zachmurzenie duże
14°
13°
czwartek
Pościg za kierowcą BMW
19 maja 2021 r. | 11:00
0

Policjanci z Wręczycy Wielkiej zatrzymali 36-letniego kierowcę bmw, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Najpierw ścigała go kłobucka drogówka, a gdy uciekał pieszo, został zatrzymany przez inny patrol. Powód ucieczki szybko wyszedł na jaw — mieszkaniec powiatu lublinieckiego był poszukiwany listem gończym. Teraz grozi mu dodatkowe 5 lat więzienia.

W środę wieczorem na ulicy Śląskiej we Wręczycy Wielkiej, patrol drogówki podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej pojazdu, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Na dany przez policjantkę sygnał do zatrzymania, kierowca zwolnił, prawie zatrzymując auto, po czym gwałtownie przyspieszył i oddalił się w kierunku miejscowości Blachownia. Stróże prawa ruszyli za nim w pościg, używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Po chwili dołączył do nich kolejny policyjny radiowóz. Policjanci zablokowali dalszą drogę ucieczki kierującemu bmw. Ścigany pojazd skręcił w dukt leśny, następnie nie zważając na realne zagrożenie bezpieczeństwa, przejechał przez ulicę Sienkiewicza i kontynuował ucieczkę drogą leśną. Jadąc z nadmierną prędkością gubił elementy karoserii samochodu. Kiedy dotarł do nasypu torów kolejowych, przez który nie było już przejazdu, porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Został zatrzymany i obezwładniony przez wręczyckich mundurowych.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 36-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego jest poszukiwany listem gończym celem odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności. Tablice rejestracyjne bmw należały do innego pojazdu, a samochód nie posiadał ubezpieczenia i nie był dopuszczony do ruchu.

Mężczyzna był trzeźwy. Kierowcy pobrano krew do badań. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny. Stróże prawa wyjaśniają teraz pod nadzorem częstochowskiej prokuratury szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Oprócz szeregu wykroczeń, które popełnił mężczyzna uciekając przed Policją, odpowie również za przestępstwo. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *