zachmurzenie duże
poniedziałek
Nieśmieszny żart ze strony urzędu
11 stycznia 2017 r. | 17:42
28

Dostałem dziś z Urzędu Gminy we Wręczycy Wielkiej odpowiedź na moje zapytania w sprawie nagród dla pracowników samorządowych za lata 2015-2016. Otrzymałem dokument, który jest żartem ze strony urzędu. Dokument z kwotami bez żadnych nazwisk!

Skierowałem od razu odpowiedź w tej sprawie do urzędu. Jeżeli nie podadzą mi nazwisk pracowników, którzy otrzymali nagrody, skieruję ponownie skargę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Częstochowie.

W 2015 roku urząd na same nagrody wydał 39 892,83 zł, a w 2016 roku 40 275,88 zł.

Poniżej to, co otrzymałem z gminy.

PAWEŁ GĄSIORSKI28 odpowiedzi na “Nieśmieszny żart ze strony urzędu”

 1. Piotr Gulczewski pisze:

  Coś ukrywają tylko co?

  0
  0
 2. Kubuś pisze:

  Ukryli nazwiska bo większość sie powieka…rodzinne kariery w UG

  0
  0
 3. anebas pisze:

  Ukryli nazwiska ponieważ jest ochrona danych osobowych i nie mogą ich ujawniać

  0
  0
  • Piotr Gulczewski pisze:

   A tu się zdziwisz, właśnie że mogą właściwie muszą ujawnić. Takie są przepisy

   0
   0
  • obywatelgminy pisze:

   anebas ochrona danych owszem jest ale nie dotyczy ona urzędników państwowych, tak samo idąc do urzędu możesz ich nagrywać i upublicznić bez ich zgody,
   NIE możesz natomiast upubliczniać ich danych typu pesel, adres, numer dowodu, i sprzeczny numer telefony, pisze sprzeczny bo jedni uważają że nie mogą inni że mogą, NIE można podawać prywatnego numeru ! natomiast możesz podać numer telefonu w urzedzie na stanowisko pracy i numer telefonu komórkowego służbowego za który płaci gmina.

   0
   0
 4. marek1 pisze:

  Z tą ochroną danych osobowych to nie jest tak do końca…
  Z zamieszczonego powyżej dokumentu wynika iż nagrody uznaniowe przyznawane są za “szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej”, a jakimi osiągnięciami mogą się pochwalić te “pierdzistołki” ?
  siedzą i puszczają pierdoły- ot takie wybitne osiągnięcie… za które poszczególni zgarniają nawet ponad 1000zł, może niech obetną nagrody o połowę i pieniądze te przeznaczą naprawdę potrzebującym.

  0
  0
 5. Luky pisze:

  A po co Ci taka wiedza? Jak byś miał możliwość to pierwszy byś brał! Jeżeli szef w pracy daje to się bierze! Tak jest w każdej instytucji czy też firmie.
  Daje – biorę
  nie daje
  nie – biorę
  Proste!
  Ale większość polaków zazdrość zżera!

  0
  0
  • Maro pisze:

   I tacy właśnie jak ty rozpierdalają kraj,dają to biorę,ludzie bez żadnego kręgosłupa moralnego,dno i 2 metry mułu………..

   0
   0
  • Luky pisze:

   Trza było się k…a uczyć i iść do Urzędu!
   Wiem zaraz powiesz że Ty uczony i w Urzędzie tylko po znajomości się pracę dostanie, ale ja Cię zaskoczę.
   Znam dużo ludzi nie tylko pracujących w gminie naszej którzy pracują nie po znajomości.

   0
   0
  • marek1 pisze:

   Jakie uczyć? Przejdź się i zobacz pracowników gminy, następnie powiedz jak “wybitne” uczelnie i kierunki oni skończyli? Jak wielu z nich pamięta jeszcze poprzedni ustrój i zasady obsługi petenta? Nie ujmuje doświadczenia nabytego przez nich przez tyle lat pracy w UG, jednakże można iść z duchem czasu i wykorzystywać dobrodziejstwa z zakresu nowinek IT by usprawnić naszą obsługę, tego w UG Wręczyca brak…
   Czy dobrodziejstwa płynące z pewnej stałej państwowej posadki to mało? Czy wszelakie dodatki za staż, 13-tki itp to mało w porównaniu do zwykłych szarych zjadaczy chleba? Dlaczego publiczne pieniądze są w ten czy inny sposób marnotrawione?

   0
   0
  • obywatelgminy pisze:

   w tym wypadku się z tobą nie zgodzę, owszem u prywatnego zef daje sługa bierze, tu mamy gminę i za nic się kasy nie powinno dostać, na liście powinny być upublicznione dane, lecz nasza gmina się boi przedstawić rodzinkę i przyjaciół, całe szczęście ze już upublicznione przez kolegium, ukrywanie wydatków gminy jest niezgodne, każdy dowala się do Owsiaka za zorganizowanie WOŚP bo bierze kase, a powiedz czy Caritas przedstawia wszystkie dane ile wpływa ile wydają ? tu nikt ci nie przedstawi danych, z gminą jest podobnie instytucja państwowa ma obowiązek przedstawienia dochodów i wydatków !

   0
   0
 6. Luky pisze:

  Ciekaw jestem czy jakby tobie dali 1000 czy byś nie brał? hahaha
  No myślę że zwróciłbyś uwagę pracodawcy na to że brutto.
  Hahaha

  0
  0
  • Maro pisze:

   Patrząc twoją miarą to jestem debilem bo niestety trafiłeś na człowieka który za żadne pieniądze się nie sprzeda………. ale jak to mały zawistny człowieczek tego nie zrozumiesz…………………..

   0
   0
 7. dramatchlopa pisze:

  Panie naczelny redaktorze, robi Pan z siebie idiote. Zamiast prowadzić ta strone wystarczyli założyć profil na facebooku : “hejting gmina wreczyca wielka”. Ta smieszna strona to ma być serwis informacyjny, czy strona do (TYLKO) krytykowania? 90% “artykułów” to tylko krytykowanie, zadnych informacji, ciekawostek z okolic. Jaki w ogóle masz Pan związek z naszą gmina? Bo z tego co mi wiadomo to Pan z Cisia jest?

  0
  0
  • Piotr Gulczewski pisze:

   Ooooo widać strach u “Krawczyków”

   0
   0
  • marek1 pisze:

   Kolejny atakujący personalnie redaktora… Ludzie czy tylko pochodzenie z tego terenu obliguje do wypowiadania się na temat gminy? W takim razie wprowadźmy zakaz pisania o gminie przez gazety kłobuckie, częstochowskie, wojewódzkie i ogólne media krajowe. Skoro mieszkaniec Cisia nie może udostępniać informacji które każdy z nas ma prawo znać (tylko z własnego lenistwa i niewiedzy tego nie robi). Każdy z nas może pójść do UG i poprosić o udostępnienie informacji publicznej, dane udostępniane tutaj nie są wyssane z palca gdyż za to już grozi odpowiedzialność karna. Zarzucisz pewnie że zarabia na reklamach na tej stronie… Taki już jest kapitalizm jeśli nie chcesz odwiedzać tej strony, to tego nie rób albo zainstaluj blokera reklam i po sprawie. Każdy mieszkaniec ma prawo wiedzieć co się dzieje w Urzędzie do którego płyną pieniądze jawnie nam zabierane w formie podatków i co z nimi robią a raczej marnotrawią.

   0
   0
  • dramatchlopa pisze:

   Niech sobie zarabia z reklam. Dobrze, ze sobie jakos radzi. Tylko tak jak napisałem większość “newsow” to przytyki. Nie wygląda to jak interesowanie się gminą i pokazywanie mieszkańcom ciekawych rzeczy ktorych na codzien nie dostrzegają, tylko jak chęć dobrania się komuś do dupy, bo nie lubie urzędasów. Nie od dziś wiadomo, że w urzedach doją ile mogą i wiadomo, że gowno mozemy z tym zrobic.
   Jeszcze raz powtorze, ze portal powinien nosic nazwe “antywladzegminy.pl” bo tak to wyglada.

   0
   0
  • obywatelgminy pisze:

   akurat stronka fajna, lepsza niż chłam ma fejsie, przynajmniej nikt nie może zablokować np artykuły czy wysłać do fejsa o zablokowanie konta (jak np Stonodze), a czemu obywatel naszej gminy nie mogą wiedzieć jaki jest syf u naszej władzy ?

   0
   0
 8. Rafal Marczyński pisze:

  Czy redaktorek to ten smieszny, brodaty grubasek?

  0
  0
 9. Jacek Kwiatek pisze:

  Za co i kto tam bierze takie pieniądze?

  0
  0
 10. Rafał Kocik pisze:

  To nie moja bajka lecz uważam iż nagrody dla pracowników mogą być przyznawane oczywiście jeśli są wyniki. Natomiast w tej naszej sytuacji wychodzi jak w tym kawale. Co widzi człowiek chodzący po cmentarzu ? Same plusy !!!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *