zachmurzenie duże
11°
11°
środa
fot. OSP Truskolasy
OSP Truskolasy drugą najbardziej aktywną jednostką OSP w powiecie kłobuckim!
20 stycznia 2021 r. | 12:25
17

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach udostępniła "ranking" najbardziej aktywnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie kłobuckim. W ubiegłym roku, biorąc pod uwagę liczbę pożarów, miejscowe zagrożenia i alarmów fałszywych, najbardziej aktywną jednostką całego powiatu była Ochotnicza Straż Pożarna w Krzepicach.

OSP Krzepice w 2020 roku, według oficjalnych danych, miała łącznie 145. wyjazdów. Drugą najbardziej aktywną jednostką była Ochotnicza Straż Pożarna w Truskolasach (127. wyjazdów), a trzecią OSP Miedźno (110. wyjazdów).

top10 najaktywniejszych jednostek OSP w powiecie kłobuckim:
OSP Krzepice - 145. wyjazdów
OSP Truskolasy - 127. wyjazdów
OSP Miedźno - 110. wyjazdów
OSP Ostrowy - 103. wyjazdy
OSP Kłobuck - 98. wyjazdów
OSP Wręczyca Wielka - 94. wyjazdy
OSP Czarna Wieś - 92. wyjazdy
OSP Starokrzepice - 85. wyjazdów
OSP Kalej - 84. wyjazdy
OSP Przystajń - 81. wyjazdów

PAWEŁ GĄSIORSKI17 odpowiedzi na “OSP Truskolasy drugą najbardziej aktywną jednostką OSP w powiecie kłobuckim!”

 1. L&m pisze:

  Z tych 127 wyjazdów to z 80 to same pożary nieużytków w Truskolasach. Ale jest nowy wóz to może w tym roku będzie mniej wyjazdów. ?

  22
  7
 2. anonimowypan pisze:

  I jaki sens jest utrzymywać straże poniżej 5-10 wyjazdów rocznie? Spokojnie okoliczne straże pokryją teren a za to wzmocni się jakość niesionej pomoc przez zaoszczędzoną część na fikcyjnych strażach. Jak znam życie to nikt nie odważy się skłonić do rozwiązania jakiegoś stowarzyszenia ale na miłość Boską chociaż niech gmina nie dotuje im sprzętu który leży w garażu. Robią to tylko pod publikę. A publika powinna się wkurzyć że wydawane są pieniądze nieracjonalnie. I tak tego nie przeczyta Wójt ani Rada Gminy. Dlaczego nie ma rozpiski ile rocznie jaka straż otrzymała na sprzęt i remonty? O co tu chodzi?

  21
  1
 3. Straszak pisze:

  Artykuł powinien brzmieć “OSP Truskolasy – jedyna w powiecie (a może w kraju) jednostka z większą ilością wyjazdów do pożarów niż miejscowych zagrożeń”. BARDZO zastanawiające…

  11
  5
 4. Pisior pisze:

  Nazeka sie na koszty utrzymania strazy nawet tej malej, ale jak ci sie buda zapali to gdzie polecisz ? Do ksiedza ? czy do strazy?. A moze lepiej przeznaczyc kase na diety radnych i calej tej swity?

  4
  2
  • Mieszkaniec pisze:

   Straszak jak masz choć trochę honoru to teraz popatrz jeszcze raz na statystyki i przeprosisz. Pomysł że w niektórych przypadkach wyjazdy tzw. Covidowe jak np dezynfekcję i akcje informacyjne byli liczone po stronie miejscowych zagrożeń. A że statystyk na które się powołujesz i tak wynika że aż 19 jednostek miało więcej wyjazdów do pożarów. Nie wiem dlaczego ale w każdym poście dowalasz się do Truskolasów, rozumiem że boli cię głowa z zazdrości, ale chyba honor masz?

   5
   4
 5. Straszak pisze:

  Nie płaci mi nikt, nie jestem jednym z administratorów tego portalu :p A co do samej statystki to każdy kto trochę siedzi w temacie to wie, że w Polsce tylko niecałe 30% interwencji dotyczy pożarów, a w Truskolasach jakimś cudem jest na odwrót…

  7
  5
  • anonimowypan pisze:

   Do Pisior. Jeśli mi się coś zapali to żadna z tych fikcyjnych straży nie przyjedzie bo jak jadą to tylko z wiosny do traw za remizę a pieniądze ciągną od biednej gminy cały rok. A to remont a to sprzęt. Te straże poza tłumicami wężami i prądownicą to nic więcej nie powinny mieć na wyposażeniu bo tylko się kurzy. Tak samo szkolenia na co robić inne niż podstawowe jak nie jeżdżą. Szkoda siana gminnego. Później przez taką biedę trzeba kupować używane auto takiej OSP Kalej

   5
   0
 6. Mieszkaniec pisze:

  Straszak jak masz choć trochę honoru to teraz popatrz jeszcze raz na statystyki i przeprosisz. Pomysł że w niektórych przypadkach wyjazdy tzw. Covidowe jak np dezynfekcję i akcje informacyjne byli liczone po stronie miejscowych zagrożeń. A że statystyk na które się powołujesz i tak wynika że aż 19 jednostek miało więcej wyjazdów do pożarów. Nie wiem dlaczego ale w każdym poście dowalasz się do Truskolasów, rozumiem że boli cię głowa z zazdrości, ale chyba honor masz?

  4
  1
 7. Rozsądny pisze:

  Straszak, jeśli się trzymamy kurczowo statystyk, to na wrzesień 2020 średnia Polska pensja wynosiła 5337zl.
  Jeśli siedziałbyś w temacie, to wiedziałbyś, że statystyki dotyczące miejscowych zagrożeń nabijają miasta. Na terenach wiejskich, gdzie wokoło jest pełno lasów, pól i nieużytków zwykle przeważają pożary. Ale na przykładzie średniej pensji, wszystko brane jest do jednego wora i grupowane, stąd wychodzi później taka, a nie inna średnia.

  9
  0
 8. Jerrysen pisze:

  Jednak prawda jest że dotowanie straży z kilkoma wyjazdami jest bezsensowne .
  Można utrzymywać taka straż jako obwód z druhami oraz jako część kultury z remiza .
  Nie ma sensu kupowania wyposażenia . Płacenia za samochody przeglądy ,OC i naprawy .
  Szkoda pieniędzy .

  2
  0
 9. Strażak PSP pisze:

  Co się dziwić. Sami podpalają trawy (nagranie nawet ale sprawe zataili), sami sobie rozlewają olej (również nagrane kamerką samochodową ale sprawe zatuszowali)…. nowe auto jest więc może się skonczy. No chyba ze znowu sami sobie wcisną kota w plot albo podetną drzewo :))

  3
  2
  • Jerrysen pisze:

   Jeśli naprawdę jesteś w PSP to z ciebie g… a nie strażak .
   Nie jestem w straży ale widzę jak działają straże OSP i wiem jak PSP .
   Niekiedy naprawdę nie widać różnicy w sprzęcie i umiejętnościach .
   Oni to wszystko robią w wolnym czasie a nie dostają za to grosza
   Szkolenia wyjazdy to czas odebrany swoim rodzina więc nie mów że ktoś podpala i rozlewa oleje ,jeśli masz dowody na przestępstwo zgłaszaj na policję a nie pomawiają osób

   6
   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *