zachmurzenie duże
10°
10°
poniedziałek
UG Wręczyca Wielka
Po decyzji rady, Osiński zmienił zdanie. Znalazły się pieniądze dla OSP Czarna Wieś na zakup nowego samochodu
21 lipca 2022 r. | 10:57
17

Urząd Gminy Wręczyca Wielka poinformował, że Wójt Tomasz Osiński podpisał umowę z zarządem OSP w Czarnej Wsi na dofinansowanie zakupu średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego. Dotacja gminy wyniosła 500 000 zł. Zgodę na dofinansowanie zakupu podjęła Rada Gminy Wręczyca Wielka.

To zupełnie inna sytuacja niż w przypadku OSP Truskolasy. Druhowie z Truskolas musieli uzbierać własne pieniądze na zakup samochodu. Osiński nie zgodził się na dofinansowanie auta dla OSP Truskolasy przez gminę. Podobnie było z OSP Czarna Wieś, jednak rada gminy miała inne zdanie, zmieniła budżet i "przyznała" dofinansowanie.

PAWEŁ GĄSIORSKI17 odpowiedzi na “Po decyzji rady, Osiński zmienił zdanie. Znalazły się pieniądze dla OSP Czarna Wieś na zakup nowego samochodu”

 1. Paweł pisze:

  Ostatni rok w tym gabinecie

  11
  0
 2. #Mieszkaniec pisze:

  Równi i równiejsi….tyle w temacie!

  5
  0
 3. Mareczek pisze:

  A miało być tak pięknie każda jednostka strażacka OSP miała dostać 300 000 na samchod to się okazuje ze strażaki z truskolas nie dostali nic, z kaleji starego lumpa z grodziska może dostaną starego lumpa z czarnej wsi a jednostka w której władca jest strażakiem 500 tys na nową furke. Brawo wójcie nikt lepiej by tego nie wymyślił jednym ruchem zrobić w bambuko wszystkich strażaków

  13
  2
 4. zenek pisze:

  Na samochód pieniądze są ,a na drogi brak.

  4
  0
 5. xyz pisze:

  Panie redaktorze Gąsiorski jak pan nie wie to bzdur prosze nie pisać. Była uzgodniona kolej w jakiej bedą kupowane samochody dla jednostek na terenie naszej gminy, a że truskolasy się wyłamały bo musza mieć pierwsi auto to nic z gminy nie dostali. Radni ustalili następującą kolejność.:
  2020 – Kalej
  2021- Czarna Wieś
  2022 – Grodzisko
  2023- Truskolasy
  Samochody które kosztowały w granicach 700000,00 zł w tym roku poprzez sytuację gospodarczą kosztuja w granicach 900 tys do 1 mln zł i stąd samorządy musza dołozyć do tych samochodów dodatkowe 200 tyś, a w przyszłym roku cena tych pojazdów przekroczy 1 mln zł. Taka sama sytuacja jest w sąsiednich gminach które kupują w tym roku samochody dla OSP i musza wyłożyć 500 tyś a nie 300 jak było do tej pory.

  7
  6
  • Ad.. pisze:

   No tak miało być. No ale czarna owca w stadzie zawsze się znajdzie 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

   3
   0
  • Prawyisprawiedliwy pisze:

   Może warto wspomnieć że truskolasy dostały bliżej nieokreślona kwotę dofinansowania ze wszystkich kontrolowanych przez partie funduszy bez zabezpieczonego wkładu własnego łamiąc podstawowe zasady przyznawania tych dotacji. Ktoś pomógł na pewno – pewnie to ten duży pan poseł który później nawiedził jednostkę o czym tak ochoczo się Druhowie pochwalili.

   4
   0
 6. Ale jaja pisze:

  Noo to kto dostał nowe z tej kolejki ?😅

  0
  0
 7. czytelnik pisze:

  Poprzewracalo sie wszystkim w dupach od tych samochodow

  6
  0
 8. Mareczek pisze:

  Skoro tak było i uzgodiła to Rada Gminy to jak o się stało że w roku 2021 – Czarn Wieotzymała Samochód Renault – co prawda używany ale gmina wydała na niego ponad 300 tyś i w roku 2022 Czarna Wieś Otzymała 500 tyś na nowy samochód ? Czy w Twojej ocenie jest to ucziwe ? Przecież Rada ustaliłą że w roku 2022 smochód bedzie kupiony do Grodziska a nie po ra drugi do Czarnej Wsi !

  10
  0
 9. Adam pisze:

  E tam. Najwyzej kolejny rok bedziemy jeździć po nie polatanych drogach gminnych i przez wiele kolejnych lat wozić awoje fekalia do oczyszczalni zamiast modernizować sieci. Tomasz jesteś zerem jak ten pinokio w naszym rzadzie. Aż mi wstyd że mamy wspólnych przyjaciół.

  4
  0
  • xyz pisze:

   Z tego co się orientuję to gmina nie wydała 300000 na samochód dla Czarnej Wsi tylko dołożyła jak wszystkie inne gminy do zakupu samochodów do PSP a samochód dla Czarnej Wsi był przekazany bezpłatnie.

   3
   4
 10. Kapucyn pisze:

  Samochody samochodami ale ja troszkę z innej beczki, jeśli gmina nic nie zrobi z ujęciem wody na Borowem przy ul. Nowej to wszystkie straże będą miały samochody tylko nie będzie skąd nabrać wody. To ujęcie obsługuje wszystkie pobliskie wioski zbiorniki są małe brak prawidłowej filtracji nie wspominając ze woda powinna być z takiego ujęcia notorycznie badana pod względem bezpieczeństwa. Śmiem twierdzić iż ta woda nie zawsze nadaje się do spożywania gmina nie jest w stanie określić kiedy była woda badana z tego ujęcia przynajmniej nie ujawnia wyników badań a w badaniach jest opis iż woda nie nadaje się do spożywania przez niemowlęta i małe dzieci. Dodatkowo wszyscy w koło przy ujęciu notorycznie wylewają fekalia z szamb gdyż brak jest tam kanalizacji. A wójt apeluje aby używać mniej wody ze to woda wyłącznie do celów bytowych, to ja się pytam dlaczego filtry na wejściu od wody są czerwone i fugi w prysznicu.

  7
  0
  • Mareczek pisze:

   Widze że jeteś bardzo zorjentowany – chyba pochodzisz z obozu władcy – a może z jego gabinetu ?

   0
   3
  • Mieszkaniec pisze:

   Mareczek, Kapucyn napisał dobrze a jeśli by był nawet z obozu czy tez jak napisałeś z gabinetu to tylko plus ze widzi takie dziadostwo. Lecz nie może nic z tym zrobić bo jest mało wpływowy lub jest blokowany. Zobacz jak wygląda biedniejsza i mniejsza gmina która jest dobrze zarządzana Olsztyn, wodociąg jest pod nadzorem Wodociągów Częstochowskich (co doprowadziło do zakończenia problemów z wodą i jej jakością) gaz rozciągnięty po całej gminie kanalizacja również. Drogi bardzo dobrze utrzymane połączenie MPK z Częstochową darmowy transport po całej gminie drogi rowerowe (dużo) a kolejne w trakcie inwestycji. A jeszcze aby zyskać na finansach z UE Olsztyn ponownie został miastem. A co przez ostatnie lata zostało zrobione w Wręczycy Wielkiej oraz całej gminie ???

   4
   1
 11. Mareczek pisze:

  Tak napisał dobrze i ma rację. Podobnie jak ty Mieszkańcu z dwoma małymi wyjątkami Olsztyn nie jest biedniejszy od Wręczycy, a oddanie wodociągów częstochowskiej spółce spowodowało by utracenie kontroli min. nad cenami. Poza tym jest wielka różnica. W Olsztynie jest Burmistrz Kucharski który jest prawdziwym samorządowcem potrafiącym dogadać się z różnymi opcjami politycznymi dla dobra swoich mieszkańców. My mamy wójta który musi słuchać swoich “szefuf” i robić dobrze dla nich. Niestety

  1
  1
  • Waldek pisze:

   Teraz jest Burmistrz Kucharski lecz wcześniej tyle lat był cały czas wójtem i jakoś się dało. Co do cen wody pozostała by bez zmian lecz jakość byłaby 100% lepsza.

   1
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *