pochmurnie
środa
Nieoficjalnie: 21-latek z Wręczycy Małej śmiertelnie potrącił 47-letniego Mieszkańca Kalei!
06 kwietnia 2018 r. | 09:39
4

Dziś rano przed godziną 6:00 doszło do wypadku śmiertelnego we Wręczycy Wielkiej przy ul. Częstochowskiej (na łuku drogi w pobliżu cmentarza).

Nie żyje rowerzysta - jak informowali wówczas nasi czytelnicy. Na miejscu pogotowie, policja i kilka jednostek straży pożarnej. Ciało zasłonięte było parawanem, na zewnątrz pozostał jedynie rower i plecak. Rower był zmiażdżony, jednak jak informował czytelnik - nigdzie nie było widać samochodu sprawcy. Informacje o zdarzeniu potwierdzono w Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku.

Przed chwilą uzyskaliśmy informacje od oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku st. sierż Kamila Raczyńskiego:
- krótko przed 6:00 wpłynęło powiadomienie o wypadku. Wstępnie ustalono, że mógł w nim brać udział srebrny samochód, którego kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Dyżurny skierował do Wręczycy Wielkiej wszystkie siły. Wkrótce został odnaleziony pojazd sprawcy przy jednej z posesji w gminie Wręczyca Wielka, zatrzymano też kierującego pojazdem. To 21-letni mężczyzna, który został przebadany, był trzeźwy. Pobrano też krew celem ustalenia czy nie był on pod wpływem substancji psychoaktywnych. W wypadku zginął 47-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka, na miejscu pracował technik kryminalistyki, dotarła również prokurator z Częstochowy. Pojazd zatrzymano do dalszych badań, zlecono sekcję zwłok ofiary wypadku. Tyle policja.

Jak jednak ustaliliśmy nieoficjalnie, nie żyjący 47-latek, to mieszkaniec Kalei. Sprawca jest mieszkańcem Wręczycy Małej, który prawdopodobnie kierował pojazdem bez uprawnień, prawo jazdy zostało mu już wcześniej odebrane. Policja dotarła do niego dzięki pozostawionym na miejscu fragmentom pojazdu. Jak się jednak okazało, na posesję udało się wejść dopiero dzięki pomocy straży pożarnej, 21-latek zabarykadował się w domu.

Jarosław Brzęczek
klobucka.pl

Wręczyca Wielka

PILNE!Zatrzymano sprawcę wypadku we Wręczycy Wielkiej. Zabarykadował się w domu!Jak informowaliśmy przed godziną 6:00 doszło do wypadku śmiertelnego we Wręczycy Wielkiej przy ul. Częstochowskiej (na łuku drogi w pobliżu cmentarza).Nie żyje rowerzysta - jak informowali wówczas nasi czytelnicy. Na miejscu pogotowie, policja i kilka jednostek straży pożarnej. Ciało zasłonięte było parawanem, na zewnątrz pozostał jedynie rower i plecak. Rower był zmiażdżony, jednak jak informował czytelnik - nigdzie nie było widać samochodu sprawcy. Informacje o zdarzeniu potwierdzono w Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku.Przed chwilą usyskaliśmy informacje od oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku st. sierż Kamila Raczyńskiego:- krótko przed 6:00 wpłynęło powiadomienie o wypadku. Wstępnie ustalono, że mógł w nim brać udział srebrny samochód, którego kierowca uiekł z miejsca zdarzenia. Dyżurny skierował do Wręczycy Wielkiej wszystkie siły. Wkrótce został odnaleziony pojazd sprawcy przy jednej z posesji w gminie Wręczyca wielka, zatrzymano też kierującego pojazdem. To 21-letni mężczyzna, który został przebadany, był trzeźwy. Pobrano też krew celem ustalenia czy nie był on pod wpływem substancji psychoaktywnych. W wypadku zginął 47-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka, Na miejscu pracował technik kryminalistyki, dotarła również prokurator z Częstochowy. Pojazad zatrzymano do dalszych badań, zlecono sekcję zwłok ofiary wypadku. Tyle policja.Jak jednak ustaliliśmy nieoficjalnie, nie żyjący 47-latek, to mieszkaniec Kalei. Sprawca jest mieszkańcem Wręczycy Małej, który prawdopodobnie kierował pojazdem bez uprawnień, prawo jazdy zostału mu już wcześniej odebrane. Policja dotarła do niego dzięki pozostawionym na miejscu fragmentom pojazdu. Jak się jednak okazało, na posesję udało się wejść dopiero dzięki pomocy straży pożarnej, 21-latek zabarykadował się w domu. AKTUALIZACJAPolicja potwierdza, aby dostać się na posesję, po konsultacji z mieszkającą pod tym adresem kobietą, wezwano na miejsce strażaków, wezwani wybili szybę w oknie i dostali się do wnętrza budynku. Mężczyzna był w środku, nie tłumaczył powodów, dla których nie otwarł drzwi.Więcej informacji wkrótce. Materiał wideo dzięki uprzejmości naszego vzytelnika. DziękujemyBardzo prosimy o rozsądne komentarze! To jest tragedia dla rodziny zmarłego i nie mniejsza dla 21-latka i jego najbliższych. Część komentarzy zmuszeni jesteśmy usuwać. Prosimy o rozwagę.

Gepostet von klobucka.pl am Freitag, 6. April 2018

 4 odpowiedzi na “Nieoficjalnie: 21-latek z Wręczycy Małej śmiertelnie potrącił 47-letniego Mieszkańca Kalei!”

 1. Wyborca pisze:

  [*]

  1
  3
 2. Bartłomiej pisze:

  Rodzinę poszkodowanego proszę o kontakt, mam pewne informacje do przekazania 510 712 050

  11
  14
  • jerry pisze:

   Mial by Pan troche szacunku to dalby Pan tej rodzinie troche spokoju w Ciezkich chwilach a nie wciakac pomoc w odszkodowaniach. Troche szacunku .Na nastepnej informacji o wypadku w Szarlejce tez pod nickiem Pomoc tez proponuje Pan uslugi

   6
   0
 3. Piotr pisze:

  brak słów to co się stało dzisiaj na tej drodze zginęła nam bliska nam osoba
  ile osób musi zginąć żeby nasz szanowny Wójt Henryk Krawczyk coś zrobili na tej drodze Śmierci
  gdzie też zginęło już tyle osób . to też apel do naszych Radnych i szanownego Pana Marka Prubanta
  żeby w końcu coś zrobili. powinni się też liczyć z mieszkańcami kalei i Wręczycy wielkiej.
  Dlatego też nie możemy przechodzić obojętnie obok tego, co dzieje się w naszej Gminie oraz tego co stało się dzisiaj We Wręczycy wielkiej .

  i zgadzam się z Panem powyżej o nicku Jerry. trochę szacunku do naszej rodziny
  zginęła bliska osoba. może nikt z naszej rodziny nie życzy sobie żeby takich chwila jakieś firmy o Odszkodowanie na chodziły. trochę zrozumienia.

  dopóki nie powstanie ścieżka rowerowa, nie mówiąc już nawet o braku chodnika dla pieszych przy tak ruchliwej drodze, to takie wypadki będą się zdarzać 🙁 [*]

  5
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *