zachmurzenie umiarkowane
19°
18°
czwartek
Pada śnieg. Ślisko na drogach!
16 stycznia 2018 r. | 10:33
16

Pada śnieg, służby gminne jeszcze nie reagują. Na drogach coraz gorsza sytuacja, jest bardzo ślisko. Jak przestanie padać, na drogi wyjadą odśnieżarki. Fatalna sytuacja jest na drogach gminnych w m.in. sołectwach Bieżeń, Borowe, Jezioro czy w bocznych ulicach w Truskolasach.

Pierwsze sygnały do gminy już dotarły.

Jeżeli macie problem z drogą, dzwońce do urzędu pod nr 34 3170245.

PAWEŁ GĄSIORSKI16 odpowiedzi na “Pada śnieg. Ślisko na drogach!”

 1. Mieszkaniecgminy pisze:

  Panie Redaktorze zamieszczone zdjęcia są nieaktualne, z poprzedniej zimy. Śnieg zaczął padać dopiero o godzinie 9.00 rano.

  0
  0
  • Mieszkanka pisze:

   To zdjęcie napewno jest ilustracyjne, które nie musiało być koniecznie z obecnej zimy, mogło być z roku 2001, 2002, 2003 itd. i nie koniecznie z gminy Wręczyca Wielka, pozdrawiam !

   0
   0
  • r pisze:

   W tym wypadku zdjęcie jest poglądowe.

   Jak będzie ciągle padać, zrobię aktualne dziś wieczorem.

   pzdr
   PG

   0
   0
 2. Fifi1 pisze:

  Czy to ważne z której zimy jest zdjęcie ?
  Na drodze jest ślisko, a na głównym skrzyżowaniu we Wreczycy nie da się ruszyć z miejsca. Kierowcy mają zawsze zimowe opony A służby nawet w środku zimy są zaskoczone że w styczniu pada śnieg ????

  0
  0
 3. Maniek pisze:

  Najważniejsze kur.. zdjęcie… Od Panek do Wręczycy szklanka po prostu! To jest ważne!

  0
  0
 4. Drogowiec pisze:

  Szanowny Panie Gąsiorski
  Zajmnie się pan swoim cisiem nie wójtem , czas reakcji na odśnieżanie jest 2,5 h po ustąpieniu opadów , każda droga w gminie sklada sie z dróg powiatowych i gminnych za które sa odpowiedzialne inne służby drogowe a że w styczniu pada śnieg to chyba nie jest to takie dziwne mamy zimę, ja osobiście uważam że Gmina WRĘCZYCA WIELKA jest jedną z najlepiej odśnieżonych gmin , a pan redaktor chce zabłysnąć co nie bardzo panu wychodzi

  0
  0
  • ® pisze:

   Jeśli chodzi o czas reakcji na odśnieżane to 2,5 godziny już dawno minęło od zaprzestania opadów natomiast w lesie jadąc od Wręczycy Wielkiej na Borowe jeszcze żaden drogowiec nie był łaskawy posypać drogi. Zaś co do do najlepiej odśnieżonej gminy to muszę brzydko napisać w dupi… byłeś i gówn.. widziałeś. Jak tylko tej zimy wykonam zdjęcia jeżdżącego pługu śnieżnego podniesionego do góry a na drodze będzie zalegał śnieg czy tez błoto pośniegowe to prześle redaktorowi aby to opublikował włącznie z wizerunkiem kierowcy oraz nr.samochodu.

   0
   0
 5. jerry pisze:

  2,5godziny od konca opadow a jak by padalo cala dobe to nikt nie przyjedzie . Kasa jest na cala zime juz polowa za nami wiec mozna chyba wiecej srodkow rzucic na odsniezanie chyba ze jyz kasa z akcji zima rozdzielona

  0
  0
 6. Olo pisze:

  Może i mamy nie najlepiej ośnieżone drogi to fakt ale padać u mnie zaczęło ok 7.00 i nie oczekuję że o 10 rano już będzie cacy posypane. O 17.00 wracalo sie nienajgorzej.
  Droga z Wreczycy do Panek to nie przypadkiem wojewódzka? Z Wreczycy na Borowe powiatowa?
  Lepiej w ogumienie odpowiednie zainwestujcie. To co dzisiaj bylo to do szklanki jeszcze daleko. A większość kierowców 30-40 km/h. Wyprzedzać ciężko, zatory robicie. Dobre opony i bez gwaltownych ruchów i damy radę. Nie pierwsza zima nie ostatnia, taki mamy klimat.

  0
  0
  • ® pisze:

   Olo może zauważyłeś ze nie chodzi nam o drogę wojewódzką bo wyglądała jak jechałem na Częstochowę o godz.13 dobrze a nawet b.dobrze tylko o właśnie drogę powiatową która zawsze w tym miejscu jest fatalna a w trakcie rozmowy z drogowcami gość mi odpowiada iż w tym lesie jest taki dziwny mikroklimat i nie wiedzą co z tym zrobić. Dodam tylko iż jest tam większy ruch samochodów pieszych i rowerzystów jak na drodze krajowej Wręczyca Wielka Blachownia. Natomiast takie bajki o ogumieniu i gwałtownych ruchach to możesz opowiadać mojej córce co ma prawko trzy miesiące.

   0
   0
  • Olo pisze:

   Spójrz jeszcze raz uważnie na komentarze i o jakich drogach w nich jest napisane. O drodze wojewódzkiej i powiatowej. Więc dlaczego piszesz że nikt nie narzeka na drogi wojewódzkie skoro narzekają?
   Powiatem kto włada wiadomo – nasz przyszły gospodarz – więc radzę się przyzwyczajać, że gminne drogi będą wyglądały tak samo jak dzisiaj powiatowe:D
   Skoro dobre ogumienie zimą to wg Ciebie bajka dla dzieci to o czym tu rozmawiać….

   0
   0
 7. Mieszkaniec Grodziska pisze:

  Uważam, że naprawdę jest dobrze na drogach gminnych. Firma jeździ, a ponadto sypie piachem i solą. Drogę mamy czystą i jedzie się dobrze. Komuś pomyliło się z odśnieżaniem pasa startowego na lotnisku albo pisze takie komentarze konkurencja. Na zakończenie z tego co wiem z gminy to gmina daje sygnał (powinna przynajmniej) do odśnieżania a nie wykonawca. Gdyby jeździł non stop to komuś też by to przeszkadzało bo za głośno, za dużo zarobi itp. Warto się zastanowić nad tym co się pisze !

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *