zachmurzenie małe
-5°
-5°
środa
Połowa gminy ma w kranach żółtą wodę!
12 czerwca 2019 r. | 09:39
33

Od 10 dni w Truskolasach, Kulejach, Brzezinkach, Zamłyniu, Piłach i Klepaczce z kranu leci żółta woda. Mieszkańcy rozkładają ręce, a urząd nie za bardzo chce im pomóc. W gminie wodociągami zarządza urząd, a nie jak wszędzie - wodociągi częstochowskie. Problem jest dość poważny, bo podczas mycia - o czym informują mieszkańcy - szczypie skóra. Woda ta na pewno nie jest czysta.

Jeżeli woda już jest, to tak jak np. w Grodzisku, ciśnienie jest bardzo niskie.

Dlaczego nikt z urzędu nie widzi tego problemu? A może nie chce zobaczyć?

Poniżej filmik z Grodziska i kilka zdjęć "czystej" wody.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Ciśnienie wody w Grodzisku

Tak w Grodzisku leci woda z kranu...

Gepostet von Gmina Wręczyca Wielka am Dienstag, 11. Juni 201933 odpowiedzi na “Połowa gminy ma w kranach żółtą wodę!”

 1. Ktoś pisze:

  Ludzie zamiast z umiarem korzystać z wody nalewaja jej po kilka tys do basenów to potem brakuje.. Brawo
  Na pewno nie dodaje tam chloru to woda zielenieje

  21
  6
 2. Janek pisze:

  No i co z tego że ktoś nalewa do basenu? Sieć powinna być na tyle wydajna że woda powinna być zawsze. W Grodzisku fakt, jest problem. Ale Pan wójt na zebraniu powiedział ze zrobią dodatkową stację pompową. Na zapowiedziach oczywiscie się skończylo. Minęlo ponad pól roku i nic. Mam wrazenie ze Pan wójt bedzie sie teraz “mścił” za male poparcie mieszkanców Grodziska bo tam naprawdę noc się nie dzieje. Dziurawe drogi, nie wykoszone pobocza, brak oświetlenia. Proszę pojechac dla porównania do Kalei gdzie latarnie są nawet w lesie, a eleganckie drogi robi się wszędzie.

  11
  7
 3. Głos z Grodziska pisze:

  mieszkańcy Grodziska i Pierzchna podziękują Panu wójtowi i radnemu Wineckiemu w przyszłych wyborach. Oboje są do zmiany. Oni już podziękowali mieszkańcom (a właściwie swoim wyborcom) począwszy od głosowania nad najwyższym uposażeniem dla wójta jak i diety dla Pana radnego. A może Panie radny to nazywany przez Pana podczas kampanii wyborczej “zrównoważony rozwój gminy” ma polegać na tym, że w jednych miejscowościach wykonuje się zadania priorytetowo a tu na samym końcu?

  12
  4
 4. Mieszkaniec pisze:

  mieszkańcy Grodziska i Pierzchna podziękują Panu wójtowi i radnemu Wineckiemu w przyszłych wyborach. Oboje są do zmiany. Oni już podziękowali mieszkańcom (a właściwie swoim wyborcom) począwszy od głosowania nad najwyższym uposażeniem dla wójta jak i diety dla Pana radnego. A może Panie radny to nazywany przez Pana podczas kampanii wyborczej “zrównoważony rozwój gminy” ma polegać na tym, że w jednych miejscowościach wykonuje się zadania priorytetowo a tu na samym końcu?

  8
  4
 5. Franio pisze:

  Powiesić wójta za jaja oraz wszystkich radnych. Za nie sortowane śmierci jest kara to dlaczego za syf z kranu nikt nie ponosi konsekwencji.

  14
  3
 6. jerrysen pisze:

  Mieszkam w Truskolasach i woda jest ok .
  Panie redaktorze szanuje Pana pracę ale proszę nie pchać nas w ręce Wodociągów Częstochowskich .
  Ceny dużo wyższe,woda smakuje tak jak wszędzie .
  To że mamy swoją spółkę to ok ,nie trzeba płacić za armie urzędników w Częstochowie . Kłobuck dziś by odszedł jakby mógł takie maja ceny .

  20
  6
  • Cycu... pisze:

   Witam, Jest Sobota godzina 18 a w miejscowości Bieżeń w krajach sucho jak na pustyni… Po prostu super…

   1
   4
  • Mimo pisze:

   W Truskolasach mamy full. Trawnik uz podlany, właśnie basen napelniam. Sąsiad tak samo

   5
   3
 7. Do jerrysen pisze:

  Do jerrysen. Mnie nie obchodzi kto zarządza wodociągami tylko z kranu ma lecieć czysta zdatna do picia woda a nie cherbata i nie gadaj głupot że w Truskolasach jest czysta. Mamy z ujęcia z kamiennej w Truskolasach i jest syf. Pewnie że jak lejesz do zlewu czy garnka to nie widzisz tego. Nalej cała wannę lub basen a dna nie zobaczysz.

  13
  2
  • Jerrysen pisze:

   Pewnie cena Cię nie obchodzi bo płacą rodzice albo ludzie na Ciebie pracują. Dla mnie nigdy nie było problemów z jakością wody. Pewnie problemy związane są z temperatura i poziomem wód podziemnych.
   Ktoś ta wodę bada i wierz mi nikt się nie podłoży jak coś jest nie tak

   10
   6
  • Do jerrysen pisze:

   Za wodę płacę ja! Skoro płacę to woda ma być czysta i zdatna do picia. Człowieku nawet nie wiesz co pijesz! Zadzwon (34) 317-22-60 (Sanepid Kłobuck) – woda badana w naszej gminie przed upałami. Obecnie nie nadaje się do spożywania i kapieli małych dzieci. Czemu nie ma żadnego komunikatu o tym? żeby nie siać paniki. Chcesz to płac 3zł za m3 i pij szambo. Ja wole płacić 3zł i pić normalną czystą wodę i jak dla mnie moga ją sprzedawać wodociągi kieleckie, radomskie, szczecińskie lub każde inne, które nie będą oszczędzały na filtrowaniu wody!

   6
   3
 8. Piła pisze:

  Dziękujemy wójtowi za to że nic w tej sprawie nie zrobił. Wspaniały człowiek.

  22
  6
 9. do Piły pisze:

  A jaki mądry zapomnieliście dodać i co najważniejsze nie potrzebuje od nikogo dorady a już w zupełności od kolegi przewodniczącego i nawet swojego zastępcy, on po prostu wszystko wie. Taki jest podobno od dziecka

  11
  2
 10. Obserwator pisze:

  Przestańcie zawracać głowę panu Wójtowi on ma teraz poważniejsze sprawy – urządza gminę, gabinety piękne robi wygodne, przestronne dba o prestiż Gminy a wy tylko woda woda, ścieki, smród, szambo, przepompownia, śmieci. Dajcie człowiekowi działać pięknie robi wszystko.

  15
  4
 11. Puszczewianka pisze:

  U nas też nie ma wody i w miejscowości Jezioro też nie. Wypraszam sobie komentarze że puszczew głosował na wójta bo my Nie! Czepiacie się że my wybraliśmy. A przecież we Wreczycy też miał spore poparcie. Zwołajcie referendum i już ! Zobaczymy jakie ma teraz poparcie !

  14
  6
  • Mieszkaniec Grodziska pisze:

   Na szczęście Powiat zajmie się trochę Grodziskiem bo gmina jak widać nic u nas nie robi, dziurawe drogi stratę lampy z przed 15 lat. Jak mówiłem powiat się trochę za nas weźmie, ponieważ Henryk Kiepura napisał na swoim Facebooku że zostały przelane pieniądze na nową drogę Grodzisko – Pierzchno – Libidza, także Powiat widzi że ta część Gminy Wręczyca Wielka jest po prostu zaniedbany.

   7
   6
 12. Dramat pisze:

  Ludzie ogarnijcie się.
  Jak nie przepadam za obecnym wójtem tak powiedzcie mi co ma ten chłop zrobić w aktualnej sytuacji? Skoro po prostu brakuje wody. Problem sięga znacznie wyżej, ale ostatnie głosowanie do europarlamentu pokazało na czym wsiom zależy najbardziej, na tym żeby dostać za nic nie robienie pare złotych, które i tak oddajecie na każdym kroku – w obecnej sytuacji musicie ratować się kupną wodą w plastiku… Wydaje kraj GRUUBE miliardy na rozdawnictwo, ale wsi sie to podoba. Bardzo się cieszę, że wyprowadziłem się do miasta, bo przykrą prawdą jest to, że wieś to nie tylko miejsce zamieszkania, ale też stan umysłu.

  10
  8
  • Olo pisze:

   No i tym wpisem pokazałeś że można wyprowadzić się że wsi do miasta ale wsi z głowy nie wyprowadzisz:)
   Natomiast zgadzam się że Wójt nic tu zrobić za bardzo nie może, tylko co chcesz powiedzieć że KE zajmie się woda w kranach? Już jeden taki był co dla nam ciepła wodę w kranach, teraz boi się wrócić do polskiej polityki.
   PS. Nie głosowałem na pis

   14
   6
  • szok pisze:

   Czy zawsze głosowanie za PIS bedzie się durnym ludziom kojarzyło z przekupstwem za pare groszy? Głosowałem za PIS i nie dal pieniedzy. Skończcie w problem wody mieszać polityke krajową i europejską.

   6
   3
  • Do Dramat pisze:

   Jak nie wiesz co ma wójt zrobić to ci podpowiem niech zwyczajnie zrezygnuje jeśli nie jest w stanie rozwiązywać takich problemów. Po co się brał i pchał do władzy jak teraz nie jest w stanie tego ogarnąć.

   9
   6
 13. Mieszkaniec Borowe pisze:

  Mieszkam w Borowem i mam wodę z ujęcia również w Borowem z ulicy Nowej, i chciałbym dodać iż taka syfiasta woda leci cały rok raz bardziej żółta raz mniej, płytki i szyby kabiny prysznicowej są pokryte taką rdzawą powłoką od własnie tak wspaniałej wody. Co więcej po zleceniu badania tek wody uzyskałem informację iż woda nadaje się do spożycia tylko po zagotowaniu lecz mimo to nie powinno się jej podawać niemowlętom i małym dzieciom. Zatem zadam pytanie do czego jest ta woda białe pranie zachodzi do basenu się tez za bardzo nie nadaje czyli jedynie do podlewania trawnika a jeszcze do WC jest wyśmienita. Może warto aby gmina wzięła się za te nasze wszystkie ujęcia gdyż cena wody jest zbliżona do innych miejscowości w tym Częstochowy (nie mówię o cenie ścieków gdyż kanału w Borowem brak) Najlepszym sposobem aby wszyscy mieszkańcy złożyli reklamację do UG na dostarczaną wodę i jak nikt nie zapłaci rachunku to gmina a w szczególności osoby odpowiedzialne za wodociągi otrząsną się z tego amoku.

  9
  2
 14. panki pisze:

  W gminie Panki brakuje wody i uruchomili straże do wożenia wody po blokach, przedszkolach itd. artykuł na klobuckiej.pl

  9
  1
 15. Paweł pisze:

  Władza gminy jest nieudolna i to widać na każdym kroku…

  9
  4
  • Dramat do Olo pisze:

   Wybory do KE pokazują to, że mimo fatalnych rządów PiS nadal ludzie będą na nich głosować. Pojawiły się jakies plany poprawy retencji w Polsce, ale jest wielkie przerażenie, bo mialoby to kosztować ~12mld PLN…(przypomne ze kilkadziesiąt mld idzie na rozdawnictwo).

   Do SZOK : jak mamy nie mieszać polityki krajowej w problem wody ? Skoro wszystko zaczyna sie na samej gorze.

   4
   2
 16. Szym 1357 pisze:

  Myślę że przekazuję Pan fałszywe informacje ponieważ ja mieszkam w truskolasach i mam czystą wodę. Może pomylił Pan miejsca na mapie?

  7
  7
  • Wobrek pisze:

   W Kulejach i Brzezinkach woda rzeczywiście była jak herbata ale może że dwa dni z tydzień temu?
   Czasem leci żółtawa ale nie przesadzajmy inni mają gorzej. Do tego skąd to stwierdzenie że od 10 dni? Moze raczej 10 dni temu…
   Ponadto otrzymał Pan zapewne informację od kogoś z jednej z tych miejscowości i rozciciagnal od razu na wszystkie miejscowości korzystające z tego ujęcia bo wątpię że dostał Pan były np od osób z każdej z tych miejscowości. A raczej malon osob tu zagląda. Tak więc wrzucanie niesprawdzonych wiadomości jest raczej mało profesjonalne a po wpisach tutaj widzę że są to raczej pojedyncze przypadki niedotyczsce wszystkich mieszkańców i przez cały czas jak sugeruje ten artykuł.
   Na koniec wspomnę tylko że biorąc pod uwagę apele władz dotyczące oszczędzania wody zarówno w tej jak i ościennych gminach wrzucanie zdjęć filtra basenowego i wody w basenie pokazuje że macie gdzieś takie apele i nie ma solidarności z tymi którym tej wody brakuje na podstawowe potrzeby. Dotyczy to zarówno redaktora jak i “zbulwersowanego” mieszkańca który te zdjęcia zrobil i wysłał. Jak nie jesteście solidarni to chociaż nie bądźcie bezczelni….

   8
   6
 17. Majka pisze:

  Zgadzam się z Wobrek.
  U nas jest problem z wodą. Jest niskie ciśnienie ale woda jakos leci. Natomiast ktoś wrzuca zdjęcia basenu i jakby mówi “zobaczcie jaką mam wodę w basenie i jaki filtr zabarwiony. Toz to skandal nad skandale” a ja sie czuje jakby tym zdjeciem i tym artykułem ktoś naplul mi w twarz. Nie wspomnę o tym że nie ma wstydu ten kto leje wodę do basenu robi zdjęcia i wrzuca na neta w czasie powszechnego braku wody na podstawowe potrzeby. Nie bronię gminy tej czy tamtej ale takie braki zdarzają się każdego chyba roku i warto chyba w tym czasie pomyśleć o innych mieszkańcach i jednak przez te 2 tygodnie w roku rzeczywiście ta wodę oszczędzać.

  8
  5
 18. Mieszkaniec okolic pisze:

  Tak czytam i mnie krew zalewa, nalewałem wodę do basenu kilka dnie temu i pójdę zaraz zdjęcie zrobić i jest czysta.
  Wystarczy zamontować na wejściu wody z sieci za 50 zl filtr z wkładem za 15 zł wymienianym raz na kilka miesięcy i nie ma tematu.
  A jak ktoś nalał wody do basenu z hydrantu i ma syf w basenie bo akurat w Truskolasach na hydroforni był przerwa i poleciał syf to niech ma pretensje do siebie za cwaniactwo a nie do całego świata.

  To że w naszych okolicach jest woda taka a nie inna nie mamy na to wpływu ( ani wójt na którego nie głosowałem )

  Pewnie za chwile poleci fala hejtu ale znam posesje ze zdjęć więc wiem co pisze.

  5
  2
  • Olo pisze:

   Hehe woda z hydrantu… tak wlasnie wyobrazam sobie poplecznikow redaktorka…:)
   Potwierdzam że woda była jeden może dwa dni brązowawa ale bez przesady. Nie widzę problemów ani z ciśnieniem ani z czystością. Dotyczy ujęcia w Truskolasach i miejscowości wymienionych w artykule. Pytam znajomych pytam rodzinę nikt nie wie gdzie ten brąz…

   6
   2
 19. Sąsiad pisze:

  ty to jesteś jednak pierd….

  2
  3
  • Olo pisze:

   Jeżeli twoja blyskotliwa wypowiedzi była skierowana do mnie to wiedz że gdy osoby twojego pokroj na mnie szczekają to tylko mobilizuje mnie do dalszego pisania prawdy gdyż na waszej opinii kompletnie mi nie zależy.

   4
   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *