zachmurzenie duże
14°
13°
czwartek
OSP Truskolasy otrzymała promesę na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego. Teraz kolej na wójta…
12 czerwca 2020 r. | 11:37
7

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Truskolasach odebrali z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy promesę w wysokości 410 000 zł na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. OSP Truskolasy otrzyma jeszcze 250 000 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Łącznie 660 000 zł.

Wszystko może iść na marne, gdyż pieniędzy dla OSP Truskolasy nie pozyskał Wójt. A jak twierdzi Tomasz Osiński - "Biorąc pod uwagę, że wniosek OSP Truskolasy złożony został bez udziału i wiedzy gminy, a o takich staraniach gmina do dnia dzisiejszego nie została oficjalnie poinformowana, nie zostały przekazane gminie jakiekolwiek informację o źródłach finansowania zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Truskolasy, nie mam podstaw do zajęcia oficjalnego stanowiska w tej sprawie".

Sami druhowie twierdzą, że w rozmowie z nimi Wójt przyznał, że dotacji nie przyjmie.

Sytuacja wydaje się być patowa... Do sprawy z pewnością jeszcze wrócimy.

PAWEŁ GĄSIORSKI7 odpowiedzi na “OSP Truskolasy otrzymała promesę na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego. Teraz kolej na wójta…”

 1. a pisze:

  Może niech geniusze z Truskolas złożą jakiś oficjalny wniosek do gminy o przyznanie im pieniędzy przeznaczonych dla OSP Kalej wątpię by druhowie z Kalei mieli coś przeciwko skoro i tak dotacji nie dostali.
  A tak jest tylko narzekanie ale żadnych oficjalnych ruchów tylko nieoficjalne rozmowy z wójtem które słyszeli tylko oni.

  10
  0
  • Ktoś pisze:

   A może pora w końcu pojąć że nikt pieniędzy jednostce z Kaleji nie zabrał.. Bo z wypowiedzi która napisałeś/aś wynika że Truskolasy zabrały pieniądze Kaleji a jednak te 300 tys nikt nie zabrał a dalej są w budżecie gminy. To nie chodzi o pieniądze gminne a tylko i wyłącznie dofinansowanie z którym jest problem żeby podać dalej.

   3
   3
  • a pisze:

   Panie Ktoś

   Jeśli czytał by pan ze zrozumieniem to może pojął by Pan to że ja tam ani słowa nie napisałem że ktoś je komuś zabrał w tym przypadku jak Pan domniema OSP Kalej.
   Chodzi o to że to dla nich były przeznaczone w budżecie ale skoro im w tym roku się nie przydają ponieważ nie otrzymali reszty dotacji z państwa to można je przesunąć na cel zakupu samochodu dla OSP Truskolasy wystarczy złożyć odpowiedni wniosek do rady gminy.

   5
   0
 2. Dragon pisze:

  Ktoś, daj spokój. Głową betonu nie przebijesz. Ktoś ma ewidentnie ból dupy i żaden argument do niego nie trafia

  2
  1
 3. ABC pisze:

  A może w końcu ktoś to zrozumie że Truskolasy załatwiły kasę politycznie tzn. kasa która miała być z KSRG , MSW i WFOŚ poprzez poparcie wpływowych ludzi z PIS trafiły do TRuskolas a nie Kaleji. A jak będzie taka potrzeba to polecimy nazwiskami tych wpływowych osób.

  6
  1
 4. Przemo pisze:

  ABC chcesz powiedzieć, że zwykle chłopaczki z jakiegoś tam OSP mają lepsze wejścia na scenie politycznej, niż Włodarze i starzy wyjadacze z naszej gminy?

  5
  1
 5. Gienek pisze:

  Jakby wójt z PSLem nie poszedł byłoby inaczej. I tak będzie najprawdopodobniej do końca kadencji. Takie jest życie, wiedział co wybiera. No cóż wójt jednej kadencji…

  9
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *