zachmurzenie duże
11°
11°
środa
fot. Ryszard Majer Senator RP
Ponad 9,3 mln zł na budowę wodociągów i kanalizacji w gminie Wręczyca Wielka!
22 listopada 2021 r. | 13:20
12

Doskonałe wieści napłynęły do gminy Wręczyca Wielka z Katowic. Gmina Wręczyca Wielka w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład otrzyma ogromne pieniądze na budowę nowych sieci wodociągowych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Na konto urzędu wpłynie 4 750 000 zł. To nie koniec. Na budowę kanalizacji w gminie Wręczyca Wielka, gmina otrzyma 4 647 418 zł.

Łącznie do gminy Wręczyca Wielka "popłynie" 9 397 418 zł.

PAWEŁ GĄSIORSKI12 odpowiedzi na “Ponad 9,3 mln zł na budowę wodociągów i kanalizacji w gminie Wręczyca Wielka!”

 1. Frasyniuk pisze:

  Czy wiadomo gdzie pójdzie kanalizacja?

  3
  0
  • pisior pisze:

   Wniosek dotyczy:
   :Budowy wraz z rozbudowy oczyszczalni ścieków i stacji zlewnej oraz wymianą sieci wodociągowych wraz z przyłączami na terenie Gminy Wręczyca Wielka Przedmiotem inwestycji będzie budowa mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków wraz z niezbędną infrastrukturą w miejscowości Wręczyca Wielka oraz rozbudowa istniejącej oczyszczalni wraz ze stacją zlewną w miejscowości Truskolasy. Wybudowana zostanie sieć kanalizacji ściekowej wraz z przyłączami oraz infrastrukturą techniczną w miejscowościach Czarna Wieś, Borowe, oraz Hutka etap II o łącznej długości 11000,0 mb. Inwestycja obejmować będzie również wymianę istniejącej azbestowej sieci wodociągowej w miejscowości Wręczyca Wielka o łącznej długości 6500,00 mb.
   Wnioskowane dofinansowanie – 80 600 000,00 zł brutto.

   2
   0
  • DEF pisze:

   Podejrzewam że skoro cały projekt jest wyceniony na przeszło 80 milionów a kasy gmina dostanie 9 milionów to w pierwszej kolejności zostanie rozbudowana oczyszczalnia w Truskolasach i po kolej będą przyłączać Czarną Wieś, Puszczew no a na resztę kasy braknie.

   2
   0
  • Frasyniuk pisze:

   Gdzie tam Czarna wieś i Borowe. A czemu nie Brzezinki Kuleje i Nowiny. Pominęli ostatnio moje rejony i poszli w Bór Zapilski. Nie ładnie. Więcej stawiac tablic, kamieni po lasach a pieniądze będą na pewno na kanalizację. Nie popieram tej decyzji ale trzeba z tym żyć

   2
   0
 2. Obserwator pisze:

  Hola hola. Ludzie . Mieszkańcy naszej Gminy. W pierwszej kolejności to Pan Marek musi mieć porobione przyłącza do swoich działek żeby można było je sprzedać w lepszej cenie.

  10
  0
 3. Ksiadz pisze:

  To przyslemy do p. Marka Pania Jaworowicz a potem CBS

  10
  0
 4. Kalej pisze:

  Kalej też się należy i budowa kanalizacji w naszej Miejscowości i mieszkańcy nie chcą dłużej czekać.? Od lat się domagają budowy i cisza więc obecny Wójt powinien przeznaczyć fundusze z polskiego ładu na budowę.

  1
  5
 5. Mieszkaniec pisze:

  Akurat w Borowym drogi są generalnego remontu ….czyli kanalizację możecie państwo zrobić ….a potem drogi …👍

  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *