bezchmurnie
29°
29°
poniedziałek
Nowy komendant KPP w Kłobucku
18 kwietnia 2024 r. | 11:39
3

W kłobuckiej komendzie odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku oraz I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku. Funkcję szefa kłobuckich policjantów objął podinspektor Dariusz Gajzler, natomiast I zastępcy - komisarz Roman Krakowiak. Uroczystego wprowadzenia dokonał Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach inspektor doktor Tomasz Michułka.

Ceremonia rozpoczęła się od meldunku złożonego Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Katowicach. Po odczytaniu decyzji personalnej Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach o objęciu obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku, podinspektor Dariusz Gajzler złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Katowicach inspektorowi dr Tomaszowi Michułce o objęciu obowiązków na tym stanowisku. Komendant wręczył oficerowi decyzję o zmianach kadrowych. Następnie odczytano decyzję personalną Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach o objęciu obowiązków na stanowisku Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku, po czym komisarz Roman Krakowiak złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Katowicach inspektorowi dr Tomaszowi Michułce o objęciu obowiązków na tym stanowisku. Komendant wręczył również oficerowi decyzję o zmianach kadrowych.

W kolejnej części uroczystości odbyły się okolicznościowe wystąpienia uczestników. Najpierw głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach inspektor dr Tomasz Michułka gratulując objęcia stanowiska podinspektorowi Dariuszowi Gajzlerowi oraz komisarzowi Romanowi Krakowiakowi. Inspektor dr Tomasz Michułka podkreślił, że spoczywa na nich wielka odpowiedzialność. Następnie kolejno głos zabrali podinspektor Dariusz Gajzler oraz komisarz Roman Krakowiak, którzy podziękowali za pokładane w nich zaufanie.

Podinspektor Dariusz Gajzler rozpoczął służbę w 2001 roku i przez większość czasu związany był z garnizonem częstochowskim. Do 2006 roku pełnił służbę Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym Komisariatu Policji IV w Częstochowie, a następnie w Wydziale Kryminalnym w tym samym komisariacie. Od 2014 roku kolejno pełnił obowiązki na stanowisku Kierownika Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Kłomnicach, Komendanta Komisariatu Policji w Kłomnicach, Kierownika Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Koniecpolu, Zastępcy Komendanta Komisariatu w Blachowni, Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Częstochowie, po czym 2020 roku objął stanowisko naczelnika. Następnie w 2021 roku został Pierwszym Zastępcą Komendanta Komisariatu I w Częstochowie, a wkrótce potem szefem policjantów z "jedynki". Od stycznia 2022 roku kierował Komendą Powiatową Policji w Lublińcu.

Komisarz Roman Krakowiak rozpoczął służbę w 2000 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Gliwicach, gdzie w Komisariacie Policji V w Gliwicach pełnił służbę do 2006 roku, następnie obejmując stanowiska w Wydziale Kryminalnym gliwickiej komendy. W 2021 roku objął stanowisko Kierownika Referatu Kryminalnego w Komisariacie Policji IV w Gliwicach, a wkrótce potem pełnił obowiązki Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Od lutego 2023 roku przez prawie rok obejmował stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Knurowie, po czym powierzono mu obowiązku Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach. /KPP w Kłobucku/3 odpowiedzi na “Nowy komendant KPP w Kłobucku”

  1. Zgolcy pisze:

    Ludzie obejrzyjcie końcówkę spotkania Sygudowej z domu Soluch z Hutki, to co ona tam mówi nadaje się do nagłośnienia, ciekawe co na to Hołownia i Kamysz. Chyba nie o takich przedstawicieli w urzędach im chodziło.

    3
    1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *