zachmurzenie umiarkowane
19°
18°
czwartek
Policjanci u przedszkolaków
08 lutego 2018 r. | 09:00
2

Dzielnicowi z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej dbają o bezpieczeństwo najmłodszych w czasie ferii zimowych. Policjanci „pierwszego kontaktu” przekazywali przedszkolakom kamizelki oraz elementy odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo maluchów w ruch drogowym. Inicjatywa mundurowych była możliwa dzięki bardzo dobrej współpracy z lokalnym ośrodkiem pomocy społecznej.

Policjanci „pierwszego kontaktu” z wręczyckiego komisariatu współpracują z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wręczycy Wielkiej w wielu przedsięwzięciach mających na celu poprawę życia mieszkańców. Tym razem efektem tej współpracy był zakup i przekazanie elementów odblaskowych dla przedszkolaków z Gminy Wręczyca Wielka.

Policjanci odwiedzili najmłodszych w Truskolasach, Hutce, Klulejach, Bieżeniu i w Grodzisku. W każdej placówce mundurowi prowadzili profilaktyczne pogadanki i prezentowali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Szczególną uwagę stróże prawa zwracali na bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym. Przedszkolaki przypomniały sobie co znaczy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które mogą uratować życie. Wszystkie dzieci wiedzą już, że WIDOCZNY=BEZPIECZNY. Na zakończenie każdy maluch otrzymał element odblaskowy lub kamizelkę. /KPP w Kłobucku/2 odpowiedzi na “Policjanci u przedszkolaków”

 1. obserwator pisze:

  fajnie.. a tej salki gimnastycznej z przedszkola szkoda burzyć, może da się część staregoi przedszkola zostawić i wkomponować w otoczenie ( słyszałem że jakiś park ma tam powstać.

  0
  0
 2. jerry pisze:

  Szkoda tylko ze.pogadanki sa teraz a nie przed feriami .
  W przedszkolach teraz nie ma.sporo dzieci ale fajna incjatywa.
  Moze to samo przeprowadzic przed wakacjami

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *