zachmurzenie duże
11°
11°
poniedziałek
Nietrzeźwi na drogach gminy Wręczyca Wielka
29 marca 2023 r. | 15:00
4

Za oknami wiosna, przynajmniej ta astronomiczna. Na drogach przybyło miłośników jazdy jednośladami. Jednak nie wszyscy korzystają ze swoich cykli odpowiedzialnie. Tylko w ostatnie 2 dni kłobuccy mundurowi wyeliminowali z dalszej jazdy 5 nietrzeźwych użytkowników dróg – 1 kierującego pojazdem osobowym, 1 motorowerzystę i 3 rowerzystów. Wszyscy muszą liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami swojego nieprzemyślanego zachowania.

Każdy nietrzeźwy użytkownik drogi stwarza realne zagrożenie dla siebie i dla innych. Dotyczy to zarówno kierowców pojazdów mechanicznych, cyklistów, jak i samych pieszych. Pijani za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem.

Tylko w ostatnie dwa dni kłobuccy mundurowi wyeliminowali z dalszej jazdy pięciu nietrzeźwych użytkowników dróg. W miejscowości Piła Pierwsza policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem 57-latka, który jak się okazało po przeprowadzonym badaniu, miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. W Wąsoszu Górnym stróże prawa zatrzymali do kontroli osobowego opla. Jego kierowca „wydmuchał” ponad 0,5 promila alkoholu. Oboje nietrzeźwi muszą liczyć się z zarzutami karnymi, za które grozi nawet pobyt w więzieniu.

Natomiast w Bieżeniu, Truskolasach i Albertowie mundurowi skontrolowali poruszających się podejrzanie cyklistów. W każdym pojedynczym przypadku rowerzysta był nietrzeźwy, a niechlubny rekordzista miał w organizmie ponad 3,2 promila alkoholu. Stróże prawa nałożyli na miłośników jazdy na rowerze w stanie nietrzeźwości mandaty karne w wysokości po 2,5 tys. zł. /KPP w Kłobucku/4 odpowiedzi na “Nietrzeźwi na drogach gminy Wręczyca Wielka”

 1. M pisze:

  Debilna policja ,nie reaguje na zgłoszenia o pijanym . Jaki komendant taka ochrona. Jak połowa znajomych zna komendanta który nie reaguje a no to tak jest . W samej Kalei pod sklepem Konieckich ile wsiada pijaków do auta po serce , a ile spod Francika w Szarejce

  2
  0
 2. Jerrysen pisze:

  Co by się stało gdyby nie ta nasza Policja zatrzymali pijanego rowerzystę . Nagroda się należy .
  Dla mnie jak już ma jechać lepiej rowerem jak samochodem mniej szkód zrobi .

  4
  0
 3. Do Jerrysena pisze:

  Nie chciałabym trafić na pijanego rowerzystę, nigdy nie wiadomo jak się zachowa i jakie stworzy zagrożenie, to nie jest śmieszne.

  0
  2
  • Jerrysen pisze:

   To niebo to chodzi że wolna jeździć . Wolę jednak niech jedzie rowerem jak ma jechać samochodem w takim samym stanie .
   Policja też robi statystykę . Pilnują delikwentów ” pod sklepem ” zatrzymują a potem chwalą się efektami .
   Niech powiedzą ile było pijanych rowerzystów a ilu zatrzymano w samochodach

   1
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *