwie szkodliwe pijąc z ujęcia w Borowem. Przy samym ujęciu ludzie mają szamba i oczyszczalnie a ujęcie nie posiada żadnych urządzeń do uzdatniania wody tylko jest wciskana prawie bezposrednio w rurociąg. Nawet zbiorniki są zbyt małe aby zabezpieczyć prawidłowe ciśnienie o kontroli jakości wody to również wszyscy zapomnieli ta woda nie powinna być spożywana przez dzieci i niemowlęta.
Ludzie. Fakt faktem wygląda to słabo, ale w jakim świecie wy żyjecie ? To są normalne zagrywki jak się ma dojście. Można by mówić o skandalu, gdyby kasa była zapłacona, a robota nie zrobiona. Jak dla mnie to nawet lepiej, że takimi robotami zajmują się stale te same osoby, bo mają dzięki temu wiedze co gdzie jak i sa w stanie szybko zlokalizować i naprawić usterki.
jaką mamy pewność że wszystkie roboty zostały wykonane?
Stężenia azotanów w wodzie z ujęć w Szarlejce oraz w Borowem w niewielkim stopniu przekraczają dopuszczalne normy. W celu zapobieżenia u niemowląt methemoglobinemi (sinicy) woda z sieci wodociągowej zaopatrywanej z ujęć w Szarlejce i Borowem nie powinna służyć do przygotowywania posiłków dla niemowląt karmionych sztucznie (dotyczy szczególnie niemowląt do 3 miesiąca życia)
Pan wójt niech lepiej popracuje nad ortografią.
Skoro gmina ma wakaty na zastepcow zastepcy jakiegos urzedasa to dlaczego nie mozna utwozyc brygady na etacie gminy na takie uslugi. A nie wydac 1.5 mln zl obcym firmom. Gmina herby ma na etacie taka brygade
Pomysł dobry ale niestety za 1,5mln będzie problem nawet sprzęt kupić do takich robót koparkoładowarka nowa to koszt około 500 tys, do tego auto ciężarowe, minikoparka co najmniej 3-4 osoby samochód techniczny i oczywiście etaty dla ludzi raczej do prac ziemnych czy koparki nikt za najniższą krajową nie przyjdzie….