zachmurzenie małe
-5°
-5°
środa
Policjant po służbie w Czarnej Wsi zatrzymał kierowcę z ponad 2 promilami
15 listopada 2019 r. | 10:42
1

Policjant z kłobuckiej drogówki, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę mazdy, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na ul. Kościelnej w Czernej Wsi. Zatrzymany mężczyzna, poza utratą prawa jazdy, musi liczyć się z wysoką grzywną oraz nawet kilkuletnim pobytem w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, kilkanaście minut po godzinie 21.00, na ul. Kościelnej w Czernej Wsi (gmina Wręczyca Wielka). To właśnie wtedy, policjant z kłobuckiej drogówki, będący w czasie wolnym od służby zauważył mazdę, która w „podejrzany” sposób poruszała się po drodze. Styl jazdy kierowcy, od razu wzbudzał wątpliwości co do jego stanu trzeźwości.

Wobec takiej sytuacji, policjant od razu przystąpił do działania. Mundurowy powiadomił oficera dyżurnego i poprosił o wsparcie. Jednocześnie cały czas jechał za podejrzanym pojazdem, a gdy tylko ten się zatrzymał, policjant ustawił swoje prywatne auto w taki sposób, aby uniemożliwić dalszą mu jazdę.

Po kilku minutach na miejsce dojechał patrol z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej.

Okazało się, że mazdą podróżowały trzej mężczyźni. W trakcie badania stanu trzeźwości kierowcy, 24-letniego mieszkańca gminy Wręczyca Wielka, wyszło na jaw, że w jego organizmie było ponad 2,5 promila alkoholu.

Na nieodpowiedzialnego kierowcę czekają teraz surowe konsekwencje. Grożą mu: wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a nawet kara więzienia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje prokurator i sąd.

Biorąc okoliczności zdarzenia, można przypuszczać, że dzięki czujności i zdecydowanej reakcji policjanta po służbie, udało się uniknąć kolejnej drogowej tragedii. /KPP w Kłobucku/Jedna odpowiedź do “Policjant po służbie w Czarnej Wsi zatrzymał kierowcę z ponad 2 promilami”

  1. Ja pisze:

    Dlaczego policja odrazu nie zatrzymała tego sprawcy i pusciła wolno ? Polskie prawo to śmiech

    4
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *