bezchmurnie
29°
29°
poniedziałek
Plaga nietrzeźwych rowerzystów
27 maja 2024 r. | 11:33
2

Słoneczna pogoda zachęca do jazdy jednośladami. Jednak nie wszyscy korzystają ze swoich cykli odpowiedzialnie. W ostatnich dniach mundurowi z Krzepic i z Wręczycy Wielkiej uniemożliwili dalszą jazdę 5 nietrzeźwych rowerzystom. Wszyscy muszą liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami swojego nieprzemyślanego zachowania.

Każdy nietrzeźwy użytkownik drogi stwarza realne zagrożenie dla siebie i dla innych. Dotyczy to zarówno kierowców pojazdów mechanicznych, cyklistów, jak i samych pieszych. Pijani za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem.

Tylko w ostatnich dniach mundurowi z komisariatów w Krzepicach i we Wręczycy Wielkiej uniemożliwili dalszą jazdę pięciu nietrzeźwym rowerzystom. Wszyscy kierowali swoimi jednośladami mając w organizmie blisko 2 promile albo ponad 2 promile alkoholu. Niechlubny rekordzista miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Stróże prawa nałożyli na miłośników jazdy na rowerze w stanie nietrzeźwości mandaty karne w wysokości po 2500 złotych.

Jeden z rowerzystów swoją podróż zakończył w szpitalu. W Zawadach 58-letnia kobieta mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, w czasie jazdy straciła równowagę i przewróciła się raniąc nogę. /KPP w Kłobucku/2 odpowiedzi na “Plaga nietrzeźwych rowerzystów”

 1. Jerrysen pisze:

  Statystyki to na pewno poprawi ale czy bezpieczeństwo .

  0
  0
  • #mieszkaniec pisze:

   Wszystko się zgadza bo łatwiej zlapa. rowerzystę pijanego niż kierowcę samochodu i jak to ładnie w statystykach wygląda 😁

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *