słabe opady śniegu
niedziela
fot. ŚlUW
Prawdziwe boisko w Truskolasach
24 lipca 2019 r. | 08:45
7

Premier Mateusz Morawiecki wraz z sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukaszem Schreiberem oraz wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem i wicewojewodą Robertem Magdziarzem odwiedził Truskolasy w powiecie kłobuckim, skąd pochodzi piłkarz Jakub Błaszczykowski.

Podczas spotkania zapowiedziano, że przy szkole w Truskolasach powstanie boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią. Koszt tej inwestycji to ok. 1,8-2 milionów zł, z czego milion pochodzić będzie z rezerwy ogólnej Prezesa Rady Ministrów.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił wagę systemu szkolenia sportowego dzieci i młodzieży w Polsce. – Chcemy wprowadzić kreatywne rozwiązania, które będą polegały nie tylko na kopiowaniu najlepszych rozwiązań, ale też będą naszym nowatorskim podejściem do futbolu – zaznaczył. Podkreślił też, jak ważne jest dbanie o zrównoważony rozwój obszarów wiejskich i inwestycje w profesjonalną infrastrukturę sportową. – W różnych polskich gminach i powiatach chcemy szerzej rozwinąć ten program sportowy – zadeklarował szef rządu.

Zadowolenia z tego, że w Truskolasach powstanie prawdziwe boisko nie krył były kapitan reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski, dla którego granie w piłkę nożną w rodzinnym mieście było pierwszym krokiem do kariery. Jak podkreślał, istotne w sporcie jest to, że kształtuje on charakter, co pomaga radzić sobie w życiu z różnymi problemami. /ŚlUW/7 odpowiedzi na “Prawdziwe boisko w Truskolasach”

 1. Obserwator pisze:

  Super! Jeden melon od rządu, drugi na kredyt z budżetu gminy na kolejne, n-te boisko piłkarskie w naszej gminie. Żeby to chociaż było boisko wielofunkcyjne dla wszystkich mieszkańców, to możnaby to jakoś przełknąć. Przecież w Truskolasach jest ogromny obiekt piłkarski KS Olimpia. To tam się nie da kopać piłki, trzeba za miliony budować kolejne boisko we wsi? Masakra!

  21
  3
 2. Ciekawski pisze:

  A co nato mieszkańcy Węglowic i okolicy. Szkoła i Huragan Jezioro mają boisko obiecywane już od dawna idalej nic…….

  14
  0
 3. mieszkaniec pisze:

  kiełbasa wyborcza

  5
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *