umiarkowane opady deszczu
poniedziałek
OSP Truskolasy najaktywniejsza w gminie w 2018 roku!
15 lutego 2019 r. | 13:03
34

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku przygotowała raport na temat aktywności jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Wręczyca Wielka. Najaktywniejszą jednostką w gminie w 2018 roku była OSP Truskolasy, która wyjeżdżała aż 70 razy do pożarów i 69 razy do miejscowych zagrożeń. Jednostka ta miała pięć alarmów fałszywych i dwukrotnie odmówiła wyjazdu.

Raport z gminy Wręczyca Wielka znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Lp. Jednostka OSP Pożary Miejscowe zagrożenia Alarmy fałszywe Bez wyjazdu
1 Wręczyca Wielka 21 56 2 9
2 Truskolasy 70 69 5 2
3 Kalej 6 47 0 6
4 Grodzisko 10 5 0 4
5 Czarna Wieś 37 31 1 4
6 Zamłynie 31 7 0 2
7 Bieżeń 17 2 1 3
8 Piła 11 1 0 9
9 Klepaczka 10 1 0 0
10 Hutka 9 2 0 0
11 Borowe 9 1 0 1
12 Golce 9 0 0 4
13 Węglowice 8 0 0 3
14 Kuleje 7 0 0 13
15 Długi Kąt 4 2 0 3
16 Nowiny 5 0 0 4
17 Szarlejka 2 1 0 1
18 Pierzchno 1 0 0 2

 34 odpowiedzi na “OSP Truskolasy najaktywniejsza w gminie w 2018 roku!”

 1. Taa pisze:

  Weź to ułóż według mobilności. Dane się nie zgadzają w naszym przypadku.

  3
  0
 2. Strazak pisze:

  Ostatnie 8 do odstrzału bo tylko marnuje gmina na nich pieniądze!

  8
  4
  • Jerrysen pisze:

   Pewnie twoja jednostka jest w Ksrg więc tak mówisz.
   Zobaczymy ile mielibyście wyjazdów jako jednostka poza systemem

   2
   3
 3. obserwator pisze:

  Swoją drogą mobilność Truskolas od poprzedniego roku wzrosła blisko 100 % , proponuję jednostkę wcielić do Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku ……………………

  6
  6
 4. Jerrysen pisze:

  Trochę to inaczej wygląda jednostki będąca w ksrg np truskolasy są wysyłane zawsze jak jeż zdarzenie w okolicy. Jednostki nie będące w Ksrg które mają mniej wyjazdów nie zawsze są gorsze poprostu jednostka zgłasza gotowość ale nie ma zgody na wyjazd z PSP i nie jest wtedy brana pod uwagę jako uczestnicząca.

  4
  0
  • Abcdf pisze:

   Truskolasy do psp? ??? proszę Cię… nikogo nie dziwi tak duża liczba ich wyjazdów? Ciągłe wezwania do podpalonego śmietnika na cmentarzu lub plam oleju. Nigdzie indziej w okolicy nic takiego się nie dzieje, tylko dziwnym trafem w Truskolasach ?

   12
   4
  • Jerrysen pisze:

   Kolego abcdf jeśli masz podejrzenia proponuję iść z tym na policję.

   4
   1
 5. Strazak pisze:

  Dlatego nie ma co zestawiać ksrg z jednostkami spoza ksrg. Swoją drogą jest za dużo jednostek w naszej gminie. Po co utrzymywac jednostki z drugiej połowy tabeli? Taka jest prawda że każdy pożar na którym byli to i bez nich dalibyśmy radę. Żadna władza się nie odważy przestać wydawać pieniędzy na którąś ze straży.

  7
  0
 6. a pisze:

  Szczerze mówiąc to połowa jednostek w gminie jest w stanie wegetacji i najważniejszy wyjazd w roku to wyjazd na zawody i co najwyżej na jubileusz jakiś. A inne wyjazdy to zostaje im pożar traw bo wątpię że dyżurny z SK w Kłobucku by ich zadysponował do czegoś poważniejszego jadą ci którzy są pewni w swoich działaniach.

  5
  0
 7. Grodzisko pisze:

  Dokładnie tak jest. Szkoda tych szkolen, badań utrzymywać auto w sprawności dla takich dziadów co później wyjadą żeby poklepać tłumiąca a jeszcze przyjadą jak już będzie opanowane. Zlikwidować je

  4
  0
 8. a pisze:

  Szanujmy się żadnych dziadów chyba że sam chciałbyś by bez powodu tak Cię nazywano trochę poszanowania dla innych.
  A prawda jest taka że młodzi to wszytko olewają i brakuje ludzi by zgrać jakąś ekipę która by trzymała tą gotowość.
  Najważniejszym pytaniem jest “A co ja będę z tego miał ?”
  No niestety takie czasy za darmo umarło …

  5
  1
 9. Straż pisze:

  Szkoda że truskolasy większość wyjazdów zapewniła sobie własnym podpaleniem i są na to dowody pozdrawiam

  5
  11
  • Strażak pisze:

   Zgodzę się z Tobą gdyż rozmawiałem z jedną osoba z PSP i oni wiedzą tam w Kłobucku że tak jest tylko nie mają dowodów i bez podstawnie nie zawiesza jednostki.

   5
   12
  • Marek pisze:

   Cała okolica wiedziała i znała sprawców serii ubiegłorocznych podpaleń traw w Nowinach/Kulejach, a jednak policja nic z tym nie potrafiła zrobić. Skoro PSP Kłobuck ma takie przypuszczenia to niech faktycznie zainteresuje tym odpowiednie służby…

   3
   0
 10. Szymon pisze:

  Jako członek OSP Truskolasy nie rozumiem takich komentarzy, nie wiem co przemawia przez takich ludzi. Mielibyśmy sobie sami nabijać wyjazdy? Ale po co? Nie idzie za tym ani lepsze finansowanie jedbostki a tym bardziej korzyści dla jej członków. Rzucać oskarżenia jest łatwo tylko w jakim celu i bez wiedzy tego nie rozumien. Radzę skupić się na własnych jednostkach bo z taką fantazja widzę możliwości rozwoju waszych OSP 🙂

  12
  5
 11. w pisze:

  a ja proponuję by gmina dokonała konsolidacji jednostek OSP.
  jest 18 jednostek – połączyć po dwie i zrobić wsumie np. 9 jednostek. Po takiej konsolidacji i strażaków w nowoutworzonej jednostce będzie więcej, dodatkowy (rezerwowy) wóz bojowy z przejmowanej jednostki i organizacja sił bojowych będzie lepsza. Dla gminy też same korzyści bo koszty utrzymania spadną co najmniej o 1/3. A część z tych remiz strażackich po prostu spróbować sprzedać – bo w co niektórych to przez cały rok i tak się nic nie dzieje. Nie mówie, że jest to rozwiązanie idealne, ale w dzisiejszych czasach wszystkie większe firmy i organizacje w ten sposób się reorganizują – co przynosi korzyść w postaci uzyskania oszczędności i lepszej jakości świadczonych usług.

  10
  4
  • Mieszkaniec pisze:

   Zgadzam się z tobą a nawet bym poszedł dalej w Wręczycy powinna być Państwowa Straż Pożarna i do wspomagania w gminie powinny zostać OSP Truskolasy, Zamłynie, Czarna Wieś oraz Bieżeń i Kalej ale to już pod znakiem zapytania.

   4
   2
  • a pisze:

   Chciałbym coś wyjaśnić bo widzę że troszkę nie w temacie jesteście. To nie jest tak że ktoś sobie zachce i robi JRG dajmy to we Wręczycy o tym decyduje KW w Katowicach i żadne OSP nigdy taką jednostką nie zostanie pomijając już sposób funkcjonowania i organizacji takiej jednostki to zbędne tłumaczenie.
   Po to istnieje KSRG by były to siły “pierwszego rzutu” zaraz po PSP a nie na taki dość mały obszar w dodatku blisko komendy w Kłobucku robić kolejną to mija się z celem.
   U nas w gminie jest aż 5! jednostek w KSRG co jest raczej rzadkim przypadkiem w innych gminach i myślę że jest w pełni wystarczającą ilością.
   Oczywiście są jeszcze jednostki pozasystemowe które też wspomagają i często radzą sobie coraz lepiej, niestety nie wszyscy bo i zdarzają sie tacy co nie wiedzą w którą stronę się obrócić nawet przy głupiej trawie takich też sporo. Rozwiązać się ich nie da bo są to stowarzyszenia która rozwiązać mogą się tylko same swoją decyzją także o żadnej reorganizacji anie łączeniu jednostek mowy nie ma.

   0
   0
 12. a pisze:

  Skoro masz na to dowody to zapraszam na policję
  Ale z drugiej strony to rzeczywiście Truskolasy mają taką opinię i słyszę ją nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz i to w całym rejonie. Nie zamierzam osądzać skoro nie ma dowodów ale jak to mówią w każdej plotce jest trochę prawdy.
  Albo tam ludzie tacy “tępi” i podpalają bo w innych rejonach co prawda zdarza się palić ale w Truskolasach to już nagminnie także nie dziwią mnie oskarżenia.

  6
  1
  • Ss pisze:

   80% wyjazdów do pożarów traw jest poza ich miejscowość z tego co widzę…. Więc raczej mało możliwe ?

   7
   1
 13. Gryf pisze:

  Piszecie że podpalamy bo zazdrościcie że tyle mamy wyjazdów. Brać się doroboty i też jezdzic bo jak tżeba to na was nie można co liczyć. myślisz jeden z drugim że mi się chce olej rozlewać rzeby później zamiatać ulice.

  3
  8
 14. Dem pisze:

  Z tego co wiem większość wyjazdów Osp Truskolasy to pozary na okolicznych wsiach A niee w Truskolasach takze oskarżenia osób bez podstawne, to ze inni chcą sobie zrobić statystki A Kłobuck wysyła tam Truskolasy bo mają do nich zaufanie to nie ich wina. Dużo w tym roku mieli takze wyjazdów do owadów więc znajdą się pewnie tez idioci którzy stwierdza ze sami se je napuscili…

  11
  2
 15. Z pisze:

  Widzę ból dupy jednostek które zbierają się w nocy do wyjazdu przez 40 minut i nie umią się zorganizować a pkzniej sie dziwią że Kłobuck woli sam jechać niż ich wysłać XD

  10
  1
 16. Mieszkaniec pisze:

  Ludzie ale w was jadu ja jebe???? jeden drugiemu by w mógł oczy wydrapac.

  3
  0
 17. Mieszkaniec pisze:

  A druga sprawa do tych co chcą likwidować straże! Aż tak Ci one przeszkadzają? To jest tradycja to jest rodzina była od zawsze i pewnie pozostanie. Lepiej jeden z drugim poszukajcie u Siebie po sasiadach ilu mieszka na danej wsi ilu się przyprowadziło z miasta wille pobudowane firmy samochody .A nie są zameldowani u nas w gminie. Tego nikt nie widzi ile z tego tytułu pieniędzy ucieka z budżetu gminy. Ale najlepiej uczepic się najsłabszego ?????? a nie daj bog cos sie stanie to wielkie źale gdzie byla Straz. Nie jestesmy jedynamicznie gmina w polsce ktora ma tyle jedostęp OSP. Sam Wójt o tym mówił ze takie coś mu się nie podoba. A Redaktor na sile chyba szuka juz tematów by siać ferment wśród ludzi bo nic pożytecznego ta strona nie wnosi dla naszej gminy

  6
  3
 18. strażak pisze:

  Strażak to ostatnie zdanie bezcenne, proszę o dalszy ciąg ?

  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *