słabe opady deszczu
poniedziałek
Po co gmina płaci za “spam odsłony”?
17 czerwca 2022 r. | 13:12
26

Zbigniew Baran z firmy Power-Gaz z Kłobucka coraz częściej odwiedza gminę Wręczyca Wielką. Nie w sprawie sprzedaży gazu, ale w służbowo, jako "niezależny dziennikarz" swoich stron na facebooku, za pieniądze publiczne, kręci na zamówienia włodarzy materiały, które mają promować imprezy i wójtów. Bardzo często Barana można spotkać, jak biega z kamerą i coś nagrywa. Następnie wrzuca filmy na swoje facebookowe strony, a tam już dzieją się dziwne rzeczy. Z uwagi na "mizerną" oglądalność, Baran udostępnia zamówieniowe przez włodarzy filmy na wielu grupach, spamując w ten sposób facebooka.

Dla przykładu, pierwszy z brzegu firm dotyczący procesji Bożego Ciała w Parafii Świętego Marcina w Kłobucku. Film ten ma 117 udostępnień, z czego 115 razy udostępnił go sam Baran na takich grupach jak m.in.: like za like, 5 za 5, Polska Polaków, Ruch Naprawy Rzeczpospolitej, BIAŁYSTOK - sprzedam / kupię / wymienię / oddam, WARSZAWA - sprzedam / kupię / wymienię / oddam czy KLUB PRAWOSKRĘTNYCH. Tak dzieje się prawie z każdym filmem. Wszystko dla odsłon na facebooku!

Podobnie dzieje się z filmami z gminy Wręczyca Wielka. Ten ostatni z pikniku z Nowin ma 119 udostępnień, z czego 117 samego Zbigniewa Adama Barana.

Baran nieźle na tym zarabia. Tylko z gminy Wręczyca Wielka otrzymał za to w ostatnich miesiącach aż 8610 zł. Z Urzędu Miejskiego w Kłobucku 10 455 zł. Ale największe pieniądze zarabia na Starostwie Powiatowym w Kłobucku. Tam za m.in. promocję samego starosty i tego, co w powiecie dzieje się, otrzymał 20 632,51 zł.

No cóż, pieniądze z Wręczycy Wielkiej, Kłobucka czy Starostwa idą na promocję na spam grupach w Warszawie czy Białymstoku. Czy warto za to płacić? Czy nie lepiej wydać je na dziurawe drogi czy dla dzieci?

Tomaszu Osiński, może warto nad tym zastanowić się?

PAWEŁ GĄSIORSKI26 odpowiedzi na “Po co gmina płaci za “spam odsłony”?”

 1. czy leci z nami pilot? pisze:

  Panie Gąsiorski, dziękuję za odkrywanie tego co się dzieje w naszej gminie, Krawczyk to był pikuś w porównaniu do tego co jest teraz. Co na to rada gminy i czy jest jedna osoba która jest przeciw temu dziadostwu ? na nic niema pieniędzy a na reklamę jest tego “wujta” nie wójta, bo wójt i dobry gospodarz to się inaczej zachowuje !!!

  17
  1
  • Młokos pisze:

   Główna księgowa do zwolnienia faktura 08/01/2022 z dnia 19.01.2022 wystawiona na kwotę 400,00 zł netto VAT 23% 29,00 zł a wartość z podatkiem 492,00 zł Czyli oszukano skarb Państwa na 63,00zł Pytam czy wszystkie faktury są tak sprawdzane w naszej gminie.

   6
   0
 2. xyz pisze:

  Żal dupę ściska panu gąsiorskiemu że to nie on zarobił na promocji gminy tylko kto inny

  7
  13
 3. Usługi pisze:

  Serio?

  3
  0
 4. Karol pisze:

  Dobry gospodarz dba w pierwszej kolejności o gminę a nie promocję własnej osoby, widać że pan Osiński jedno mówi drugie robi. Co zrobił pan dla gminy?

  9
  1
 5. czytelnik pisze:

  Nie hasla wyborcze lecz dzialanie dla was sa moim priorytetem. Zenada, klamstwo i oszustwo. Tak sie wlasnie robi wyborcow w pospolitego h……ja.

  8
  0
 6. Czytelnik pisze:

  a Czy kiedykolwiek Wójt Tomasz Osiński – Wójt Gminy Wręczyca Wielka coś zrobił dla mieszkańców czy radni raczej Nie. jeśli chodzi o organizowanie koncertów z gwiazdami itp w innych miejscowościach m.i.ni w Kalei Nie. remontów dróg brak i przebudowy między Kalej a Wręczycą też szkoda kasy funduszy z Polskiego ładu. Gmina Wręczyca Wielka.

  5
  1
  • Miazga pisze:

   Przecież promocja Starostwa, prywatnego folwarku pana starosty i działań związku czy PSL to tylko wiecznie Kłobucka.pl, Zielonka z miejskiej i baran. Ciągle Ci sami na usługach. Pieprzenie że TVP to telewizja reżimowa na Faceboku u pana starosty, a sam co robi? Pełna obłuda. Mam dość tego całego pslu, związku strażackiego upolitycznionego i tej stronniczej prasy i baranów. Ktoś chce sprawdzić moje słowa? Zapraszam w przyszłą niedzielę do truskolas na przegląd orkiestr. Cała 4 będzie obecna.

   12
   0
 7. Mieszkaniec pisze:

  Zapraszamy obejrzeć nowo połatana ul Sportowa w Borowym już są nowe dziury a i mamy jeszcze wspaniałe Boisko płot betonowy kładzie się sam 😁warto było by zrobić artykuł o tych pięknych miejscach gminy Wreczyca Wielka

  8
  0
  • Waldek pisze:

   Osiński najsłabszy wojcie w Polsce kiedy wracasz czyścić kominy i w tym też nie byłeś dobry

   6
   0
 8. Borowe pisze:

  A na naprawę dróg nie ma. To jest jakiś skandal!

  6
  0
  • Mieszkaniec pisze:

   Pora chyba zmienić KOMINiARZA 😁😁
   Albo pierw napiszemy do TVP morze Jarek i Jego Ekipa coś pomogą 😁😁

   4
   0
 9. Abigeil pisze:

  Mobilizacja na przyszłe wybory przewodniczącego rady gminy I wójta zmienić

  9
  0
 10. bado pisze:

  oj chyba redaktorowi żal że nic nie skapneło z gminnej kasy :D:D:D

  5
  5
 11. bado pisze:

  a to zdjęcie to kto robił i z jakiej odległosci :D:D:D

  6
  2
 12. Jerrysen pisze:

  Tylko TVN normalnie temat dnia

  0
  4
 13. Młokos pisze:

  Główna księgowa do zwolnienia faktura 08/01/2022 z dnia 19.01.2022 wystawiona na kwotę 400,00 zł netto VAT 23% 29,00 zł a wartość z podatkiem 492,00 zł Czyli oszukano skarb Państwa na 63,00zł Pytam czy wszystkie faktury są tak sprawdzane w naszej gminie.

  6
  0
  • Kapucyn pisze:

   US powinien ukarać wystawiającego fakturę oraz przyjmującego iż została nieprawidłowo zaksięgowana i tak jak napisał Młokos osoba w gminie z kontrolingu na bruk.

   10
   0
  • Remigiusz Machura pisze:

   Faktura 08/01/2022 ma błędnie wpisaną kwotę podatku 23% od 400pln. Powinno być 92pln a jest wpisane 29pln.
   Kwota końcowa wraz z podatkiem czyli 492pln się zgadza.
   Miłego dnia.

   1
   0
 14. czytelnik pisze:

  Tylu jest w tej gminie zatrudnionych tak jest ciasno ze az im uciska na mozg i nie moga dobrze myslec to sie wszystkich ciula

  8
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *