zachmurzenie duże
poniedziałek
Policjant pomógł 78-latkowi z Wręczycy Wielkiej
11 grudnia 2017 r. | 12:38
5

To już kolejny rok, kiedy asp. szt. Dariusz Dziembek z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej, wspólnie z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, pomaga potrzebującym mieszkańcom gminy przetrwać zimę. Dzielnicowy zaangażował się i zainicjował pomoc dla mieszkającego samotnie 78-latka. Współpraca policjanta i pracownika socjalnego okazała się skuteczna, a samotny mężczyzna zimę spędzi w placówce opiekuńczej.

Aspirant sztabowy Dariusz Dziembek jest dzielnicowym w Komisariacie Policji we Wręczycy Wielkiej. Do jego rejonu służbowego należą miejscowości: Hutka, Truskolasy, Zamłynie, Piła Pierwsza, Piła Druga, Brzezinki, Klepaczka oraz Golce. W czasie służby policjant „pierwszego kontaktu” podejmuje interwencje i jest w stałym kontakcie z mieszkańcami, pomagając im rozwiązywać problemy.

Już ubiegłej zimy, dzielnicowy poznał trudną sytuację samotnego 78-latka, który miał problemy z ogrzewaniem swojego mieszkania. Wtedy policjant zawnioskował do GOPS-u, działającego przy Urzędzie Gminy we Wręczycy Wielkiej, o pomoc dla mężczyzny, a dzięki szybkiej reakcji pracowników socjalnych, już następnego dnia zakupiono piec.

W ostatnim czasie stan zdrowia samotnego mężczyzny pogorszył się na tyle, że nie był już w stanie sam napalić w piecu. Biorąc pod uwagę nadchodzącą zimę, sytuacja w jakiej się znalazł realnie zagrażała jego zdrowiu, a nawet życiu. Dzielnicowy wiedział, że mężczyzna musi skorzystać z pomocy socjalnej i na zimę zamieszkać w placówce opiekuńczej. Przekonanie 78-latka do podjęcia takiej decyzji, było dla policjanta kolejnym, prawdopodobnie najtrudniejszym wyzwaniem, gdyż samotny mężczyzna, pomimo wielu rozmów, nie chciał opuszczać swojego domu. Twierdził, że „troszkę się wykuruje”, a wtedy będzie sam palił w piecu i nosił wodę ze studni.

Ostatecznie współpraca policjanta i pracownika socjalnego okazała się skuteczna, a samotny 78-latek zgodził się przyjąć pomoc. Nadchodzącą zimę spędzi w placówce opiekuńczej. /KPP w Kłobucku/5 odpowiedzi na “Policjant pomógł 78-latkowi z Wręczycy Wielkiej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *