zachmurzenie duże
10°
10°
poniedziałek
Osiński zaczął od maksymalnego wynagrodzenia!
30 listopada 2018 r. | 12:38
47

Podczas pierwszej sesji Rady Gminy Wręczyca Wielka, radni oprócz podniesienia sobie diet, uchwalili także nowe wynagrodzenie Wójta Tomasza Osińskiego. Osiński jako Wójt jeszcze nic nie zrobił, a już będzie zarabiał maksymalnie wysokie wynagrodzenie. Wójt może otrzymać wynagrodzenie zasadnicze od 3600 zł do 4800 zł. Osiński otrzyma 4800 zł - maksymalnie, jak jego poprzednik. Podobnie z dodatkiem funkcyjnym, Osiński otrzyma maksymalną kwotę 2100 zł. Do tego, maksymalny dodatek specjalny w wysokości 40 proc. - 2760 zł i dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 17 proc. - 816 zł (jak popracuje dłużej maksymalnie może otrzymać 20 proc.). Łącznie Osiński będzie zarabiać 10 476 zł.

Co ciekawe, podczas sesji Przewodniczący Marek Prubant wprowadził radnych w błąd, twierdząc, że radni nie mogą zmienić wynagrodzenia Wójta (wideo poniżej od 2h 20 min). Oczywiście, że rada mogła zmienić i nikt im tego nie zabraniał. Minimalny poziom wynagrodzenia Tomasza Osińskiego wynosiłby 4932 zł. A tak, Osiński zaczął od maksymalnego pułapu.

Wynagrodzenie Osińskiego:
1/ wynagrodzenie zasadnicze w kwocie - 4800,00 zł (stawka w granicach 3600 zł - 4800 zł)
2/ dodatek funkcyjny w kwocie - 2100,00 zł (stawka od 0 zł do 2100 zł)
3/ dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 17% wynagrodzenia zasadniczego w kwocie – 816,00 zł
4/ dodatek specjalny w wysokości 40% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie – 2760,00 zł (w tym wypadku stawka od 20 do 40 proc. - od 1380 zł do 2760 zł)

PAWEŁ GĄSIORSKI47 odpowiedzi na “Osiński zaczął od maksymalnego wynagrodzenia!”

 1. Andona pisze:

  No to pięknie!!! I co teraz powiecie WY, popierający pana Osińskiego?????????? Już kasę zgarnia za NIC!!!

  51
  7
  • wieś pisze:

   Ma ktoś może porównanie ile zarabia wójt z Herb i Panek ? 12 lat temu w Herbach kto chciał to miał piec za 10000tyś zł i dopłacał do tego tylko 1000zł. W Przystajni montowali fotowoltaike 2 lata temu za 20000tyś zł. a ludzie dopłacali 1000-1500 popatrzcie sobie w centrum ja dużo jest na dachach. U nas od 12lat wyremontowali 3 przedszkola w tym roku i basen na Węglowicach pomalowali niebieską farbą ciekawe czy to sanepid odebrał bo nigdzie takiego badziewia w Polsce nie ma. Na spotkaniach usłyszeliśmy, że gmina jest tak bardzo zadłużona ponieważ były 4 w/w remonty. Czy ktoś widział aby w pankach i w Herbach przedszkole było w stodole? a basen w Herbach w sadzawce? a już nie mówiąc, że dzieci tam grają w piłkę na łące a w tenisa na drodze.

   24
   1
 2. Janusz Kozłowski pisze:

  To zwykły skok na kasę!

  37
  3
  • Andona pisze:

   No dokładnie, bo jak się pcha na stołek dla kasy a nie dla zmiany to tak to wygląda.

   38
   3
  • pom pisze:

   W Węglowicach w szkole są przecież boiska asfaltowe do grania co prawda 30lat mają ale są, a przepraszam przecież tam nauczyciele mają parking dla samochodów.

   12
   1
 3. Anka pisze:

  No i co z tego wszędzie tam mają

  5
  30
 4. kibic pisze:

  mialo byc el dorado na puszczewiu,jak bedzie nowy,,ich,, wojt,i bedzie,tylko ,ze dla niego samego.. zwykle chamstwo i patologia. bedzie jeszcze wiekszy b…del niz byl. zobaczymy jakimi uchwalami blysnie rada i co sie zmieni w naszej cudownej gminie

  7
  1
 5. Tomek pisze:

  Krawczyk brał 12 ponad po żatym i tak kwota podana jest brutto czyli jakieś 7 tys dostanie może zamiast zazdrościć to byście pomyśleli jak wybrać rządzących żeby nie zabierali tyle z wypłaty.

  12
  21
 6. Angel pisze:

  Nie ma to jak dobra zmiana…

  22
  0
 7. wybiorczyk pisze:

  Czyli co nachapia sie przez piec lat i znowu zmiana ?

  22
  0
 8. Rado pisze:

  To p.Petrulewicz miala pracowac za darmo?! hahah

  16
  23
 9. Annka pisze:

  Taaa a prezydent Warszawy 12500. Super..niech tylko dalej pamiętają mówić, że nie ma kasy w gminie na inwestycje. W dalszym ciągu proponuje referendum gminne w sprawie zarobków i diet.

  37
  2
 10. Mmmm pisze:

  Nic nie zrobi Wielki Pan Wójt…Ludzie ogarnijcie się kogo wybraliście

  31
  4
 11. w pisze:

  zaraz zaraz….. poczekajcie chwile.
  przyznali sobie diety i zarobki zarówno w radzie jak i w gminie – OK niech mają, Tylko teraz niech z całych sił się wezmą do pracy i pokażą, że na to zasługują, że gmina pod ich rządami zacznie się mocno rozwijać na lepsze, bo jak nie…….. to mieszkańcy zrobią Wam taką rewoltę w tym urzędzie, że się nie pozbieracie.. I to macie jak w banku….. jak nie zaczniecie działać ku lepszemu to się z Wami policzymy….. inaczej..

  46
  3
  • adela pisze:

   Gówno wyborcy zrobią, bo dokładnie tyle mają do powiedzenia. Tutaj anonimowo mogą poujadać i wylać żółć, tyle ich. Ci sami w bezpośrednim kontakcie z radnymi i wójtem będą się giąć w pokłonach i nieszczerych uśmiechach.

   Prawdziwym wygranym tych wyborów, to jest Prubant i na pewno nie będzie na nich stratny, jeszcze tylko kumpla obsadzi na wice i będzie pociągał za sznurki.

   18
   1
 12. Maciej pisze:

  W styczniu ma być zastępca wójta powołany podobno, na wsi mówi się że będzie z Klobucka, stary kolega Pana Osińskiego i Pana Prubanta niejaki Pan Bogdan.

  24
  0
 13. Karo pisze:

  Jak to mówią kto ma szkołę ten ma lżej. Nie wiem o co wam chodzi, zainwestował gość w siebie w młodości to teraz odbierze co mu się należy. Myśle ze 90% z was mimo ukończonych studiów itp itd , po objęciu takiego stanowiska , po miesiącu pracy obsrala by się i wydała więcej na psychologa.
  Dajcie się gościowi wykazać a nie zaraz go rozliczacie. Będzie źle to wybierzemy kogoś innego.

  11
  33
 14. Zorro pisze:

  Szkole to ma. No tak. Ale czy ma wiedzę? Rozumiem że doświadczenie życiowe to czerpie od Pana Marka? Czy z innych źródeł?

  21
  3
 15. A Ty kto jego pachołek że tak slodzisz. pisze:

  Dziady i tyle

  21
  1
 16. Marta O pisze:

  Ludzie co Wy gadacie !!! Jeśli daje się komuś wynagrodzenie to na to składa Się wiele przesłanek -staż pracy , doświadczenie zawodowe , i wiele różnych zasad którymi rządzi się każda firma , organizacja itd. – każdy miał prawo starać się o posadę wojta – a nie teraz komentować !! Wam w porfel nikt nie zagłada. Po za tym stanowisko Wójta to nie praca 8h w dziennie 5 dni w tygodniu – to służba – która pochłania życie rodzinne- a to jest wartość bezcenna.

  16
  33
 17. Przeciętny Kowalski pisze:

  W tych całych wyborach chodziło o 10.476zl a nie o to by być dla ludzi . Tak ciemny lud wybrał amen

  30
  4
 18. Rein pisze:

  Przeciętny Kowalski dlatego jesteś przeciętny Pan Osiński napewno nie jest dla kasy, jako pracownik ARiMR i mając swoją działalność więcej zarabiał niż teraz będzie jako wójt dlatego ludzie ogarnijcie się i przestańcie robić gównoburze i zajmnijcie sie swoim życiem,każdy mógł startować i wywalić 20 -25 tyś na kampanię i poświęcić rodzinę…….no ale poco lepiej siać ferment i wielce niezadowolenie tylko jestem ciekaw ilu z was jak by był wójtem to by nie wziął takiego wynagrodzenia .A dodatek do wynagrodzenia należy się jak psu buda każdy pracujący nieważne gdzie ,dostaje dodatek za wysluge lat ,a ze pan Osiński ma juz tyle lat pracy to przysluguje mu taki dodatek .Pozdrawiam wszystkich mądrze myślących.

  14
  28
  • adela pisze:

   srali muchy…

   W ARiMR dużo to zarabiają swoi z jedynej słusznej chwilowo. Reszta dostaje dwa z kawałkiem na rękę. Oświadczenie majątkowe 39 tys. brutto, firma zamknięta od kwietnia 2016, dieta radnego 7 tys. Wygrał wybory, to teraz rocznie przytuli brutto 140 tys. Tyle co w 3,5 roku dotychczas.

   Prubant w teorii zyskał kolejne 6 tys., a w praktyce? Odpowiedzi na pytanie udzielcie sobie sami

   24
   0
 19. Gienek emeryt pisze:

  jesteś głupszy niż ustawa a nawet zarządzenie Osińskiego. Jako szeregowy pracownik ARMIR zarabiał grosze może mu na waciki starczyło. Po drugie mądralo są limity na kampanie, a po trzecie wydał max 2 – 3 tysiące. Więc nie pieprz głupot !!!

  20
  6
 20. Gienek emeryt pisze:

  Osiński pracował w BKMie w ARMIR. Sprawdzał czy rolnik zgłosił do dotacji żyto czy pszenice w terenie. To jest faktyczne jego doświadczenie. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji… i działania naszego menagera

  33
  4
 21. niezalezny obserwator pisze:

  GIENEK EMERTYT JEST KŁAMCĄ-TO NIE EMERYT TO MAŁA K….PRAWNIKA

  0
  6
  • Gienek emeryt pisze:

   Pozdrawiam ciepło, nie spinaj się tak bardzo. Pięć długich lat przed nami 🙂

   6
   0
 22. mig_line pisze:

  I tak mamy we Wręczycy “stolycę” – jednym ruchem – wielki świat- tylko metra brak.
  ba nawet autobusu brak, kanalizacji brak, wiatr zawieje prądu brak i latem wody w kranie brak
  Taka “stolyca” na miarę naszych możliwości, za nasze pieniądze, z naszego wyboru…..
  Ale strażaków i remiz nam nie brak!!!

  31
  3
 23. Zorro pisze:

  Na razie kolego to mamy wielki stolec

  14
  1
 24. Michał pisze:

  A tak z innej beczki słyszałem że będą etaty w starostwie w budownictwie.

  7
  1
 25. Pan Grzesiu pisze:

  Wszystko w swoim czasie będziesz wiedział. Śledź stronę starostwa.

  7
  0
 26. Jerrysen pisze:

  Na razie wszystko dla siebie a kiedy coś dla ludzi. Znowu będziemy słyszeć że nie ma za co….

  9
  0
 27. Jerrysen pisze:

  Panie wojcie kiedy wymiana na etacie tych starych piernikow na emeryturze.
  Nie wyobrażam ze 40 letni wójt będzie zadzil z 70 latka i no czyba że Pan Prubant jeszcze za Pana nie zdecydował

  22
  1
 28. Anna pisze:

  Trzeba pytać Pana Marka o to. Przecież nasz WIELKI wójt jeszcze nie wie 🙂

  18
  0
 29. Redaktor pisze:

  Jak to mówią, zaczęli od KORYTA 🙂 Teraz trzeba będzie spłacić długi pomagierom … bo już się dopytują i zacierają ręce kiedy ich kolej 😉
  Nowy tydzień przed nami, czas na nowe wieści i nowe artykuły do papierowej wersji zbiorczej na święta 🙂

  18
  2
 30. Janek pisze:

  Jestem przekonany,że z takim wynagrodzeniem to nowy wójt dla mieszkańców zrobi wszystko a może i więcej.Może na początek niech zadba o czyste powietrze.Niech z pomocą mieszkańców wyeliminuje wszystkich tych ,którzy nie dbają o własne zdrowie i innych.Którzy palą w piecach różnymi świństwami.
  Proponuje powołać specjalną komisję do zwalczania trucicieli i stałego ich monitorowania.Proponuje aby na tym portalu podawać imiennie tych, którzy zatruwają nam życie.Może zebrać taką imienną listę i umieścić w gablocie przy kościele.To by chyba podziałało na wyobrażnie.

  6
  9
  • jerrysen pisze:

   Może palą wszystkim bo ich nie stać .
   Lepsza śmierć z głodu czy z zimna ?
   Wielu ludzi naprawdę nie jest stać na kupno węgla . Wiele razy widzę starszych ludzi co chodzą po lasach zbierają gałęzie. Myślisz że dla przyjemności .
   Powinny być dotowane paliwo lepsze wtedy wierz mi ludzi by to kupowali

   12
   2
 31. Gienek emeryt pisze:

  Pożyjemy i zobaczymy. Czekam z niecierpliwością na plan w zakresie środków zewnętrznych i różnego rodzaju dofinansowań dla mieszkańców. Mam nadzieję że nowy WÓJT nie będzie si do tego “przymierzał” przez całą kadencję tylko zacznie działać, a nie uczyć się działania. Kolejna rzecz. EMERYCI GMINNI …

  9
  0
 32. Hutka pisze:

  Gdzie można zobaczyć i przeczytać program tego pana ?

  6
  0
 33. LG pisze:

  „Nie hasła wyborcze lecz działanie dla Was będzie moim priorytetem” to był program tego pana

  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *