zachmurzenie duże
poniedziałek
Próba zabójstwa w gminie Wręczyca Wielka
15 czerwca 2020 r. | 10:06
9

Policjanci z kłobuckiej komendy zatrzymali 35-latka i 40-latka, którzy wtargnęli do mieszkania 33-letniego mieszkańca gminy Wręczyca Wielka, a następnie zadali mu ciosy nożem i rozbitą szklaną butelką. Mężczyzna trafił do szpitala w stanie zagrażającym życiu i nadal znajduje się pod opieką specjalistów. Prokurator przedstawił dwóm agresorom zarzut usiłowania zabójstwa, którzy decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Dyżurny kłobuckiej komendy policji otrzymał informację, że do jednego z mieszkań we Wręczycy Wielkiej wtargnęło dwóch mężczyzn, którzy pobili mieszkającego tam 33-latka. Na miejsce natychmiast pojechał patrol interwencyjny, który pod wskazanym adresem zastał leżącego na podłodze, zakrwawionego mężczyznę. Jak wynikało z ustaleń policjantów, dwóch mężczyzn w wieku 35 i 40 lat, po wtargnięciu do mieszkania 33-latka, zadało mu ciosy nożem i rozbitą szklaną butelką. Następnie napastnicy w pośpiechu odjechali samochodem w nieznanym kierunku. Mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

W międzyczasie oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o kolizji drogowej w tej samej miejscowości, której sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Opis samochodu sprawcy kolizji był zgodny z opisem samochodu, którym mieli uciec sprawcy napaści. Na tej podstawie policjanci szybko ustalili tożsamość agresorów i ich zatrzymali.

Obydwaj mężczyźni, mieszkańcy gminy Wręczyca Wielka byli pijani i trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa. Młodszy z mężczyzn popełnił przestępstwo w warunkach recydywy. Dodatkowo 35-latek usłyszał zarzut kierowania samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości, posiadając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet dożywotniego więzienia. /KPP w Kłobucku/9 odpowiedzi na “Próba zabójstwa w gminie Wręczyca Wielka”

 1. bWe pisze:

  ciekawe jak szybko wyjdą… każdy w tej rodzinie ma po kilka wyroków na koncie i nadal terroryzują okolicę. policja nic nie może a sąd nakłada tylko kolejne zawiasy.

  ale ty po pijaku na rowerze trafisz na dołek na kilka miesięcy.. sprawiedliwość

  44
  0
 2. Mieszkaniec pisze:

  Oby juz nie wyszli z pierdla

  16
  1
 3. XYZ pisze:

  Takie bydlo powinno zgnic w wiezieniu. Cala ta plaga to patologia. Powinien leb byc odciety i wyzucony na gnoj. A on bedzie zarl kotlety za nasze pieniadze

  10
  0
 4. abcd pisze:

  Na dołek to można trafić na 48 godzin,
  Na kilka miesięcy to można iść na sankcję
  a na kilka lat to można iść do ZK

  Policja nie “nakłada zawiasów”
  policja max co może nałożyć to kajdanki

  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *