bezchmurnie
12°
12°
czwartek
Oszczędzajcie żółtą wodę
17 czerwca 2019 r. | 12:10
22

Jak zapewne wszyscy już słyszeliście, Urząd Gminy Wręczyca Wielka opublikował kurendę wzywającą wszystkich mieszkańców gminy do oszczędzania wody. Oszczędzajcie nawet tę żółtą wodę, bo są gminie, w której nie ma jej wcale.

Poniżej kuredna.

W związku z przedłużającym się okresem upałów w trosce o właściwą jakość wody, która ma być przede wszystkim wodą pitną i służyć do celów socjalno -bytowych Wójt Gminy Wręczyca Wielka zwraca się z prośbą do mieszkańców o ograniczenie używania wody do innych celów. Stwierdzamy, że bezpośrednią przyczyną pogorszania się jakości wody w wodociągu jest wzrost poboru wody w okresie dużych upałów i suszy. Zużycie wody w takich okresach przekracza dwu a nawet trzykrotnie średnie dzienne zużycie wody. Woda jest nagminnie używana przez Mieszkańców do podlewania upraw, trawników, napełniania basenów i innych celów niebędących celami socjalno-bytowymi. Przypominamy również o zakazie pobierania wody z hydrantów do innych celów niż p.poż. zagrożone karą administracyjną.

PAWEŁ GĄSIORSKI22 odpowiedzi na “Oszczędzajcie żółtą wodę”

 1. Mietek pisze:

  ???

  2
  1
  • Cycu... pisze:

   Najlepiej kupujmy wodę w butelkach a krany wycierajmy tylko z kurzu , wtedy nikomu nie zabraknie.
   Wykopać nowe studnie ,stacje uzdatniania wody i wszystko się poprawi.

   6
   4
  • Adam pisze:

   Gdzie wykopać nowe studnie , jak nie ma wody przez byłe kopalnie i pokłady rudy żelaza zanieczyszczające wodę.

   1
   1
 2. Mieszkaniec pisze:

  Czy w przyszłym roku nasz wspaniały wójt zrobi coś z tym problemem ?

  6
  3
  • Adam pisze:

   Co ma zrobić jak jest 0,5 roku , poprzednia władza miała na to ponad 40 lat. We Wręczycy latem zawsze brakowało wody.
   Kłobuck korzysta z wydajnych zbiorników w Łobodnie .
   Był czas aby dogadać się i połączyć się wodociągiem z Kłobuckiem lub z naszą Szarlejką przez Kalej, skoro we Wręczycy wody mało i kiepska.
   Takie , np. Panki kupują wodę z Krzepic.
   Koszty owszem , ale bez wody nie ma życia.
   Kopalnie zrobiły swoje.

   0
   1
 3. xyz pisze:

  w sąsiedniej gminie Panki jest jeszcze gorzej nie ma co narzekać

  1
  0
 4. Cycu... pisze:

  Zrobi, zakręci wodę na dobre?
  Ciekaw jestem jaki basen stoi u wójta na podwórku ?

  8
  4
 5. a pisze:

  Czy wy jesteście ludzie nienormalni ?
  Jak byście zauważyli to nie jest tylko problem naszej gminy wszędzie tak jest !!
  I to nie jest wina ilości studni tylko tego że zasoby wody w Polsce są naprawdę niskie gdyby ktoś się pofatygował i sobie wygooglował to by to wiedział, ale nie banda baranów za przeproszeniem widzi tylko winę jedną wójta no ludzie myślicie że to jest jego wina ? Chyba sobie kpicie gość objął stanowisko ponad pół roku temu i już jego wina tak bo mamy niski stan wód gruntowych …
  Opanujcie się bo to nie jest już śmieszne a żałosne i czasem mam wrażenie że tutaj piszą tylko ludzie nienormalni którzy potrafią tylko narzekać i szukać sobie kozła ofiarnego rozumu trochę !!

  9
  17
  • Ja do a pisze:

   A czy ty jesteś normalny bo jak można pompować wodę niezdatną do picia i jeszcze pisać kurendę że się prosi o oszczędne korzystanie z tej wody. Jak działają stacje uzdatniania tej wody a może raczej zadam pytanie czy takowe stacje przy każdej studni są mieszkam 200m przy takiej studni i niestety boje się pić wody co leci z kranu pomimo iż posiadam filtr na wejściu. Może jest to śmieszne lecz białe pranie wożę do znajomych w Częstochowie to jeśli nie mogę również tą wodą podlewać trawnika i ogrodu to zadam pytanie po co mi ta syfiasta woda za która i tak płacę normalną cenę jak za wodę do celów socjalno-bytowych ?

   7
   5
  • Baroon pisze:

   No ale kto powiedział że jest niezdatna do picia. Bo ktoś tu na forum coś napisał że syf leci? Nie uważasz że to malo wiarygodne źródło informacji? U mnie woda leci czysta. Gdy lalem wodę do basenu to była lekko zabarwiona ale tak jest co roku latem
   Może proszek zmien na porządny to będziesz miała białe ubrania?

   7
   0
 6. -b pisze:

  Oczywiście, że to nie jest wina wójta! To wina wody, że jest jej tak mało tak samo jak winne są drogi, że mają dziury a raczej to wina dziury, że tam jest.
  Oj pani/panie “a”. To że jest kłopot z wodą w gminie to jest problem znany od lat. Od tego jest rada gminy jak i wójt aby decydowali o przeszłości gminy a nie o kolejnych zakazach. Ludzie by sobie dawno z tym poradzili stosując pompy głębinowe ale nie wolno (może się coś zmieniło w tym temacie).

  5
  2
 7. Janusz Nosacz pisze:

  dlaczego ktoś, kto zainwestował np. w podwórko:
  zamontował siatkę na krety, system nawadniania, wydał kasę na ziemię, trawnik i robociznę,
  ma teraz przez nieudolność urzędników oszczędzać wodę za którą płaci.
  temu wszystkiemu są winne urzędnicze zaniedbania. ( nieefektywna studnia głębinowa, śmierdząca oczyszczalnia etc). Najłatwiej karać tych co uczciwie płacą a honorować różnego rodzaju patologie. Kupować im węgiel zwalniać z opłat wszelkiego rodzaju itp.. a ty zap….laj i płać…..

  6
  5
 8. Sąsiad pisze:

  Osiński nic nie zrobi wszyscy co go znają wiedzą że potrafi tylko gadać i się przechwalać… aż się ludzie śmieją

  9
  1
 9. ASIK pisze:

  Dlaczego ta woda jest żółta ? Dlaczego nikt tego nie przebada ? Co płynie z kranu?

  2
  0
 10. Adam pisze:

  Ruda żelaza.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *