zachmurzenie duże
poniedziałek
Po amfetaminie i na zakazie uciekał przed drogówką. Wpadł w Kulejach
20 kwietnia 2022 r. | 10:58
0

W ręce kłobuckiej drogówki wpadł 26-latek za kierownicą citroena, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać. Po zatrzymaniu kierowcy okazało się, że popełnił on także szereg innych przestępstw. Mężczyzna posiadał substancje psychotropowe i prowadził pojazd, znajdując się pod ich działaniem. 26-latek miał ponadto aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W poniedziałek w miejscowości Nowiny kłobucka drogówka kontrolowała prędkość oraz sprawdzała stan trzeźwości kierowców. Kiedy jeden z policjantów próbował zatrzymać nadjeżdżający samochód do kontroli, kierowca gwałtownie zahamował, po czym zawrócił i oddalił się w kierunku miejscowości Kuleje. Policjanci ruszyli za nim w pościg, używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Ścigany pojazd kontynuował ucieczkę drogą asfaltową, a następnie polną, po czym zrezygnował i zatrzymał się za przejazdem kolejowym w miejscowości Kuleje.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 26-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego kierował pojazdem wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że mógł on znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem stwierdziło, że mężczyzna był trzeźwy. Natomiast kontrola policyjnym narkotesterem dała wynik pozytywny dla amfetaminy. Następnie policjanci przeprowadzili przeszukania osoby, a także jego pojazdu i miejsca jego zamieszkania. I w tym wypadku policyjny nos nie zawiódł. Mężczyzna posiadał substancje psychotropowe w postaci amfetaminy.

Kryminalni wyjaśniają teraz pod nadzorem częstochowskiej prokuratury szczegółowe okoliczności zdarzenia. Wczoraj mężczyźnie przedstawiono już 5 zarzutów. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, posiadanie substancji psychotropowej, prowadzenie pojazdu mechanicznego pod działaniem amfetaminy oraz wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *