bezchmurnie
19°
19°
poniedziałek
yt
Naciągacze w natarciu. Dwie seniorki z Wręczycy Wielkiej zostały oszukane!
13 listopada 2019 r. | 11:57
1

W ostatnich dniach na terenie powiatu kłobuckiego odnotowaliśmy kilkadziesiąt sytuacji, w których oszustka dzwoniąca na telefony stacjonarne, podawała się za córkę osoby podnoszącej słuchawkę, po czym usiłowała namówić ją do przekazania znacznej kwoty pieniędzy „na załatwienie” sprawy śmiertelnego wypadku. Następnie po pieniądze miał się zgłosić rzekomy policjant. Niestety, na to kłamstwo, przestępcy oszukali dwie seniorki z gminy Wręczyca Wielka.

Oszuści po raz kolejny dali o sobie znać. W ostatnich dniach na terenie powiatu kłobuckiego doszło do prób oszukania kilkudziesięciu osób posiadających stacjonarne telefony.

Próby wyłudzenia pieniędzy miały praktycznie taki sam scenariusz polegający na tym, iż kobieta podająca się za córkę osoby podnoszącej słuchawkę, histerycznym, płaczącym głosem mówiła, że w wypadku zabiła człowieka i prosiła o znaczną kwotę pieniędzy potrzebną „na załatwienie” sprawy. Następnie po pieniądze miał się zgłosić rzekomy policjant, któremu należy przekazać pieniądze.

Zdecydowana większość potencjalnych pokrzywdzonych – najczęściej seniorów, nie dała się nabrać i zgodnie z policyjnymi zaleceniami rozłączali się i dzwonili na nr alarmowe 112 i 997 lub bezpośrednio do swojej prawdziwej rodziny.

Niestety, na kłamstwo o śmiertelnym wypadku córki, przestępcy oszukali dwie seniorki z gminy Wręczyca Wielka. Kobiety przekazały pieniądze fałszywej policjantce i policjantowi odpowiednio 5 i 7 listopada. W obu przypadkach pokrzywdzone straciły po ponad 20 tys. zł.

Sprawami oszustw zajmują się kłobuccy kryminalni oraz dzielnicowi, którzy w swoich rejonach rozmawiają z mieszkańcami, do których również mogli zadzwonić przestępcy.

Prosimy o to aby wszystkie osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę na temat opisywanych oszustw kontaktowały się z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji. /KPP w Kłobucku/Jedna odpowiedź do “Naciągacze w natarciu. Dwie seniorki z Wręczycy Wielkiej zostały oszukane!”

  1. kibic pisze:

    moze to cynizm,ale te panie powinny jeszcze odpowiadac za korupcje i przekupstwo.

    6
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *