zachmurzenie duże
poniedziałek
foto by PKS Częstochowa
PKS Częstochowa nie zlikwiduje połączeń z Wręczycą Wielką?
14 grudnia 2017 r. | 08:00
6

Blady strach padł na pasażerów PKS Częstochowa w gminie Wręczyca Wielka. Na przystankach i w autobusach było słychać plotki na temat likwidacji połączeń PKS Częstochowa z Wręczycą Wielką. Plotki były tak powszechne, że PKS Częstochowa musiał wydać specjalne oświadczenie w tej sprawie, którego treść publikuję poniżej.

"PKS Częstochowa informuje, że kursy na linii Częstochowa - Wręczyca Wielka przez Kalej są wykonywane i nadal będą zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy, Wszelkie pogłoski na temat zaprzestania kursowania wyżej wymienionej linii są NIEPRAWDZIWE.

Dodatkowo od 15.12.2017 uruchomiony zostanie kurs relacji Puszczew - Częstochowa przez Wręczycę Wielką - Kalej - Szarlejkę o godz: 06:20 z Puszczewa (kurs wykonywany od pon do pt oprócz świąt). Zawieszeniu ulega kurs relacji Częstochowa - Wręczyca Wielka z godz. 05:50.

Jednocześnie na prośbę mieszkańców zmianie ulega dotychczasowa trasa kursu relacji Częstochowa - Przystajń z godz: 22:35. Trasa tego kursu przebiegać będzie przez miejscowości: Szarlejka, Kalej, Wręczyca Wielka (kurs wykonywany będzie codziennie).".

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “PKS Częstochowa nie zlikwiduje połączeń z Wręczycą Wielką?”

 1. Ignacy Kamiński pisze:

  teraz tak twierdzą a później będą bankrutem?

  0
  0
 2. Juras pisze:

  A autobusy wciąż nie przyjeżdżają…

  0
  0
 3. ® pisze:

  Panie wójcie i kochani radni najwyższy zatem czas osiąść do rozmów z MPK Częstochowa i zakończyć tą farsę z połączeniami wykonywanymi przez PKS Częstochowa.

  0
  1
  • jerry pisze:

   Nie jestem moze fanem pks ale czy myslicie ze mpk bedzie kursowac czesciej na pewno nie . Czytalem kiedys wywiad z prezesem mpk . Oni nie sa zainteresowani kursami poza miastem oprocz starych kursow do Olsztyna . Prawda jest taka ze ludzi jezdzi coraz mniej a chcac utrzymywac komunikacje publiczna trzeba bedzie doplacac do niej

   1
   0
  • ® pisze:

   Jeśli chodzi o kursy do Olsztyna, Skrajnicy to gmina Olsztyn dopłaca do tego 1 milion roczne lecz MPK ma ścisłe ustalony tryb kursów jeśli nawali samochód podstawiają kolejny natomiast PKS przeprasza że nie maja kierowców itp… Jak mogą ludzie a w szczególności młodzież jeździć jak niema czym a do szkoły trzeba dotrzeć zatem mama tata czy tez dziadki robią za transport. Pies z kulawą noga nie chce do gminy zajrzeć gdyż jak nawet przyjedzie na jakiś festyn to jak wróci po przysłowiowym piwku? nie wspomnę o rozwoju gminy. Taki przykład sprzedam działkę gmina Wręczyca Wielka brak gazu oraz transportu zbiorowego z Częstochową fajnie śmierdzi ludzie pala śmieciami pracy tutaj brak bo wszyscy uciekają itd…

   0
   0
  • jerry pisze:

   Mówimy tu o wątku PkS tylko .
   Masz racje nie każdy może jeździć samochodem , Niestety nikt nie robi tego bezinteresownie . Taki PKS a dokładnie prezes tez jest rozliczany z kasy i nie trzeba się dziwić że likwiduje kursy gdzie jeździ tylko kilka osób . A jeśli chodzi o kursy gdy się zepsuje trzeba płacić i żadać

   1
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *