zachmurzenie duże
czwartek
fot. Szczęśniak
OSP Truskolasy otrzyma pieniądze na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego!
01 maja 2020 r. | 11:51
15

Wspaniałe wiadomości dotarły do naszej redakcji. Ochotnicza Straż Pożarna w Truskolasach, jednostka, która ma najwięcej wyjazdów w powiecie kłobuckim, otrzyma łącznie 660 000 zł na nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Pieniądze pochodzić będą z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Samochód będzie kosztować ok. 760 000 zł. Brakujące 100 000 zł OSP Truskolasy będzie musiała pokryć ze środków własnych.

Pozyskane pieniądze pozwolą na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Niestety, zakup nie będzie finansowany ze środków gminy Wręczyca Wielka. Wójt Tomasz Osiński, radni i przede wszystkim Przewodniczący Rady Marek Prubant, woleli pieniądze na zakup samochodu dla OSP Truskolasy przesunąć dla jednostki OSP w Kalei.

Decyzja do OSP Truskolasy o przyznanych dotacjach powinna dotrzeć w najbliższych tygodniach.

Gratulacje.

PAWEŁ GĄSIORSKI15 odpowiedzi na “OSP Truskolasy otrzyma pieniądze na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego!”

 1. Strazak pisze:

  I bardzo dobrze że gmina się nie dokłada! Jest ustalona kolejność i tego trzeba się trzymać. Po OSP Kalej jest ustalona lista kolejnych jednostek. Co do największej liczby wyjazdów to żaden to miernik mobilności. Jako ksrg musimy jechać z automatu wszędzie. To nie nasza wina że 3/4 pożarów w gminie jest w miejscowości Truskolasy i wylotowki na sąsiednie miejscowości.

  22
  20
 2. Mieszkaniec pisze:

  No widzisz strażak jednak dla kogoś kto decyduje poza gminnymi układami jest ważna mobilność jednostek. Skoro decydujący o dotacjach podjęli decyzję niezgodna z ochotą pana z kaleii że wszystko najpierw do Kaleii.

  14
  3
 3. L&m pisze:

  Zgadzam się że z kolegą wyżej wystarczy zerknąć na profil Facebookowy OSP Ksrg Truskolasy to że mają 70 wyjazdów to z tego 50 to podpalenia w ich miejscowości. Ktoś bardzo chce im pomoc w pozyskaniu nowego pojazdu (albo sami się do tego przyczyniają) mogę się założyć że jak dostana nowy wóz to wyjazdy na terenie miejscowości spadną o połowę albo i więcej.

  22
  22
 4. L&m pisze:

  Tylko że OSP Kalej ma w pobliżu autostradę A1 a OSP Truskolasy dużo suchych terenów do u gaszenia.

  15
  3
 5. a pisze:

  Panowie po co ten jad i wojna od razu. Ja uważam że wszyscy się powinni cieszyć z tego że 2 jednostki z gminy będą mogły mieć nowe samochody i osobiście się z tego cieszę.
  A co do wszech palenia się w Truskolasach to już kogoś innego sumienie powinno gryźć jeśli tak owe ma oczywiście.

  4
  0
  • Mieszkaniec pisze:

   Tylko wiedz o tym że obeszli włodarzy gminy i komendanta głównego z klobucka. Sobie zrobili dobrze ale reszcie zrobili jeszcze bardziej pod górkę niż było do tej pory więc z czego się tu cieszyć inni będą cierpieć przez ich chora obsesję ?????

   8
   10
 6. Strazaksam pisze:

  Mieszkaniec patrząc na liczbę wyjazdów to Grodzisko powinno zostać wywalone z ksrg. Do traw nie powinno jeździć ksrg to druga sprawa. Skoro jest taka pożarowa gmina to włączać kolejne jednostki.

  9
  0
  • Mieszkaniec pisze:

   Jeśli jesteś strażakiem to powinieneś wiedzieć że grodzisko jest wpisane do ksrg w tych czasach że jeśli sami nie zrezygnują to nie wycofają ich . Taki z Ciebie strażak? Bawi mnie to że wypowiadają się ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia. Dla twojej wiadomości jestem Strażakiem

   3
   5
 7. Wkurzony pisze:

  Jesli Kalej ma zapewnione dofinansowanie z ministerstwa czy z wojewodztwa to dotacja z gminy ma sens ale jeslo nie to rozumoeanie radnuch jest kuriozalne.

  1
  0
 8. Wkurzony pisze:

  Proponuje tez 2/5 diet radnych przekazac na ten samochod. I sprawa sie rozwiaze. Bedziemy mieli kozysc z auta bo z radnych nie widze zadnych kozysci.

  14
  1
  • Mieszkaniec pisze:

   Tylko wiedz o tym że obeszli włodarzy gminy i komendanta głównego z klobucka. Sobie zrobili dobrze ale reszcie zrobili jeszcze bardziej pod górkę więc z czego się tu cieszyć inni będą cierpieć przez ich chora obsesję ?????

   5
   4
 9. Młody pisze:

  Truskolasy jak zwykle w czepku urodzone.

  3
  14
 10. Dragon pisze:

  Mieszkaniec, wiedz o tym, że jeśli nie masz o czymś pojęcia, to lepiej się nie wypowiadaj. Niepotrzebnie tylko zajmujesz miejsce w internecie. Po pierwsze nie Komendant Główny, tylko Komendant Powiatowy w Kłobucku, a po drugie tej osoby nie da się obejść, bo to do niej składa się wniosek. A po trzecie komu i w jaki niby sposób zrobili pod górkę? Sterta bzdur i wyssanych nie powiem z czego głupot. Także nie jesteś zorientowany w ogóle.
  P. S. Brawo Truskolasy, nareszcie odpowiedni sprzęt trafi do odpowiedniej jednostki ?

  13
  5
 11. Strażak sam pisze:

  Jak umieli załatwić z pominięciem samorządu to tym lepiej dla gminy bo zaoszczędzili 200 kafli. Powiem krótko że skoro można przez 2 lata się nie dać skontrolować oddziałowej komisji rewizyjnej i to jeszcze plusuje to koniec z kontrolami w innych jednostkach. Z jakiej racji mamy się dawać kontrolować skoro widocznie nie ma narzędzi do tego egzekwowania jak widać.

  13
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *