zachmurzenie duże
poniedziałek
Ogromna pensja bezrobotnego magazyniera
12 października 2018 r. | 09:34
11

58-letni Wiesław Żerdziński to były magazynier w PKP Energetyka, obecnie jest bezrobotny. Żerdziński to radny gminy Wręczyca Wielka. Nie posiada oszczędności, posiada za to papiery wartościowe za ok. 5500 zł. Jest współwłaścicielem domu 206,22m2 o wartości 300 000 zł. Posiada gospodarstwo towarowe o wartości 150 000 zł, na którym zarobił 2765,38 zł oraz działkę za 40 tys. zł.

Gdy pracował jako magazynier, przez zarobił 77 747,96 zł przez pięć miesięcy 2017 roku. Jako radny otrzymał 10 800 zł, z funduszu pracy 3011,20 zł, a jego dopłaty do kredytów wyniosły 12 000 zł.

Jego oświadczenie majątkowe znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI11 odpowiedzi na “Ogromna pensja bezrobotnego magazyniera”

 1. mig_line pisze:

  Tytuł godny gw lub innego brukowca. Szukanie taniej sensacji. A może byście się pochylili i udostępnili listy kandydatów w okręgach na radnych? Zaprezentowali kandydatów na wójta? Co jest ogromną pensją? Może Człowiek dostał odprawę która mu się należała jak każdemu pracownikowi po przepracowanym czasie w zakładzie pracy. Zastanawiam się coraz bardziej czy tu zaglądać

  34
  2
  • ® pisze:

   Oczywiście szukanie taniej sensacji, tylko ze ta sensacja nie jest taka tania z tego co widać. Mam nadzieję iż opisywany tutaj zastępca rady gminy Żerdziński po wyborach opuści szeregi urzędników gminy i da się wykazać osobom którym chce się cos robić poza klaskaniem panu wójtowi. A jeśli zastępca ma jakieś sukcesy będąc zastępcą przewodniczącego rady gminy to dlaczego nikt o nich nie słyszał a może faktycznie ich nie było.

   4
   27
  • Olo pisze:

   Oczywiscie że to odprawa, szary człowiek w państwowych firmach tyle nie zarobi. Ale nagłówek chwytliwy, redaktor jest na tyle ograniczony zawodowo, że o tym nie wie albo co gorsza nie chce mu się tego sprawdzić więc jedzie równo jak super express. Tylko Madzia tylko Madzia na wójta.

   A co do jakości pracy radnego to widząc Kuleje i okolice to akurat w ostatnich latach nie mają co narzekać na brak inwestycji…

   31
   2
 2. Roman pisze:

  Nie hasła wyborcze tylko działanie dla Was będzie dla mnie priorytetem. Jakiś wyjątkowy niemota wymyślił to hasło nawiązują do składu osobowego listy 😉 Żerdziński prawie 20 lat radnym i zawsze z rządzącymi. Mierny wierny ale zawsze wierny – to jest określenie na miarę radnego.

  4
  17
  • Olo pisze:

   A kto rozdaje pieniążki w Gminie? Będąc w opozycji raczej drogi nie zbudujesz, szkoły nie ocieplisz, remizy nie rozbudujesz. Albo bedziesz to robil długo. Szkoda że takie – jak to okreslileś – niemoty jak ty tego nie rozumieją. Jak dla mnie radni odpowiadaja przed swoimi okregami wyborczymi a nie przed całą gminą. Niestety w mojej miejscowości radny nic się nie zadział przez ostatnie 8 lat, zmarnowane lata. Bo sie opozycji zachcialo. To już wolałbym zeby moj radny byl “wierny” wójtowi a przed domem miałbym nowa drogę. Żerdziński może w świcie wójta jest ale przynajmniej jest skuteczny w swoim okręgu. I dlatego radnym zapewne będzie następna kadencje. Jak wojujesz kasy nie dostaniesz i co powiesz po 4 latach swoim wyborcom? “Kasy nie ma ale walczyłem ze wszystkimi przecież wiedzieliście”.
   Szkoda że ameby nie rozumieją jak sie robi politykę, lokalną ale jednak politykę. Tak to niestety działa.

   17
   3
 3. do Ola pisze:

  Widzisz Olo jak się nie słucha na WOSie albo czyta się wyłącznie Pudelka to ma się takie denne pojęcie jak ty i poziom. Z całym szacunkiem do Ciebie. Radny gminny jest wybierany z danego okręgu ale reprezentuje całą gminę. Przez tworzenie tzw. układów gminnych podział środków jest właśnie niewłaściwe dzielony. Mamy wiele bezsensownych inwestycji ponieważ nie działa samorząd a pojawiają się własne ambicje danego radnego. Z takim podejściem jak ty Polska zawsze będzie słaba ponieważ przedkładasz osobisty interes nad dobrem ogółu (Całej Gminy). Poświęć niedzielę i zastanów się czy warto reprezentować takie poglądy ?

  2
  13
  • Olo pisze:

   Co do pudelka to powiem tylko nie mierz innych swoją miarą.
   Co do drugiej części twojej wypowiedzi to nawet nie wiem jak mogę na to odpowiedzieć. Radny reprezentuje całą gminę??? A przed kim reprezentuje ten radny cała gminę? Przed gminą? Bez sensu. Radny reprezentuje SWOICH WYBORCÓW przed całą gminą. Więc radny z Wreczycy nie będzie działał na rzecz np Truskolasow kosztem Wreczycy i odwrotnie. Co to za radny? Po to są okręgi wyborcze porobione aby każdy obszar miał swojego reprezentanta w Gminie. Gornolotne teksty typu dobro gminy ponad wszystko to podstawa do pomijania mniejszych miejscowości. Bo jakim interesem dla gminy jest asfalt na jakiejś małej uliczce w miejscowości np klepaczka czy bór zapilski skoro można walnąć jakiś chodnik w większej wiosce co wszyscy zobaczą. Czy wg Twojego rozumowania np taki sołtys z Wreczycy ma reprezentować mieszkańców Weglowic? Pytam bo nie uważałem na wosie i nie wiem gdzie wytyczasz tą granicę. Skoro radny reprezentuje przed gminą całą gminę (jakkolwiek kretyńsko to brzmi) to zamiast okręgów wyborczych powinien istnieć jeden okręg wyborczy i 50 kandydatów na radnych a do rady wchodzi pierwszych 10i po problemie. Skoro oddaje swój głos na konkretną osobę to mam oczekiwać od niej że będzie reprezentowała mnie czy Ciebie? czy “wspolny” interes? Tylko czy cokolwiek co nazywasz wspólnym interesem bedzie poza Wręczyca?
   Jaka inwestycja w kulejach, bieżeniu czy w hutce będzie dla mieszkańca Wreczycy czy Kalei “wspólnym interesem”? Poproszę jakiś przykład

   15
   0
  • Ola pisze:

   Piszesz o moim dennym poziomie a za chwilę o szacunku do mnie. Słabe i denne

   13
   0
  • Olo pisze:

   Piszesz o moim dennym poziomie a za chwilę o szacunku do mnie. Słabe i denne. Poświęć niedzielę i zastanów się czy to jest spójne.
   W poprzednim moim poście powstał niestety cały elaborat, ale mój denny poziom i niski zasób słownictwa powoduje, że trudno mi wyrazić swoje poglądy tak aby ci na wysokim poziomie jak Ty nie cisnęli że mnie beki.

   14
   2
 4. do Ola pisze:

  co ja mam Ci napisać ? Że nadal nie rozumiesz …

  1
  7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *