zachmurzenie duże
11°
11°
poniedziałek
MWM Brzesko
Nowe opłaty za śmieci są GIGANTYCZNE!
23 grudnia 2019 r. | 10:17
32

Gdy Wójtem był Henryk Krawczyk, za odbiór śmieci płaciliście 9 zł za odpady segregowane, 18 zł za odpady niesegregowane. Gdy Wójtem został Tomasz Osiński, to przez pół roku utrzymał te stawki. Od 1 maja 2019 roku nastąpiła podwyżką z 9 zł na 15 zł oraz z 18 zł na 30 zł.

Na tym nie koniec. Radni na wniosek Wójta w październiku 2019 roku kolejny raz podnieśli wam opłatę za śmieci. Ale tylko za niesegregowane do 60 zł. Ta stawka miała wejść w życiu 1 stycznia 2020 roku.

Teraz, podczas sesji w piątek radni kolejny raz podniosą wam opłatę za śmieci. Z 15 zł do 29 zł za śmieci segregowane od osoby i z 60 zł do 87 zł za śmieci niesegregowane od osoby. Stawki te wejdą w życie 1 lutego 2020 roku.

Poniżej projekt uchwały w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI32 odpowiedzi na “Nowe opłaty za śmieci są GIGANTYCZNE!”

 1. Kit pisze:

  To dostaliśmy prezent na święta od gminny i kochanego wujta . Dziękuję i tak dalej

  24
  3
 2. strażak pisze:

  Nie tylko nasza gmina podnisła opłaty za śmieci. Jest to problem całego kraju, a redaktorek w swojej gminie też zapłaci dużo więcej.

  9
  14
 3. polak pisze:

  Z okazji Świąt można życzyć aby się,, eko strachy,, tą kasą (nie) udławili.

  24
  0
 4. Los pisze:

  Ponieśli ceny za kosze i teraz jeszcze nam składają życzenia na święta az chce mi się płakać

  16
  1
 5. wkurzony pisze:

  a czy diety i pensja wójta będzie obniżona?

  21
  1
  • Smutny pisze:

   Tylko czy to wina strachow….mam znajomego mieszka w Radostkowie czyli podlega pod gmine w Mykanowie i tam do końca roku 2019 mieszkańcy płacą 9.50,.zł Natomiast od przyszlego roku będą płacić 18 zł…..czyżby Strachy w jedej gminie liczyli tak A w drugiej inaczej…….

   19
   1
  • z borowego pisze:

   a jak myślicie…. przecież to jest typowa zmowa cenowa, ustalamy cene my nie wchodzimy na wasz teren, wy na nasz i gmina nie będzie miała wyjścia musi zapłacić……
   Tylko ja się pytam dlaczego Pan Panie Wójcie nie zaprosi do przetargu oferentów np. z powiatu lublinieckiego albo oleskiego???? tylko tych jeb….ych strachów złodziei i nierobów co próbują majątek na śmieciach zbić umawiając się z konkurencją……… Jak za rok zaoferują 7mln. to też Pan znowu podniesie opłatę na 50zł/od osoby????

   34
   0
 6. Janek pisze:

  Panie wojcie, nie każdy zarabia tyle co Pan. Chyba trzeba naslac jakąś komisje żeby zbadala te wasze przetargi. Ale z drugiej strony pogłoski są takie że stawka zostanie jak była a wójt dopłaci różnice, bo przecież wyborcy są ważni, co nie?

  19
  3
 7. OszukanY pisze:

  Witam. Gmina ewidentnie łata sobie dziurę w budżecie gdyż w najbogatszej gminie w Polsce czyli Kleszczowie stawki to 4 i 15 zł.
  To są jakieś jaja? Bo jak to rozumieć!?!
  Żenada.
  Dlaczego nie ma żadnej ogólnopolskiej instytucji regulującej te ceny jak np w przypadku energetyki?
  Kpina PL

  17
  5
 8. Gienek pisze:

  Osiński, miej honor – zrezygnuj

  20
  0
 9. Odwołać Osińskiego pisze:

  “Nie hasła wyborcze lecz działanie będzie dla mnie priorytetem”, ile z tego zostało?

  20
  0
 10. Od pisze:

  Śmiać się, płakać z nieudolności. Nie wiadomo co lepsze. Gmina Wręczyca bedzie jedna z gmin w Polsce z najdroższymi śmieciami. Maksymalna dopuszczalna stawka odpadów w Polsce to 33,86 zł, a tu nam się proponuje 29 zł. Przypomnijmy w Częstochowie jest 18 zł.

  24
  0
 11. matek pisze:

  mam pytanie ile m3/miesięcznie odpadów zbiera się w naszej gminie tylko chodzi mi o metry jakie faktycznie wywozi się z naszej gminy, a nie metry jakie jakiś ekomatoł zadeklarował np za mnie gdzie przy czteroosobowej rodzinie mam 2 kosze 240 litrowe a oddaje połowę kosza miesięcznie a reszta to segregowane gdzie wydaje mi się że nie jes to odpad a surowiec wtórny i teraz za to wszystko każe mi się płacic prawie 120 zł miesięcznie. Może zamiest tego wożu dla straży kalejskiej warto byłoby kupić porządną śmieciarkę i samemu te smieci odbierać z naszej gminy. to co wyprawiają ci nasi wybrańcy to…. szkoda słow

  18
  3
  • Kajko pisze:

   To bierz tą smieciarkę i wywoź te śmieci na swoje podwórko. Zrob biznes jakie to proste

   6
   16
 12. kibic pisze:

  moze to stary slogan ,,ale za naszega wspanialego wojta ,podziekujmy mieszkancom puszczewa i okolic. gremialnie pedzili do urn ,na swojego..wiec teraz niech nie narzekaja

  9
  1
 13. To tu totam pisze:

  Brawo Pan wójt brawo wielmożni radni normalnie duma mnie rozpiera z naszej wspaniałej władzy samorządowej. Zamiast unieważnić ten przetarg i ogłosić nowy otwarty albo np wejść w konsorcjum z innymi gminami poszli na łatwiznę i podnieśli opłatę.

  18
  4
 14. Wiesiek pisze:

  Dokładnie ale skąd kominiarz ma o tym wiedzieć?

  10
  0
  • opo pisze:

   Wojt ma mało co do powiedzenia wybieracie radnych od 15 lat jednych i tych samych to teraz Macie, nowych radnych jet mało i nie mają przebicia w głosowaniach. 🙂 🙂 🙂 😉

   3
   7
  • Kajko pisze:

   Oj tak a ci nowi radni to tacy wspaniali…. lek na wszystkie nasze bolączki… buhahahahahhaaaaa

   8
   0
 15. Wiesiek pisze:

  Wojt ma większość w radzie baranie

  8
  1
  • Z borowego pisze:

   A ci nowi radni to są tacy sami jak i ci starzy zero własnej inwencji tylko siedzą i łapkę podnoszą jak wszyscy. Tego z borowego to wywalimy z hukiem bo nie robi nic.

   18
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *