zachmurzenie umiarkowane
16°
15°
środa
Pomóżmy Dorocie z Wręczycy Wielkiej!
24 czerwca 2017 r. | 10:15
0

Dorota - mieszkanka Wręczycy Wielkiej prosi Was o pomoc. Ma 32 lata, męża i maleńkiego synka. Zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy. Była wtedy w 30 tygodniu  ciąży.

Kiedy się ma 31 lat i jest się w wyczekanej ciąży, nie myśli się o nieuleczalnych chorobach i śmierci. Myśli się wtedy o dziecięcych ubrankach, urządza pokój dla synka i ogląda ze wzruszeniem schowane w szufladzie pierwsze, maleńkie buciki, gładząc się po okrągłym brzuchu. Śpiewa się do tego brzucha kołysanki. Patrzy na swoje piersi, które za moment powinny karmić dziecko, a nie raka.

Z powodu progresu choroby wypadła z programu, zapewniającego jej refundację dotychczasowego leczenia. Polski NFZ nie finansuje również innego leku, który w wielu krajach jest standardem w takich przypadkach jak jej i najskuteczniej radzi sobie z chorobą. Lek nazywa się Kadcyla i da jej szansę na przynajmniej czasowe opanowanie raka. Roczny koszt jego podania to 250 tysięcy złotych – ta kwota przerasta możliwości finansowe jej i jej rodziny.

Jeżeli chcą Państwo wesprzeć Dorotę w jej walce z rakiem, prosimy o dokonywanie wpłat na subkonto o nr: 57 1140 2017 0000 4902 1308 7103, z dopiskiem "dla Doroty KZ". Można również wesprzeć Dorotę przekazując swój 1%KRS 0000 33 88 03, cel szczegółowy "dla Doroty KZ". Za każdy odruch dobrego serca bardzo dziękujemy!!!

Więcej informacji o Dorocie znajdziecie TUTAJ.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *