słabe opady śniegu
poniedziałek
Poszukiwany listem gończym zatrzymany w Zamłyniu
22 lutego 2020 r. | 11:09
0

W lesie, na terenie gminy Wręczyca Wielka zakończył się wczoraj pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna gnał w terenie zabudowanym niemalże “setką”, a gdy skończyła się droga zaczął uciekać pieszo. Kiedy znalazł się w rękach policjantów okazało się, że jest poszukiwany listem gończym i ciąży na nim kara pozbawienia wolności.

Wczoraj mundurowi z kłobuckiej drogówki kilkukrotnie kontrolowali prędkość w miejscowości Zamłynie (gmina Wręczyca Wielka). W pewnym momencie dostrzegli szybko poruszającego się opla, a podczas pomiaru prędkości stwierdzili, że wskazówka jego licznika w terenie zabudowanym sięga 93km/h. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, jednak kierowca nie zareagował i zamiast zatrzymać się przyspieszył.

Policjanci o zdarzeniu poinformowali oficera dyżurnego i natychmiast podjęli pościg za uciekinierem. Chwilę później dołączyli do nich inni mundurowi. Przez kilkanaście minut ścigali pirata drogowego, który swą podróż zakończył na terenie leśnym w Długim Kącie, porzucił samochód i uciekał pieszo. Stróże prawa po chwili jednak go zatrzymali i poznali prawdziwą przyczynę tej desperackiej ucieczki.

Okazało się, że samochodem kierował 30-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka, który był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Częstochowie, do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci po wykonanych czynnościach doprowadzili sprawcę zdarzenia do aresztu śledczego. Mężczyzna za popełnione wykroczenie i przestępstwo usłyszy kolejne zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *