słabe opady śniegu
niedziela
Pada śnieg, pada śnieg, drogi gminne nieodśnieżone!
11 stycznia 2019 r. | 10:20
25

Dostałem od jednego z Czytelników maila ze zdjęciami ulicy Nowej w Borowem. Urząd twierdzi, że droga była odśnieżona, innego zdania byli jej mieszkańcy...

Panie Pawle możne jest Pan zainteresowany zdjęciami drogi, jak się dowiedziałem podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem w gminie Wręczyca Wielka podobno odśnieżonej która sam jechał i sprawdzał. Powiedziałem iż w takim razie wykonam zdjęcia i wyśle do niego gdyż zwyczajnie kłamie dodałem iż jeżdżę często nocami po naszej gminie i zauważyłem rzecz bardzo dziwną, gdyż pługopiaskarki jak zaczynają jeździć po zaprzestaniu opadu śniegu. Poruszają się jednak z nieopuszczonym pługiem i pomimo zalegającego śniegu i błota pośniegowego po przejechaniu na drodze właściwie nic się nie zmienia. Wytłumaczenie było iż np.pomiędzy Wręczycą a Borowym w lesie panuje taki mikroklimat i dlatego śnieg zalega.

Co wy na to?

PAWEŁ GĄSIORSKI25 odpowiedzi na “Pada śnieg, pada śnieg, drogi gminne nieodśnieżone!”

 1. Łukasz pisze:

  Drogi nie są wcale odśnieżane oraz nie posypane zwłaszcza te wiejskie. Czeka się na to aż samochody same sobie przetra szlak.

  12
  5
 2. obserwator pisze:

  Trzeba się po prostu zastanowić nad wyborem firmy która odśnieża bo ta od kilku lat robi po prostu fuszerkę i nie tylko w Borowym ale w każdej miejscowości.

  13
  6
 3. Anna pisze:

  Niestety ale sytuacja wygląda tak w większości miejscowości gminy Wręczyca Wielka tylko centrum gminy jest zadbane i tylko w nią ładuje się wszystkie pieniądze inne miejscowości już się olewa nie tylko pod względem dbania o bezpieczeństwo na drogach w czasie zimy ale o większość rzeczy

  13
  5
 4. Mieszkaniec pisze:

  Boże na tej nowej to się dzieje????? jak nie śnieg to ograniczenia prędkości ??? jeszcze trochę to co niektórzy mieszkańcy tej ulicy będą się starać o postawienie bramek i pobierać opłaty czy też może zrobią prywatne osiedle? Zdjęcie zrobione w dniu kiedy była plusowa temperatura to wiadomo że śnieg topnieje a gmina nie ma tylko ulicy nowej na borowym żeby doprowadzić drogi to normalnego stanu potrzeba jednak czasu. A co do śliskich dróg wiadomo jest zima warunki są złe ale jeśli każdy myśli że jest królem drogi to nie ma co się dziwić że rowy są miejscem parkingowym co dla niektórych ???? miłego dnia i dystansu troszkę dla państwa

  22
  10
 5. Anonim pisze:

  No i gdzie ten wspaniały wójt???

  14
  7
  • Taki człowiek z borowego pisze:

   Wykonuje swoje zadania??? robienie sztucznego zamieszania to Polacy mają we krwi, a takie artykuły to naprawdę są słabe jest wiele innych problemów na których redaktor tej oto strony powinien się skupić

   14
   5
 6. Michał pisze:

  Jak ktoś chce to doczepi się do wszystkiego. Drogi gminne są odśnieżone, posypane i przejezdne. Jezdzac nie widze jakos wiekszych utrudnien w ruchu, warunki na drogach sa odpowiednie co do pory roku, mamy zimę o czym chyba niektórzy zapomnieli…

  16
  9
 7. mieszkaniec wręczycy pisze:

  Gmina Wręczyca Wielka, ma z tego co powszechnie wiadomo ok. 150km dróg. Tylko idiota mógłby pomyśleć, że da się je odśnieżyć w krótkim okresie czasu. Wykonawca musiałby mieć przynajmniej 15 pługo-piaskarek by dogodzić wszystkim. Zima to zima, cieszmy się, że nie ma zimy stulecia. Wielkim krytykom proponuję łopatę do ręki i wio!!!

  16
  8
 8. Gość pisze:

  Panie redaktorzyno, chciałbym tylko poinformować ,że droga pomiędzy Wręczycą a Borowym jest droga powiatową i przestań pan podjudzać

  23
  9
 9. Dariusz pisze:

  Po przeczytaniu komentarzy cieszę się bardzo że czytelnicy wkońcu zaczynają widzieć że “redaktor” lubi siać gownoburze ze wszystkiego a strona ta coraz mniej ma wspólnego z konkretnymi informacjami na temat naszej gminy….

  17
  9
 10. z borowego pisze:

  w poniedziałek była wielka akcja…. godz. 6.45 pod urzędem gminy zlot pługopiaskarek (tak z 10) wszystkie odpalone, na kogutach gotowe do “ciężkiej pracy”. Tylko ich obsługa jakby nigdy nic, ustawiona w kółeczku z rękami w kieszeni, rozbawiona i uśmiechnięta czekała chyba na jakieś dyspozycje……. A w tym czasie już od ok. godz. 5 kolejni mieszkańcy naszej gminy ruszali w różnych miejscach kolejno do swoich miejsc pracy (jadący na godz. 6 potem na 7) jadąc 30km/h w koleinach śnieżnych, i ciekawe teraz czy ktoś powie tutaj, że jadąc taką drogą był szczęśliwy, że mamy taką piękną zimę. Do jasnej ciasnej, pytam……..czy w tym naszym urzędzie znajdzie się wkońcu jeden taki co zacznie trochę myśleć nad tym co tutaj się dzieje????????? w całej Polsce pługopiaskarki pracują w nocy by na rano drogi były przejezdne a tu…… tu się wyjeżdża jak się rozwidni, jak już wszyscy z wiosek wyjadą do Kłobucka lub Cz-wy. Druga sprawa po cholerę wy operatorzy tych pługopiaskarek jedziecie skoro lemiesz macie podniesiony pół metra nad ziemią?????? co ??? kilometry nabijać???? naciągać gminę na koszty nie wykonując jednocześnie należycie usługi odśnieżania???? a może sprzęt oszczędzacie, żeby był dożywotni…… I po trzecie niech odpowiedzialny w urzędzie Pan Jarosław ruszy się w teren i zobaczy sobie jak te wioski sa tak naprawdę odśnieżone i posypane i sprawdzi sobie za co tak naprawdę płaci (pośrednio). Pozdrawiam wszystkich – byle do wiosny….. wtedy zamiast śniegu… na drodze będą pozimowe dziury.

  12
  5
  • Czytam i nie wierzę pisze:

   Z borowego, czyli mam rozumieć że strona ta i możliwość komentarzy twoim zadaniem należy tylko do przeciwników obecnej władzy w gminie? ?

   5
   1
 11. Olo pisze:

  Snieg mi pada na drogę! Gównoburzaaaaa…

  11
  5
 12. Wyborca pisze:

  No świat nie widział !!! Taka droga w zimie !!! Żeby to zimą śnieg na drodze leżał skandal

  11
  7
  • z borowego pisze:

   jak Ci tak dobrze to może zgłosić, żeby Ci na podwórko przywieźli trochę śniegu skoro Ci nie przeszkadza. Mamy XXI wiek, płacimy ciężkie podatki i mamy prawo do tego, żeby do pracy można było jechać w miarę bezpiecznie. Jak Ty zaparkowałeś w XiXw. to sobie konia kup i saniami się poruszaj wtedy na pewno więcej śniegu na drodze Ci się przyda.

   7
   9
 13. Dziaf pisze:

  Chyba macie radnego żeby działał?

  9
  0
 14. Mieszkaniec pisze:

  Z borowego ale ty jesteś dziwolong masakra???????

  7
  3
  • Wyborca pisze:

   Zgadzam się co do dziwolonga 🙂 i to strasznego :):) Mieszkańcu piąteczka 🙂

   8
   4
  • z borowego pisze:

   Za to wy nie dziwolongi tylko włazodupy obecnego układu. Skoro wam jest tak idealnie to po co wogóle się tu wypowiadacie.

   5
   8
  • Mieszkaniec pisze:

   Bo mam do tego pełne prawo???. A jeśli tobie tak źle to po co się tutaj wypowiadasz? Buty na nogi i do gminy na skarge?????

   4
   2
 15. Srolo pisze:

  Trzeba odwołać Osińskiego. Osiński teraz oszczędza po poprzednikach którzy zadłużyli gminę. A kto był przewodniczącym komisji budżetowej?

  8
  11
  • Czytam i nie wierzę pisze:

   Brawo, brawo
   Odwołać Osińskiego bo zima jest i śnieg pada!!! ???????
   Hahahaha

   6
   7
 16. Edyta pisze:

  Oczywiscie trzeba takie artykuły umieszczać publicznie, natomiast jesli po kilkurazowych telefonach do gminy z marnym rezultatem, ja bym wzieła łopatę i sama odśnieżyła wraz z sasiadem z naprzeciwka przy naszym odcinku drogi.
  Widac na zdj. że śnieg stopniał wiec nie jest to aż takie ciężkie… i wystawilabym gminie rachunek.

  2
  9
  • Do Edyty pisze:

   Chętnie bym to odśnieżył lecz biorę 80zł za godzinę i nie jestem pewien czy naszą gminę na to stać. A tak poważnie niech każdy robi to co do niego należny i będzie porządek zwyczajnie osoba odpowiedzialna w gminie za akcję zima ma to głęboko w d….

   2
   4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *