zachmurzenie duże
11°
11°
środa
fot. OSP KSRG Truskolasy
Nowy samochód dla OSP Truskolasy bez finansowego wsparcia z gminy!
04 września 2020 r. | 09:06
24

OSP Truskolasy będzie mieć nowy samochód. Średni samochód ratowniczo - gaśniczy GBA na podwoziu Renault D14 4x4 dostarczy firma Stolarczyk Mirosław Technologia Pożarnicza z Kielc.

Nowy samochód będzie łącznie kosztować 760 000 zł. Niestety, w tej kwocie nie ma żadnego wsparcia z Gminy Wręczyca Wielka, gdyż Wójt Tomasz Osiński obraził się na OSP Truskolasy, która pozyskała środki zewnętrzne na ten cel bez jego udziału. To jeden z nielicznych takich przypadków w Polsce. W związku z powyższym, Wójt stwierdził, że pieniędzy zewnętrznych na ten cel nie przyjmie.

PAWEŁ GĄSIORSKI24 odpowiedzi na “Nowy samochód dla OSP Truskolasy bez finansowego wsparcia z gminy!”

 1. Marek63 pisze:

  Zaraz Kalej zacznie trąbić o podebraniu pieniędzy z dotacji zewnętrznych… a przecież mieli obiecany wóz przed Wielmożnego Przewodniczącego.

  5
  3
  • Jajo. pisze:

   Obraził się? Obrazić to się może sluzaca, no ale pan wojt jest sluzacym tylko nie naszym… Na orlika też się obraził już rok czasu, może trzeba mu kupić delicje na przeproszenie? Szkoda że ludzie głosują na taki obrazalski szrot.

   10
   0
 2. niewiemsamkimjestem pisze:

  Bardzo dobrze!! Trzeba było głosować za Pietrulewicz a nie się smiac

  10
  3
 3. kibic pisze:

  racja.

  6
  3
 4. Gość pisze:

  Nieliczny przypadek w Polsce – fakt, do tej pory wnioski o dofinansowanie bez wkładu własnego były z automatu odrzucane, a tu proszę… są równi i równiejsi, wystarczy zwrócić się o pomoc do miłościwej władzy i już można pogwałcić wszystkie zasady i naginać prawo!

  5
  4
  • Mieszkaniec pisze:

   Naginać prawo? Skoro tak, to według „gość”który artykuł prawny został „napięty”?

   2
   1
  • Hmy pisze:

   Regulamin dotacji wymaga posiadania wkładu własnego w kwocie co najmniej 200 tyś. zł oraz mówi że maksymalna kwota dotacji to 560 tyś. Tu nie było wkładu własnego oraz 660 tyś. dotacji czyli dwie rzeczy się nie zgadzają.

   8
   0
 5. ABC pisze:

  Skoro Truskolasy uważają że Wójt sie na nich pogniewał to niech teraz sami sobie utrzymaja to auto (ubezpieczenia, paliwo, naprawy itp itd) zobaczymy jak długo to potrwa. Uwazam że bardzo szybko przyjdą na kolanach i bedą prosić o kasę.

  8
  8
  • DEF pisze:

   Poza tym proszę zacytować fragment artykułu, w którym jest napisane, że osp truskolasy uważa, że wójt się na nich obraził. To jedynie domysły autora artykułu, więc proszę nikomu nie “wkładać słów w usta”. Niech się każdy sam za siebie wypowiada. A przede proszę o czytanie ze zrozumieniem, jeśli chcecie komentować

   6
   6
  • Seba pisze:

   Wyjebali tabliczki teren prywatny na remizie i jeszcze chcą dotacji z pieniędzy mieszkańców, którzy tą remize budowali. jakiś dramat

   21
   2
  • Niko pisze:

   Racja Seba, sami sobie szkodzą, każdy to mówi.

   17
   1
 6. DEF pisze:

  Wójt nie robi nikomu łaski, że utrzymuje samochód strażacki. To wynika z ustawy o ochronie przeciwpożarowej, z zadań własnych gminy, jako jednostki samorządu terytorialnego.

  9
  3
  • Hoho pisze:

   Tak jak obowiązkiem OSP Truskolasy jest zgodne życie ze społecznością lokalną, dzięki której pieniądzom funkcjonuje. Ale niestety własne interesy/biznesy najważniejsze. Wójt Was może nie lubić..Ale gorzej, że większość mieszkańców myśli tak samo.

   20
   4
 7. anonimowypan pisze:

  Resztę padlin tez by mogli wymienić bo jak to wygląda. Same rzęchy prl”owskie. Dziwie się ze strazacy nie boicie się tym jezdzic po publicznych drogach?

  6
  0
 8. listonosz pisze:

  Szanowni Państwo
  z nieukrywaną satysfakcją odkryłem na portalu Gminy dotyczącym przetargów .że przetarg na zakup samochodu strażackiego dla Kalei zwany przetargiem Prubanta został unieważniony .
  Podpowiadam – dotacji na zakup samochodu strażackiego udzielają – struktury zarządu głównego straży,Narodowy Fundusz ochrony Środowiska , firmy ubezpieczeniowe z funduszy prewencyjnych , MSWIA – szczegóły na stronach internetowych dla portali samorządowych . Zatem z powodu autostrady Szarlejce i Kalei samochód taki po prostu się należy !!!!!!!!!!!!!! trzeba się ruszyć i pozałatwiać sprawę !!!!!!!!!!, Na szczęście znowu opatrzność uratowała nas przed wydaniem niepotrzebnie gminnych pieniędzy !!!!!!!!!!!!,
  zauważam ,żę w gminie mieszka wielu ludzi mądrych – może zacząć korzystać z ich wiedzy????????? to samo dotyczy redaktora GĄsiorowskiego . Na apel POMOŻECIE odpowiadamy POMOŻEMY bo do następnych wyborów gminę zniszczą .
  Proponuję zgadywankę ile jeszcze błędów i nieścisłości zawiera oświadczenie majątkowe radnego Prubanta za 2019 pomimo korekty według strony internetowej gminy z dnia 2.09,2020

  10
  0
 9. Pisior pisze:

  Guwno dac i nie bedzie halasu

  5
  0
 10. Strazak pisze:

  i bardzo dobrze. Za to ze sami sobie podpalają nie powinni dostac nic, juz caly powiat sie z nich śmieje, ba – nawet zostali nagrani na gorącym uczynku ale sprawe zatuszowali w swoim gronie..

  10
  3
  • Mareczek pisze:

   Panie Strażak takie oskarżenia to powinien pan zgłosić gdzie trzeba, inaczej ktoś może zgłosić pana wypowiedz. Szybko zostanie Pana anonimowosc złamana,

   5
   6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *