zachmurzenie duże
poniedziałek
Policja aresztowała 22-latka
10 kwietnia 2018 r. | 10:45
2

W piątek we Wręczycy Wielkiej doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty. Kierowca zaraz po zdarzeniu odjechał z miejsca, nie udzielając pomocy 47-latkowi. Po niespełna godzinie poszukiwań, policjanci z kłobuckiej drogówki namierzyli pojazd, który brał udział w wypadku oraz zatrzymali 22-letniego kierowcę. Na wniosek kryminalnych i prokuratora, częstochowski sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek, kilkanaście minut przed godziną 6.00 na ul. Częstochowskiej we Wręczycy Wielkiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadący w kierunku centrum Wręczycy Wielkiej kierowca srebrnego samochodu typu sedan, potrącił jadącego prawidłowo w tym samym kierunku rowerzystę, po czym nie zatrzymał się i odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy potrąconemu. Niestety, 47-letni rowerzysta poniósł śmierć na miejscu.

W związku z sytuacją, w stronę gminy Wręczyca Wielka dyżurny skierował większość patroli. Już po niecałej godzinie mundurowi z drogówki zauważyli podejrzany pojazd zaparkowany na jednej z posesji. Przypuszczenia policjantów były trafne. Kierowca srebrnego rovera był w domu, ale nie chciał wpuścić mundurowych. Stróże prawa dostali się do środka z pomocą strażaków, po czym zatrzymali mężczyznę, który brał udział w wypadku. 22-latek był trzeźwy, jednak po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że kilkanaście dni wcześniej stracił prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie pobrano również krew do badań na zawartość substancji psychoaktywnych.

W sobotę, na wniosek śledczych, sąd tymczasowo aresztował podejrzanego 22-latka na trzy miesiące. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu wieloletni pobyt w więzieniu. /KPP w Kłobucku/2 odpowiedzi na “Policja aresztowała 22-latka”

 1. Anonim pisze:

  powinien dostać ale dożywocie za wypadek śmiertelny i ucieczkę z miejsca wypadku i nie udzielnie pomocy
  [*]
  i Apel do Policji więcej patroli chcemy na Drodze śmierci między Wręczycą a Kalej
  oraz na tym Feralnym odcinku .
  właśnie widać jak Policja robi nic żeby było Bezpiecznie.
  to samo powinna Patrolować w Szarlejce. w całej gminie. !

  1
  5
 2. Olo pisze:

  A za pierdnięcie co najmniej ze dwa lata?
  Zdarzył się wypadek, młody speniał uciekł nie udzielił pomocy. Poniesie karę. Dożywocie zostaw dla degeneratów

  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *