zachmurzenie duże
czwartek
policja.pl
Podjechał samochodem do sklepu w Truskolasach. Miał blisko 3 promile alkoholu!
11 kwietnia 2020 r. | 09:57
2

W piątek 10 kwietnia, dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że pod jeden ze sklepów samoobsługowych w Truskolasach "slalomem" podjechała osobowa toyota, której kierowca może być nietrzeźwy. Na miejsce skierowani zostali policjanci z kłobuckiej drogówki, którzy ustalili, że samochodem kierował 57-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka. W trakcie badania trzeźwości okazało się, że w organizmie mężczyzny było niespełna 3 promile alkoholu!

Wczoraj, kilkanaście minut przed godzina 16.00 oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie od anonimowego świadka, że pod jeden ze sklepów samoobsługowych na ul. Częstochowskiej w Truskolasach, podjechała osobowa toyota, której kierowca może być nietrzeźwy. Ze zgłoszenia wynikało między innymi o to, że kierowca podjechał pod sklep „slalomem”.

Wobec takich okoliczności na miejsce niezwłocznie skierowani zostali policjanci z kłobuckiej drogówki. Po kilku minutach potwierdzili zgłoszenie i przystąpili do kontroli kierowcy toyoty. Okazało się, że był niem 57-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka, którego wynik badania stanu trzeźwości wynosił 1,39 mg/l, a więc niespełna trzy promile! Co więcej, policjanci ustalili, że podczas parkowania przed sklepem, nietrzeźwy kierowca zarysował jeden z zaparkowanych samochodów.

Aktualnie sprawą nieodpowiedzialnego 57-latka zajmują się śledczy z komisariatu we Wręczycy Wielkiej. Mężczyzna musi liczyć się zarzutami karnymi, za które grożą m.in. wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kilkuletni pobyt w więzieniu.

O losie nietrzeźwego kierowcy zadecyduje prokurator i sąd. /KPP w Kłobucku/2 odpowiedzi na “Podjechał samochodem do sklepu w Truskolasach. Miał blisko 3 promile alkoholu!”

 1. Kibic 2 pisze:

  Szkoda chlopa bo swieta ma teraz na trzezwo i smutno. Wszystko przez to cholerne zarysowanie. A to pech

  6
  2
 2. kibic pisze:

  niewlasciwie parkuja

  3
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *