słabe opady śniegu
niedziela
Pięć komitetów wyborczych we Wręczycy Wielkiej
28 sierpnia 2018 r. | 10:21
26

Krajowe Biuro Wyborcze w Częstochowie opublikowało listę komitetów wyborczych zarejestrowanych w gminie Wręczyca Wielka. Nie licząc partii politycznych, do KBW w Częstochowie zgłosiło się 201. komitetów wyborczych, z czego pięć we Wręczycy Wielkiej.

Z komitetów można wywnioskować, że we Wręczycy Wielkiej będzie czworo kandydatów na Wójta (o ile znajdą odpowiednią liczbę radnych). Będą to: Magdalena Pietrulewicz, Robert Broś, Tomasz Osiński i Daniel Mańczyk. Nie znamy dokładnych planów partii politycznych. Nie wiemy kogo wystawi PiS, Koalicja Obywatelska i PSL.

Poniżej lista zarejestrowanych komitetów.

Komitety zarejestrowane we Wręczycy Wielkiej to:
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW UNIA SAMORZĄDOWA POWIATU KŁOBUCKIEGO - pełnomocnik Marek Waldemar Prubant
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW-WSPÓLNA GMINA WRĘCZYCA - pełnomocnik Robert Józef Mańczyk
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLIŻEJ LUDZI GMINY WRĘCZYCA WIELKA - pełnomocnik Magdalena Anna Pietrulewicz
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI GMINY WRĘCZYCA - pełnomocnik Renata Kożuch
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA DOBRO WSPÓLNE - pełnomocnik Adam Olczyk

PAWEŁ GĄSIORSKI26 odpowiedzi na “Pięć komitetów wyborczych we Wręczycy Wielkiej”

 1. rotfl pisze:

  Gdzie i po co się pcha Pan Mańczyk, bez przesady!

  20
  9
 2. zgredek pisze:

  dokadnie tak..a przeciez szanowny Panie “rotfl” Pan rowniez mogl kandydowac..byc moze Pan okazalby sie najlepszym wojtem

  11
  9
 3. Wyborca pisze:

  Moze najpierw dajmy sie wykazac kandydatom a potem bedziemy decydowac i ich ewentualnie krytykowac. Nie rozumiem skad te negatywy moze wy drodzy komentujacy wyborcy znacie sie na tym lepiej ?!

  14
  1
 4. Ania pisze:

  Po co dawać komukolwiek szansę, jak pan Paweł Gąsiorski już wcześniej wszystkim obwieścił, kto będzie wójtem?

  20
  3
 5. kibic pisze:

  p.osinski z p.manczykiem niech nie robia smiechu. to nie kabaret.

  18
  15
 6. Luk pisze:

  Patrząc na niektórych kandydatów i ewentualna wygrana jednego z nich nie zostaje nic tylko uciekać z gminy 😉

  11
  6
 7. Jeziorak pisze:

  Łysy nie może zastąpić łysego !!!

  11
  7
  • Krzysiek pisze:

   Aaaa, to dlatego Pietrulewicz jest faworytem! Ona ma najwięcej z nich wszystkich włosów! ?

   10
   2
 8. do niby Krzyśka pisze:

  Heniek daj sobie już spokój z ksywami. wszyscy wiedzą kim jesteś 🙂

  5
  2
 9. Zzz pisze:

  Patrząc na te 4 kandydatury określę tak: Pan Manczyk perspektywa posiadania takiego wójta jest dość przerażająca . Pan Bros i Pan Osinski jedyni z większym doświadczeniem w gminie/radzie/ sołectwie i to ktorys z nich powinien pełnić urząd wójta gminy. Pani Pietrulewicz która jest określana faworytka- prowadzenie fundacji i teatru chyba nie przygotowuje w żaden sposób do kierowania takim urzędem, z taka ilością pracowników.W gminie wystarczy mieć zatrudnionego odpowiedniego radcę prawnego, a patrząc na obecna sytuacje ekonomiczna gminy i ewentualne perspektywy uzyskania dotacji przydałby się zwyczajnie ktoś z odpowiednim doświadczeniem w zarządzaniu połączone zbardzo dobra znajomością ekonomii i rachunkowości. mam nadzieje ze “faworytka ” nie opuści seniorów i zrezygnuje z kandydowania na rzecz fundacji i pomocy obywatelskiej ?

  15
  7
  • lux pisze:

   Zzz w czesci sie z Toba zgodze. Szkoda by bylo zeby Pani Magdzie zabraklo czasu na teatr.. Co do Daniela Manczyka to o ile mi wiadomo gosc studiowal ekonomie-finanse i zarządzanie. Obronil sie. To tak a propos tego co napisałeś o wiedzy ekonomicznej. Co do pozostalych to mam problem bo bez ikry jacys tacy.

   5
   4
 10. Aaa pisze:

  Co do doświadczenia Brosia to się nie wypowiem. Z mojej obserwacji widać, że jest pod silnym wpływem kilku osób – Pani Kożuch i radnej Toborek (koleżanki R. Mańczyka). I to one będą faktycznie pociągać za tzw. “sznurki” jeżeli wygrałby wybory. Jeżeli chodzi o wykształcenie Osińskiego i jego doświadczenie to nasz kandydat jest pierwszą kadencję radnym. Pracuje na szeregowym stanowisku w ARMiR i na tym się to kończy. Również kandydat mało samodzielny. Jeżeli zostanie to raczej będzie rządzić szef jego komitetu – M. Prubant. Jeżeli chodzi o M. Pietrulewicz to wbrew ocenom z tego co wiem to poza działaniem w różnych fundacjach i wykształceniem prawniczym przez wiele lat pracowała w urzędzie wojewódzkim. Moim zdaniem jest to najbardziej stabilny kandydat i mało podatny na sugestie środowiska H. Krawczyka oraz osob z nim powiązanych. Dlatego ma mój głos.

  21
  17
 11. luc pisze:

  Naprawde pracowala wiele lat? Czemu sie nie chwali tak waznym doświadczeniem? Dziwne

  7
  3
 12. Ola pisze:

  OSIŃSKI-WÓJTEM! Będzie na bank … darujcie sobie i radze się z tym pogodzić ?????

  9
  11
 13. zoltan pisze:

  Z tego co mi wiadomo Pani Magda ma ponad 10-letnie doświadczenie w pracy w jednostkach publicznych, w UM Częstochowy oraz WUPie. Pracowała na stanowiskach kierowniczych i była koordynatorem dużych projektów unijnych. Stowarzyszenie i fundacja to tylko dodatek do jej dużego doświadczenia zawodowego.

  6
  16
 14. Sebastian Ulfik pisze:

  Ja i cała moja rodzina zagłosujemy za realną zmianą w gminie- p. M. Pietrulewicz.

  10
  16
 15. Zenek pisze:

  A dlaczego Pani Magda nie pracuje już w Częstochowie?? Z jej stabilnością emocjonalną też bym polemizował. Tak naprawdę nie ma na kogo głosować.

  12
  4
  • Ola pisze:

   Zenek… masz rację stabilność emocjonalną ma dość niestabilną Ale mąż jej pomoże ?

   11
   5
  • skwarek pisze:

   … pewnie , głupio gadajmy nie ma na kogo głosować ten taki , ten sraki a ten owaki , najlepiej zagłosujmy na Heńka niech ze swoją świtą emerytów rzadzi jak im sie tylko zapragnie przez następne 44 lata , nawet po śmierci !!! Ludzie ogarnijcie się i z tych kandydatów których mamy wybierzmy tego, który najlepiej Wam na wójta pasuje by cokolwiek w tej gminie się zmieniło !!! …

   8
   0
 16. Xyz pisze:

  Dlatego nie pracuje w Częstochowie bo będzie u nas wójtem, wystarczy?:)

  6
  12
 17. Zenon pisze:

  Cóż za poświęcenie… Magdaleno DZIEKUJEMY ❤❤❤❤

  15
  5
 18. xyz pisze:

  Szanowni Państwo. Czytając tylko troszeczkę wypowiedzi na temat kandydatów na urząd wójta zauważam jedno – w zasadzie nikt nie pasuje do niego. Bo jak nie utopiony w układach, to zbyt mało kształcony lub sobie nie poradzi z tak dużą jednostką organizacyjną a wreszcie to kto to ma być kobieta czy mężczyzna? Zamiast rzeczowej oceny kandydatów i ich programów pojawiają się jakieś ogólniki rzucane z “za węgła”, we wszystko nie wierzymy i nic nam nie pasuje. A może tak inaczej, nie standardowo, pozwijmy Kandydatów przed oblicze wyborców (więcej debat), spiszmy z każdym z Nich umowę obywatelską i dopilnujmy jej realizacji ( jeśli nie to referendum i zmiana!). Krytykować można wszystko tylko trzeba to robić w sposób nienaruszający prawa innej osoby do uznania jej programu czy pomysłu za słuszny a może by tak wzbogacić go własną wiedzą i włączyć się do realizacji. Dwie sprawy. Pierwsza – basen, czemu nie? Czy tylko dlatego , że niewierzy w to inny uczestnik wyborów ( co prawda kształcony w tym kierunku)? Nie można odmówić oryginalności i trafności pomysłodawcy tej inwestycji. Czy gminę na to stać? Tak stać i moim zdaniem takie pomysły trzeba wspierać i wykorzystywać dla dobra mieszkańców gminy. Basen może być zalążkiem np. ośrodka rehabilitacji ruchowej powiązanej z specjalistycznymi poradniami ortopedycznymi, wodolecznictwem czy czymś podobnym. Ruszmy wspólnie głową, nie każdy z osobna bo nie od dzisiaj wiadomo że w zgodnej grupie .jest siła. Druga sprawa dotyczy jedynej kobiety kandydata. Przeszliśmy długą ale i wyboistą drogę z Wójtem mężczyzną i proszę mi powiedzieć dlaczego nie możemy teraz iść za Wójtem kobietą. Wydaje mi się, iż jest to dobra pora na przewietrzenie Urzędu, na inną formułę zarządzania Gminą i na zastosowanie innych narzędzi pobudzających rozwój i przedsiębiorczość na tym jakże pięknym skrawku ziemi. Nie ograniczajmy się w rozwoju stawiając na stare i sprawdzone metody żądajmy od kandydatów mądrości, kreatywności ale i rzutkości.

  6
  4
  • luc pisze:

   Generalnie ok. Tylko…Kurcze no to nie jest kwestia plci w ogole. Bycie kobietą nie ma nic do rzeczy, a przynajmniej nie powinno .miec. trzeba wybrac najlepszego -kazdy wyborca wg swego przekonania. Kompetencje sa wazne nie płec.

   4
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *