zachmurzenie duże
poniedziałek
O gazyfikacji gminy możecie tylko pomarzyć
05 czerwca 2018 r. | 09:27
4

Jeden z Mieszkańców wystąpił z zapytaniem do Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. w sprawie gazyfikacji gminy Wręczyca Wielka. Niestety projekt tylko i wyłącznie obejmuje Wręczycę Wielką w tym pewnie nie wszystkie ulice. Pozostałe miejscowości naszej gminy mogą tylko pomarzyć o takim luksusie i niech nie liczą na gazyfikację tak głośno wszędzie rozpowszechnianą. Zatem szkoda się łudzić na poprawę powietrza o dalszym rozwoju nie wspominając, a wielkie obietnice wójta o gazyfikacji całej gminy jak zwykle nie będą zrealizowane i nawet w przyszłej kadencji gdyby przypadkiem wygrał.

Odpowiedź z PSG:
Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Zabrzu uprzejmie informuje, że miejscowość Borowe nie jest ujęta w ramach realizowanego projektu gazyfikacji Wręczycy Wielkiej.

Dalsza rozbudowa sieci gazowej może nastąpić po zrealizowaniu inwestycji wskazanej powyżej.

Decyzja o ewentualnej rozbudowie uwarunkowana jest uzyskaniem pozytywnych wyników analiz ekonomicznej oraz technicznej, które poprzedzone są badaniem zainteresowania potencjalnych odbiorców na terenie miejscowości, najczęściej poprzez ankiety.4 odpowiedzi na “O gazyfikacji gminy możecie tylko pomarzyć”

 1. mnich pisze:

  Nie od razu Krakow zbudowano , wiec redaktorzyno nie siej zametu . Uwazam ze to dobry prognostyk na przyszlosc jesli nitka przejdzie przez gmine i w miare czasu zacznie sie rozrastac na okoliczne miejscowosci.
  Obietnice pana Henryka K. to juz inna sprawa ,przeciez on nie ma zadnego wplywu na decyzje Polskiej Spolki Gazownictwa.

  4
  4
 2. Wyborca pisze:

  po co nam gaz skoro mamy tak wspaniałego wójta

  6
  0
 3. ja pisze:

  I po co ten płacz jak i tak mało kto się podłączy po tym jak przeliczy koszta przerobienia instalacji i koszty ogrzewania.
  Z ogrzewaniem węglowy cenowo na pewno nie wygra a ludzi nie interesuje ekologia tylko ekonomia

  4
  3
 4. ® pisze:

  O tak tylko ze Kraków chyba szybciej zbudowano jak zgazyfikują naszą gminę Wręczycę owszem ale co z resztą przecież Wręczyca to niewielka część mieszkańców całej gminy. Plany gazyfikacji są już od 20lat a pewnie potrwa to jeszcze z 10lat jak w ogóle dojdzie do skutku. A co do wpływu Pana wójta na decyzje PSG to są dość duże ponieważ nikt z gminy nie wykazuje zainteresowania a wręcz gmina staje okoniem aby czasami nie pomóc w gazyfikacji całej gminy. Czy gmina zrobiła chociaż zwykłą ankietę w śród wszystkich mieszkańców aby określić jaka skala osób jest zainteresowana korzystaniem z gazu ziemnego i przekazała taką informację do PSG? Zrozumiałe jest iż na początku nie wszystkich stać na przerobienie instalacji aby ogrzewać domy lecz z pewnością są zainteresowani podgrzewaniem wody użytkowej tz. Junkersami oraz podłączeniem kuchenek gazowych aby zrezygnować z kłopotliwych i drogich butli.

  10
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *